رییس دانشگاه تهران: وضعیت دانشجویان بازداشتی اخیر را پیگیری می‌کنیم

طی چند روز گذشته اخباری مبنی بر بازداشت چند نفر از دانشجویان دانشگاه تهران در شبکه‌های مجازی منتشر شده که رییس دانشگاه ضمن تایید این خبر از علت بازداشت این دانشجویان اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: بطور جدی پیگیر علت بازداشت و وضعیت چند دانشجوی بازداشتی اخیر دانشگاه هستیم.

دکتر محمود نیلی احمدآبادی در گفت و گو با ایسنا، ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: چند دانشجوی بازداشتی روزهای اخیر هیچ گونه فعالیت سیاسی در دانشگاه نداشتند ما هیچ گونه مشکلی با این دانشجویان در دانشگاه نداشتیم و آنها نیز با دانشگاه مشکلی نداشتند. بنابراین ما علت بازداشت این دانشجویان را نمی دانیم.

وی در ادامه تاکید کرد: به همکاران در دانشگاه گفته‌ام که موضوع بازداشت دانشجویان را بطور جدی پیگیری کنند و ببینند به چه علت این دانشجویان بازداشت شده اند. اگر چه مسئولان امنیتی همه اطلاعات در این خصوص را در اختیار ما قرار نمی دهند.

دکتر نیلی ادامه داد: همانطور که عنوان شد هیچ گونه مشکلی با چند دانشجوی بازداشتی روزهای اخیر در دانشگاه نداشتیم و اگر این دانشجویان سابقه فعالیت سیاسی هم داشته باشند نباید این موضوع برای آنها مشکل ساز باشد.

وی گفت: دو نفر از دانشجویان دانشگاه تهران که طی چند روز گذشته بازداشت شده اند هیچ گونه سابقه بازداشتی در گذشته نداشته اند و مورد ویژه ای نیز در دانشگاه از سوی آنها وجود نداشته است.

رییس دانشگاه تهران تاکید کرد: مسئولان دانشگاه در جریان بازداشت چند دانشجوی بازداشتی روزهای اخیر نبودند و دانشگاه هیچ وقت موافق بازداشت دانشجویان نیست. بنابراین هیچ هماهنگی و اطلاعی در خصوص بازداشت این دانشجویان با دانشگاه صورت نگرفته است.

دکتر نیلی خاطر نشان کرد: اگر تخلف دانشجویان بازداشت شده در خصوص مسایل دانشگاه باشد ما به هیچ عنوان راضی به دستگیری آنها نیستیم و اگر در دانشگاه نیز خلاف مقررات اقدامی کرده باشند. ابتدا با تذکر موضوع را حل می کنیم و در شرایط بحرانی در  کمیته انضباطی بررسی می شود. اما در خصوص مسایلی که در بیرون از دانشگاه از سوی دانشجویان صورت می گیرد به دلیل عدم تسلط ما به موضوع نمی توانیم اظهار نظر کنیم.

رییس دانشگاه تهران در پایان تاکید کرد: توصیه ما این است که مسئولان با دانشجویان با نگاه مهربانانه و سعه صدر رفتار کنند و هدف از برخورد با آنها سازندگی و کمک باشد تا فضای امنیتی و نگران کننده در بین دانشجویان ایجاد نشود.

انتهای پیام

دیباچه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا