“۲۲ بهمن برای همه است”

دعوت نهادها و شخصیت‌ها به راهپیمایی 22 بهمن [+مسیرها]

بسیاری از شخصیت ها، نهادهای دولتی و غیردولتی وگروه‌ها و جریان‌های سیاسی مختلف ضمن گرامیداشت سالگرد انقلاب اسلامی، از مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کردند.

دعوت استاندار تهران از مردم برای حضور در راهپیمایی؛ محمد حسین مقیمی استاندار تهران با صدور پیامی از مردم استان تهران برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه و خلق حماسه ای دیگر دعوت کرد.

در پیام استاندار تهران آمده است: انقلاب اسلامی ایران  به رهبری بنیانگذار و معمار کبیر آن حضرت امام خمینی (ره)یک تحول عظیم فرهنگی با الهام از حرکت پیامبران الهی در راستای بیداری و آگاهی ملت های ستم کشیده برای رهایی از زنجیر استبداد و بیداد طاغوت زمان بود که شالوده تحقق  جمهوریت و اسلامیت به عنوان دو رکن رکین انقلاب اسلامی را فراهم کرد و با پی افکندن جامعه ای بر مبنای اصول اخلاقی و ارزش های اسلامی و انسانی، الگویی بسیار مترقی از حکومت الهی و مردمی را به جهانیان معرفی کرد.

اکنون سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را در حالی گرامی  می‌داریم که ایران سرافراز در اوج اقتدار و بالندگی است و به الگوی مردم سالاری دینی و مرجع آزادگان ملل تبدیل شده است لذا مردم سربلند ایران امسال نیز با عظمت و استواری خود حماسه  یک حضورماندگار را رقم خواهند زد تا در آستانه ورود به چهلمین بهار آزادی ، وفاداری خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی نشان داده و با تجدید میثاق با خون شهداء و آرمانهای امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب یک بار دیگر دشمنان نظام را نا امید نمایند.

به همین مناسبت از مردم رشید و فهیم استان تهران دعوت می کنم با اتحاد ، همدلی و همزبانی یکصدا و همگام ،عظمت و شکوه حضور خود را به نمایش گذاشته و با شرکت در راهپیمایی بزرگ مردمی و  مراسم سالروز۲۲ بهمن برگ زرین دیگری در دفتر تاریخ انقلاب اسلامی  ثبت نمایند.

بیانیه حزب موتلفه اسلامی بمناسبت سالگرد پیروزی انقلاب

حزب موتلفه اسلامی بمناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با صدرو بیانیه‌ای از عموم مردم انقلابی ایران برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت بعمل آورد.

در ابتدای این بیانیه خطاب به مردم آگاه و شجاع ایران آمده است: انقلاب اسلامی با رشادت‌های سه نسل در آستانه برگزاری جشن‌های چهل سالگی انقلاب است.

این بیانیه می‌افزاید: قدرت‌های بزرگ از همان روزهای انقلاب آرزوی نابودی و فروپاشی انقلاب را در سر می‌پروراندند و با تحمیل جنگ سخت و نرم و تحریم‌ها و تهدید‌ها می‌خواستند انقلاب اسلامی ایران را به شکست برسانند اما مردم جهان در نهایت ناباوری مشاهده کردند انقلاب اسلامی ایران باقی ماند و هر روز پرقدرت‌تر و با صلابت‌تر در عرصه‌های منطقه و جهان به حیات افتخارآمیز خود ادامه داد.

در این بیانیه با اشاره به اینکه رهبری بی بدیل امام خمینی(ره) و سپس مقام معظم رهبری طی ۴ دهه گذشته هوشمندانه، تمام توطئه‌های دشمن را خنثی کردند و مردم با روشنگری علما و مراجع تقلید در صحنه حضور پیدا کردند و اجازه نداند دشمنان اسلام و ایران کمترین آسیبی به انقلاب اسلامی وارد کنند تصریح شده است: امروز ایران اسلامی پرقدرت‌تر از همیشه در همه عرصه‌ها همچنان به پیش می‌رود و بسیاری از رشته‌های علمی، فنی و پیشرفت‌های حیرت‌آور موجب رشک و حسد قدرت‌های جهان و منطقه شده است.

حزب موتلفه اسلامی به همین مناسبت یادآور شده است: رمز پیروزی انقلاب اسلامی وحدت ملی و انسجام اسلامی است. مردم و مسئولان باید حافظ اقتدار، امنیت و منافع ملی باشند و این ممکن نیست مگر اینکه با عوامل و عناصر نفوذی که وحدت ملی را نشانه گرفته‌اند مبارزه کنند.

این بیانیه می‌افزاید: اصل ولایت فقیه به عنوان فلسفه سیاسی نظام و اصلی‌ترین پایه قدرت مردم باید همواره در کانون توجه نخبگان و گروه‌های اجتماعی و سیاسی باشد و با صیانت از آن در برابر توطئه‌های آشکار و پنهان دشمن مقابله شود. پاسداری از اسلام، نظام و ایران در سایه صیانت از اصل ولایت فقیه است. اگر این مهم آسیب ببیند همه چیز آسیب خواهد دید.

در این بیانیه ضمن بیان اینکه دولت باید به مطالبات مردم بویژه در حوزه معیشت توجه کرده و به وعده‌هایی که داده عمل کند تصریح شده است:  مردم از همه چیز خود برای نگهبانی از نظام الهی و جمهوری اسلامی هزینه می‌کنند. پاسخ این فداکاری‌ها آن است که دولت به وظایف ذاتی خود در قانون اساسی جمهوری اسلامی عمل کند و از حاشیه‌سازی پرهیز نماید. دولت باید نماد ایستادگی ملت در برابر استکبار جهانی بویژه آمریکا باشد و از هرگونه سستی و وادادگی در این مورد دوری کند.

در این بیانیه اشاره شده است: آمریکا و رژیم صهیونیستی و دیگر قدرت‌های اروپایی باید بدانند دولت و ملت ایران، اخلال در روابط ایران با کشورهای منطقه و جهان و نیز بدعهدی و نقص پیمان برجام را برنمی‌تابند. آنها باید منتظر واکنش سخت و بی سابقه ایرانیان باشند. آستانه تحمل ملت ایران حدی دارد و اگر از حد بگذرد هیچ ایرانی از اصل مقابله به مثل چشم نمی‌پوشد.

حزب موتلفه اسلامی در بیانیه خود ضمن تاکید بر اینکه ملت ایران در برابر تجاوزات آمریکا و اسرائیل در منطقه ایستاده است و در این مقاومت تردید ندارد و آمریکا نمی‌تواند به تجاوزات خود در قالب حمایت از تروریسم ادامه دهد تصریح شده است: سربازان سلحشور اسلامی و جوانان پاکباخته ایرانی سر تروریسم را در منطقه به سنگ خواهند کوبید. ضد انقلاب در ایران اعم از منافقین و سلطنت طلبان و مارکسیست‌ها و عناصر وطن فروشِ به اصطلاح ملی‌گرا نیز باید بدانند همانطور که آمریکا در این ۴ دهه عاجز از کمک به آنها بوده است، در ۴۰ سال دیگر هم این ناتوانی ادامه دارد. ملت ایران هیچ تردیدی در ضربه زدن به آنها نخواهد کرد.

حزب موتلفه اسلامی در بیانیهخ خود آورده است: ملت بزرگ ایران در روز ۲۲ بهمن برای بزرگداشت خون شهدا و ارج نهادن به ارزش‌های الهی و اسلامی و نیز گرامیداشت یاد امام امت بنیانگذار جمهوری اسلامی و ارج نهادن به ۳۰ سال رهبری بی بدیل مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در سراسر کشور به خیابان‌ها خواهند آمد.

در انتهای این بیانیه اشاره شده است: حزب موتلفه اسلامی نیز در کنار ملت ایران و همصدا با جوانان نسل سوم انقلاب فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و مرگ بر انگلیس سرخواهد داد».

دعوت جمعی دیگر

«امسال به دلیل یاوه گویی های برخی از دولتمردان امریکا و غیر امریکا، مردم احساس می کنند که دشمن در حال کمین گرفتن و درصدد دشمنی است و به همین علت، به حول قوه الهی، حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال از همیشه گرم تر و پرشورتر خواهد بود و همه خواهند آمد.»

به گزارش ایسنا، این تحلیل بخشی از بیانات حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در صبح روز پنج‌شنبه، همزمان با سالروز بیعت تاریخی همافران نیروی هوایی در ۱۹ بهمن سال ۱۳۵۷ با امام (ره) است که جمعی از فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی و قررگاه پدافند هوایی ارتش با ایشان دیدار داشتند و رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار، ایام الله و مناسبت‌های مهم انقلاب اسلامی را مایه قوام و استحکام نظام دانستند و تأکید کردند: امسال به لطف الهی، ۲۲ بهمن از آن ۲۲ بهمن‌های تماشایی خواهد بود.

در همین راستا امسال نیز مانند سال‌های گذشته صدور بیانیه‌های جداگانه و سخنرانی‌هایی را از سوی روسای قوای سه‌گانه، روسا و نمایندگان مجالس خبرگان رهبری ، مجلس شورای اسلامی، مجمع تشخیص مصلحت نظام، هیات دولت و هم‌چنین مراجع و علما، گروه‌ها، احزاب و نهادها، شخصیت‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی و …. نیروهای نظامی و انتظامی و … با تاکید بر ضرورت حضور آگاهانه و پرشور در راهپیمایی روز یکشنبه؛ ۲۲ بهمن امسال شاهد بودیم.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حزب اعتدال و توسعه، حزب همبستگی ایران اسلامی، فراکسیون خانواده مجلس شورای اسلامی، حزب مردم سالاری، جمعیت جوانان انقلاب اسلامی ایران، مجلس خبرگان رهبری، جمعیت حقوقدانان ایرانی مدافع حقوق بشر، جبهه پیشرفت، رفاه وعدالت، فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، شهرداری تهران، بنیاد شهید و امور ایثارگران و … از جمله صاد کنندگان بیانیه‌ها و دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن هستند.

حمایت قاطع خود را از فرهنگ ملی و دینی و اهداف بلند انقلابی و ملی شان نشان دهید

حجت الاسلام و المسلمین  حسن روحانی رییس‌جمهور درباره راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال گفته است: وی با تاکید بر اینکه راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال از ویژگی های خاصی برخوردار است و به همین دلیل باید حضور مردم در آن شکوهمند تر از سالهای گذشته باشد ،گفت : دشمن در ماه های گذشته با محاسبات غلط و تفکراتی که داشت توطئه هایی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و ملت بزرگ ایران طراحی کرده بود البته هر آنچه قدرت‌های استکباری تاکنون علیه ملت ایران طراحی کرده اند همواره با شکست مواجه بوده است و مردم با حضور هوشمندانه پاسخ قاطع و محکمی به آنان داده‌اند و امسال نیز بواسطه اقداماتی که داشته اند بایستی مصمم تر از سالهای گذشته، حمایت قاطع خود را از فرهنگ ملی و دینی و اهداف بلند انقلابی و ملی شان نشان دهند.

وحدت، انسجام و بصیرت ایرانیان در راهپیمایی ۲۲ بهمن متبلور می‌شود

هم‌چنین آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه ۲۲ بهمن را نماد استقلال طلبی، عزت خواهی، ایستادگی و قیام ملت ایران دانست و با دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی این روز گفت: ملت ایران مردمی منسجم، یکپارچه و دارای وحدت هستند و بزرگترین سرمایه کشور همین وحدت، انسجام و بصیرت است که در این راهپیمایی ها تبلور پیدا می کند. مردم در روز ۲۲ بهمن ماه برای اقامه عدل و ارزش های الهی، دفع ظلم و اثبات استقلال خود و از همه مهمتر با یک خودباوری تبلور یافته به رهبری امام راحل(قدس الله نفسه الزکیه)، علیه طاغوت قیام کردند.

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه بزرگترین سرمایه کشور وحدت، انسجام و بصیرتی است که در این راهپیمایی ها تبلور پیدا می کند، افزود: در طول سالیان متمادی بعد از انقلاب، ملت بزرگ ایران، هر ساله در روز ۲۲ بهمن همین معنا را به ظهور می رسانند و با حضور گسترده و با نشاط خود در این راهپیمایی نشان می دهند مردمی منسجم، یکپارچه و دارای وحدت هستند که با قوت و قدرت در مقابل زورگویان و سلطه طلبان می ایستند.

ملت ایران دشمنان را ناامید کنند

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت نیز در این زمینه ضمن دعوت از همه آحاد جامعه برای شرکت در این راهپیمایی، اظهار کرد: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان دهنده وحدت ملی ما است. با توجه به آنچه که در منطقه اتفاق افتاد امروز ما به این حضور نیاز بیشتری داریم. حضور در این مراسم در واقع ریشه‌کن کردن محور تروریسم در قالب داعش و انسجام ملی ما را بیش از پیش به نمایش می‌گذارد. ملت ایران خود می‌دانند که در چنین روزی چگونه وحدت خود را به نمایش بگذارند و به نوعی به اندیشه کسانی که به اعتراضات مردم دل می‌بازند و می‌خواهند از این طریق برای خصومت‌هایشان راهی پیدا کنند، خط می‌زنند. حضور ملت ایران می‌تواند آنان را ناامید کند.

مردم پاسخ محکمی هم به یاوه گویی‌های ترامپ و امثال ترامپ خواهند داد

آیت‌الله هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در گفت‌وگویی خاطرنشان کرد: بحمدلله مردم ما بصیر و آگاه هستند و می‌دانند که این انقلاب هویت آن‌ها است و انقلاب افتخار آن‌ها و منشأ اقتدار آن‌ها و اقتدار اسلام در منطقه هست و بیداری اسلامی در منطقه شده و هست و خواهد شد. ان‌شاء‌الله امسال بیش از سال‌های گذشته در سی‌ونهمین سالگرد انقلاب اسلام، مردم در صحنه حضور پیدا می‌کنند و مجدداً اقتدار خودشان و پیروی از رهبری را نشان می‌دهند و اعتقاد و ایمان‌شان را به نظام، اسلام و آرمان‌های انقلابی و اسلامی بیش از پیش به دنیا ثابت می‌کنند و پاسخ محکمی هم به یاوه گویی‌های ترامپ و امثال ترامپ خواهند داد.

مردم مسوولان خود را برای خدمت دلگرم کنند

هم‌چنین سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به این‌که کشور در آستانه چهلمین سالگرد پیروز انقلاب اسلامی است، از عموم مردم دعوت کرد همچون گذشته با شکوه گسترده‌تر در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه شرکت کنند و مایه دلگرمی مسئولان خود برای خدمت بیشتر باشند.

با وضو به راهپیمایی بیایید

حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی خطیب نماز جمعه این هفته تهران نیز در بخشی از سخنانش گفت: ‌اطمینان دارم امسال همانطور که رهبری فرمودند به کوری چشم همه دشمنان ۲۲ بهمن حماسه دیگری خواهد بود و چه خوب است که مردم با وضو و به عنوان عبادت به شکر ۴۰ ساله شدن انقلاب در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کنند.

اسدالله بادامچیان نایب رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی هم در بخشی از سخنانش پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار کرد: اگر ملت ببیند رجایی است با رجایی همراهی می‌کند و اگر حادثه‌ای پیش بیاید برای او در سر و سینه می‌زند. ما رجایی این‌گونه زیاد داریم، همه به دنبال او باشید، از خدا استمداد بطلبید که ما را یاری کند تا در ۲۲ بهمن امسال با نشاط دنیا را در مقابل شگفتی حضور خود شگفت‌زده کنیم.

مشت های محکم خود بر دهان ترامپ بکوبید

هم‌چنین امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش با دعوت از همه قشرهای مردم برای حضور پرشکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، گفت: یوم الله ۲۲ بهمن یک خندق دیگر است. روز تو دهنی زدن به آمریکا، آل سعود و رژیم نحس صهیونیستی است. روز مصاف دوباره حق و باطل و اسلام و کفر است. در روز ۲۲ بهمن امسال دوباره با نام امیرالمومنین علی ابن ابیطالب (ع) ضربت ذوالفقار را بر پیکر نحس دشمنان فرود بیاورید که افضل بوده و هست از عبادت ثقلین. خواهران و براداران عزیز، روز۲۲ بهمن همه به خیابان ها بیایید و با مشت های محکم خود بر دهان ترامپ بکوبید تا دشمن بداند اینجا ایران، خاستگاه انقلاب شکوهمند اسلامی است و بدانند ملت ولایتمدار ایران اسلامی ملتی هستند که سرانجام آمریکای جهانخوار را در اریکه قدرتش سرکوب خواهند کرد و این ملت به حول و قوه الهی جشن پایان عمر رژیم نحس رژیم صهیونیستی را بزودی به چشم خواهند دید.

دعوت رادیو ایران از خواننده‌ها برای اجرا در بین راهپیمایان

رادیو ایران با تجهیز استودیویی رادیویی در خیابان انقلاب از خوانندگانی که سرودهای حماسی برای ایران اجرا کرده‌اند، دعوت می‌کند تا برای مردم حاضر در راهپیمایی بیست و دوم بهمن اجرا داشته باشند. امسال رادیو ایران در یادگار امام مستقر است.

هم‌چنین همزمان با راهپیمایی ۲۲ بهمن، مرکز تولید و فنی سیما نمایش شور، حضور و اقتدار مردم ایران را بار دیگر در قاب شبکه های سیما به تصویر می کشد.، این مرکز با اعزام هفت دستگاه واحد سیار و دستگاه sng و بهره‌مندی از دوربین‌های پرنده، کرین و پرتابل و همکاری بیش از ۳۰۰ نفر از نیروهای خود از برج آزادی تا میدان انقلاب و چهارراه ولی عصر از ابتدای مراسم با مردم همیشه در صحنه همراهی خواهند کرد.

افتخار به گذشته و امید به آینده

روز پنجشنبه در بیش از ۱۸هزار گلزار شهدا  شاهد مراسم مهمانی لاله‌ها و غبار روبی از مزار شهدا بودیم.

امشب نیز بانگ رسا و تکبیر فاطمی بر فراز بام‌ها و مساجد و نور افشانی ایران اسلامی را شاهد خواهیم بود.

هم‌چنین روز یکشنبه در بیش از هزار شهرستان و چهار هزار بخش و روستا راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن برگزار خواهد شد. ایران اسلامی امسال از سی و هشت کشور دنیا از جمله آمریکا، بریتانیا، مصر ، لیبی و کانادا میزبان ده‌ها اندیشمند خواهد بود.

بیش از ۶هزار عکاس و خبرنگار داخلی و خارجی در تمام کشور و در تهران حدود ۲۰۰۰ عکاس و خبرنگار پوشش دهنده این مراسم خواهند بود. بیش از دویست خبرنگار و عکاس خارجی نیز حضور خواهند داشت.

بیش از ۲۰ هزار غرفه فرهنگی، رفاهی و امدادی نیز در مسیرهای راهپیمایی دایر خواهد شد و طبق هماهنگی‌های انجام شده در ستادهای دهه فجر، بیش از شش هزار دانش آموز و جوان بسیجی گروه های موسیقی خواهند داشت.

مسیر مناطق ده گانه راهپیمایی تهران

*مسیر شماره یک میدان امام حسین(ع) به سمت میدان آزادی

* مسیر شماره دو مسجد ابوذر به سمت میدان آزادی

*مسیر شماره سه، مسجد امام هادی (ع) به سمت میدان آزادی

* مسیر شماره چهار مسجد دارالسلام به سمت میدان آزادی

* مسیر  شماره پنج مسجد الجواد(ع) به سمت میدان آزادی

* مسیر شماره شش مسجد حضرت امیر(ع) به سمت میدان آزادی

* مسیر شماره هفت مسجد المهدی(ع) به سمت میدان آزادی

* مسیر شماره هشت مسجد حضرت ابوالفضل(ع) به سمت میدان آزادی

* مسیر شماره ۹ مسجد امام سجاد (ع) به سمت میدان آزادی

* مسیر شماره ۱۰ مسجد امام جعفر (ع) به سمت میدان آزادی

برخی سخنرانان مراسم ۲۲ بهمن

حسن روحانی سخنران مراسم در تهران،  نوبخت در هرمزگان، نهاوندیان در یزد، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی  سخنران شیراز خواهند بود. دادستان کل کشور سخنران خرم‌آباد ،احمد خاتمی سخنران بوشهر،آیت الله بوشهری سخنران رشت، سردار سلامی سخنران اهواز خواهند بود.

بیانیه فراکسیون امید مجلس به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

فراکسیون امید مجلس در بیانیه‌ای به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با تاکید بر ضرورت توجه به مطالبات مردم و بهبود شرایط زندگی آنها از سوی‌ کارگزاران نظام، از اقشار مختلف مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲بهمن دعوت کرد.

به گزارش ایسنا، در این بیانیه آمده است:

بهمن ماه یادآور مبارزات مردم با استکبار و استبداد برای تحقق استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی به رهبری امام خمینی، رهبر کبیر انقلاب اسلامی است؛ آرمان‌های والایی که دهها هزار شهید برای تحقق و دفاع از آنها تقدیم شد.
امروز با گذشت حدود ۴دهه از انقلاب اسلامی و با وجود دشمنی‌ها و کارشکنی‌های کشور‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای، جمهوری اسلامی همچنان مسیر خود را با صلابت و اقتدار ادامه می‌دهد و سنگ‌اندازی‌ آن‌ها تاثیری بر رشد و پیشرفت کشور ندارد.
علیرغم کم و کاستی‌هایی که در ادوار مختلف بوده و هست و نارضایتی‌هایی که از عملکرد برخی دولت‌های بعد از انقلاب وجود داشته،‌ امروز مردم همچنان مانند روزهای انقلاب‌ و سال‌های دفاع مقدس پای انقلاب ایستاده‌اند و از انقلابی که خود صاحب آن هستند دست نمی‌کشند. اما این ایستادگی و صبر مردم در برابر مشکلات نباید باعث شود کارگزاران نظام به مطالبات و خواسته‌های مردم بی‌توجه باشند.
آنچه بیش از همه باید مورد توجه قرار گیرد همراهی و همدلی مردم و درک آنها از برخی تنگنا‌ها از سویی و تلاش مضاعف دولت و سایر کارگزاران نظام برای عمل به وعده‌ها، تحقق مطالبات مردم و بهبود شرایط زندگی آنها از سوی‌ دیگر است.
اکنون در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی امید می‌رود محدودیت‌‌ها برای برخی یاران انقلاب برداشته شود تا بیش از پیش شاهد همبستگی و همدلی مردم از تمامی سلایق سیاسی باشیم و همچنین با گفتگوی ملی بین تمامی نیروهای درون نظام در راستای وحدت حداکثری گام برداریم.
فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی از اقشار مختلف مردم با هر قوم، مذهب، دین و سلیقه سیاسی دعوت می‌کند شانه به شانه یکدیگر در جشن پیروزی انقلاب ‌حضور یابند و بار دیگر اتحاد خود را به دوست و دشمن نشان دهند.

دعوت ارتش از مردم برای حضور پر شکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن

روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران با صدور بیانیه‌ای از آحاد ارتشیان قهرمان و مردم شهیدپرور ایران اسلامی دعوت کرد تا همچون سال‌های گذشته، حضوری پرشکوه و حماسی در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال داشته باشند.

به گزارش ایسنا، در متن این بیانیه آمده است:

حضور آگاهانه‌ مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی در مناسبت های ارزشمند و تاریخی همچون راهپیمایی ۲۲ بهمن، روز پیروزی ملت مسلمان بر رژیم ستمشاهی طاغوت یکی‌ از زیباترین‌ جلوه‌های‌ تحقق وعده های الهی یعنی پیروزی خون بر شمشیر است‌ و همین حضور پرشور و حماسه ساز باعث‌ شده‌ است‌ که‌ انقلاب‌ شکوهمند اسلامی همچنان‌ در مسیر بالندگی و سرافرازی حرکت نماید.
امروز ایران سربلند، عظمت و استواری خود را به برکت نورانیت دین مبین اسلام، رهبری ها و هدایت های آگاهانه و دلسوزانه مرجعیت شیعه، وحدت، همدلی و ایمان و اعتقاد راسخ ملت و هوشیاری و پایداری نیروهای مسلح و خون شهیدان قوام بخشیده و با تکیه بر توانمندی های بومی و داخلی و بدون وابستگی به قدرت های استکباری عالم در اوج خودکفایی، آمادگی و اقتدار قرار گرفته است لذا حضور پرشور و حماسی مردم شهیدپرور ایران اسلامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن آن هم در آغاز جشن چهلمین بهار پیروزی انقلاب، خاری در چشم دشمن و افتخاری برای تمامی ملت های آزاده و عدالت خواه جهان خواهد بود.
روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این اطلاعیه از آحاد ارتشیان غیور و خانواده های محترم این عزیزان و سربازان دلاور در سراسر کشور و نیز از امت حزب الله و همیشه در صحنه ایران اسلامی دعوت می نماید همچون سالهای گذشته حضوری پرشور و پرشکوه در راهپیمایی دشمن شکن ۲۲ بهمن امسال داشته و با این حضور آگاهانه ضمن تجدید میثاق با آرمان های نظام سربلندمان، امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی باردیگر موجبات یأس دشمنان و شادی دوستان و همراهان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را فراهم سازند.

دعوت شهرداری تهران از شهروندان برای شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن

شهرداری تهران در فراخوانی از خانواده بزرگ شهرداری تهران دعوت کرد ا حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، دوشادوش سایر اقشار جامعه و اهتزاز پرچم باشکوه ایران اسلامی به عنوان نماد هویت ایران و نشانه صلابت ایرانیان، اتحاد و همدلی خود را در صفوف به هم فشرده آحاد مردم نشان دهند.

به گزارش ایسنا، در فراخوان مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران برای حضور شهروندان در راهپیمایی ٢٢ بهمن آمده است:

«بیست و دوم بهمن ماه، سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران نقطه عطف حیاتبخش در تاریخ این مرز و بوم است. انقلاب عظیم مردمی که مبتنی بر مبانی اخلاقی و اعتقادی و دارای ماهیتی اجتماعی و فرهنگی بوده و پیام اصلی آن بازگشت به اصل انسانیت و معنویت و حرکت بر مدار آداب و اخلاق الهی و کرامت انسانی است.

اکنون که چهلمین سال از عمر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را آغاز می کنیم، مدیریت شهری تهران به عنوان نهادی برخاسته از متن مردم و متکی به آرای شهروندان عزیز، با تبریک فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به عموم هموطنان و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر ایران اسلامی و سلسله جنبان این نهضت عظیم، حضرت امام خمینی (ره)، به منظور تجدید میثاق با آرمان های والای انقلاب اسلامی و لبیک به ندای مقام عظمای ولایت، حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) از ملت شریف ایران و شهروندان آگاه و فهیم تهران دعوت می کند تا با حضور پرنشاط خود در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن، انسجام و وحدت همیشگی خود را بار دیگر به منصه ظهور رسانده و حماسه ای دیگر بیافرینند.

مدیران، کارشناسان، کارمندان و کارگران خدوم خانواده بزرگ شهرداری تهران، دوشادوش سایر اقشار جامعه در این همایش بزرگ شرکت نموده و با اهتزاز پرچم باشکوه ایران اسلامی به عنوان نماد هویت ایران و نشانه صلابت ایرانیان، اتحاد و همدلی خود را در صفوف به هم فشرده آحاد مردم نشان خواهند داد.»

دعوت بنیاد شهید و امور ایثارگران از مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن

بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی از ملت شهید پرور ایران اسلامی و به ویژه خانواده معزز شهدا و ایثارگران دعوت کرد با حضور پر شور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن بار دگر عظمت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی را به جهانیان نشان دهند.

به گزارش ایسنا، متن کامل پیام اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران به این شرح است:
پیروزی انقلاب اسلامی به ملت‌های جهان و دولت‌های استکباری نشان داد که با قدرت الهی و در پرتو ایمان، با عقیده‌ای راستین و ایستادگی می‌توان بر هر قدرتی فائق آمد چرا که احقاق حق و زوال باطل؛ وعده‌ی محتوم الهی است و ۲۲ بهمن یادآور ایثار و اعتقاد راستین حقیقت جویانی است که از جان و مال خویش گذشتند و در مقابل جور و ستم طاغوتی و دولت‌های استکباری جهان ایستادند و با اراده‌ای آهنین توانستند نظام دست نشانده پهلوی را به زانو در آورند و پرچم استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را در کشور به اهتزاز درآورند. پیروزی انقلاب اسلامی به مدد ایمان الهی و اراده پولادین ملت غیور ایران و رهبری امام خمینی (ره) رقم زده شد و در این میان نقش شهدا و ایثارگران به عنوان اسوه‌های ایثار، رشادت، مقاومت و پایداری را نمی‌توان با هیچ قلمی توصیف نمود. آن راست قامتانی که یاد ایستادگی و دلاوری‌هایشان همواره در تاریخ این مرز وبوم ماندگار خواهد ماند.
بنیاد شهید و امور ایثارگران خجسته سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران را که یادآور روزهای شور و شعور ملت غیور ایران و ایثار و رشادت شهدا و ایثارگران معظم و خانواده‌های معزز آنان در برابر رژیم طاغوت است به تمامی حماسه سازان و فجرآفرینان تبریک و تهنیت عرض نموده و از تمامی ملت شهید پرور ایران و به ویژه خانواده معزز شهدا و ایثارگران که همیشه و در تمامی عرصه‌ها حضور فعال و پرثمر خود را نشان داده‌اند دعوت می‌کند در این روز هم با حضور پر شور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن بار دگر عظمت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی و ناتوانی استکبار بویژه دولت زورگوی آمریکا را به جهانیان نشان دهند.

مردم ایران به کوری چشم دشمنان چهلمین جشن پیروزی انقلاب اسلامی را درک خواهند کرد

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای با گرامیداشت ۲۲ بهمن ماه و سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، صحنه امروز منطقه را عرصه نمایش ظلم‌ستیزی، توانایی و اراده نظام و ملت ایران برای صیانت از مقاومت اسلامی و اثبات خواستن و توانستن جمهوری اسلامی و ناتوانی و ناکامی آمریکا دانست.

به گزارش ایسنا در بخشی از این بیانیه آمده است: با گذشت ۳۹ سال از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در ۲۲ بهمن ماه ۱۳۵۷ برغم  توطئه ها، فتنه آفرینی ها، بحران‌سازی ها، دسیسه ها، نیرنگ ها، ترفندها و عملیاتی ساختن طرح‌ها و پروژه‌های براندازی جبهه دشمن و پیش‌بینی‌های متوّهمان غربی و متحدان داخلی، جمهوری اسلامی و ملت عظیم الشأن با سربلندی در مصاف راهبردی و تاریخ‌ساز با نظام سلطه و استکبار، روند تکاملی و حرکت به سمت آرمان‌های بلند و تمدن ساز خود را پویاتر و پر فروغ تر از هر مقطع تاریخی تداوم بخشیده اند و به کوری چشمان از حدقه درآمده  دشمنان چهلمین جشن پیروزی انقلاب اسلامی را درک خواهند کرد.

انقلاب اسلامی یک حقیقت زنده، مستحکم و الهام‌بخش است که نفوذ گفتمان حق‌طلبانه، سلطه ستیز، سلطه گریز، عدالت محور و آزادی بخش آن، بیداری و ایستادگی جامعه بشری برابر نظام استکبار و صهیونیسم بین‌الملل بویژه حکومت بدتر از داعش آمریکا را به ویژه در منطقه حساس و راهبردی غرب آسیا رقم زده است .

این بیانیه در ادامه با برشماری سیاهه ی توطئه ها و نقشه های رنگارنگ شیطان بزرگ و متحدان ایالات متحده آمریکا برای نابودی انقلاب اسلامی و فروپاشی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران طی چهار دهه ی  پس از پیروزی انقلاب تصریح کرده است:  خصومت ورزی و عدالت گستری نظام سلطه و استکبار و در رأس آن دولت ظالم، مستکبر و بی رحم  آمریکا و متحدان کاخ سفید طی چهار دهه ی اخیر نه تنها نقطه توقف و پایان نداشته است بلکه هر روز با اشکال و شیوه های پیچیده تر در مجموعه‌ای از نبردهای “سخت” ، “نیمه سخت” و “نرم” به صورت مستقیم و غیرمستقیم تداوم و گسترش پیدا کرده است.

جبهه دشمنان انقلاب اسلامی در شرایط خطیر کنونی کانون اصلی مقابله خود با نظام اسلامی و ملت ایران را در جنگ‌های ترکیبی با نمادهای دیپلماسی، جنگ اطلاعاتی – تبلیغاتی و رسانه ای، حمایت از نابسامانی ها و شورش های منطقه‌ای و محلی، جنگ اقتصادی، حملات سایبری و عملیات روانی برای ناکارآمد سازی و ناکارآمد نشان دادن نظام و زیر سوال بردن مبانی انقلاب اسلامی و جلوگیری از ظهور ثمرات جدید و استمرار و استقامت آن دنبال می‌کند و با دادن نشانه های غلط به مردم و مسئولان نظام درصدد ایجاد سد  بی اعتمادی و بی اعتباری و شکاف بین آنها هستند.

این بیانیه با اشاره به تلاش هیئت حاکمه فاسد، خبیث و متوحش آمریکا در ایجاد دوقطبی های کاذب و فروپاشی وحدت و یکپارچگی ملی و متزلزل ساختن اعتماد متقابل مردم و نظام در ایران خاطرنشان کرده است : پروژه کوچک نمایی و زیر سوال بردن دستاوردهای بی نظیر انقلاب اسلامی در تمامی حوزه های نانو، سلولهای بنیادی، داروهای خاص، نوآوری‌های پزشکی، صنایع موشکی بازدارنده، صنایع فضایی، سدسازی، راه، تونل ، پالایشگاه، اسکله و ده ها موضوع دیگر از جمله عرصه‌هایی است که سردمداران متوّهم  و کند ذهن غربی برای ناامیدی و مأیوس شدن و واگرایی مردم از نظام و انقلاب اسلامی در دستور کار خود قرار داده اند که به فضل الهی تاکنون برای آنها جز شکست و رسوایی فایده نداشته است .

در این بیانیه ولایت فقیه، فرهنگ علوی – فاطمی و مهدوی، باور عاشورایی و بصیرت و هوشمندی ملت ایران در شناخت دشمن  و مقابله با روش های دشمن نظام سلطه و استکبار از مؤلفه‌های برتری ساز و مزیت بخش ایرانیان در صحنه این تقابل راهبردی قلمداد و تاکید شده است: به یاری خداوند مردم انقلابی فهیم و ولایت مدار ایران اسلامی به مدد رهبری های حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اجازه نخواهد داد شیطان بزرگ و پادوهای تحت فرمان کاخ سفید و سرکردگان مکّار و خبیث آمریکا کمینگاه های جدیدی را در مسیر پیش روندگی انقلاب و ایران اسلامی طراحی و ایجاد نمایند، جمهوری اسلامی مسیر مبارزه با ظلم و استکبار را ریل گذاری کرده است و هم اکنون بسیاری از جهانیان را در اقصی نقاط جهان به ویژه در منطقه راهبردی غرب آسیا با گفتمان خود همراه ساخته است .

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان این بیانیه با پاسداشت حماسه  شهیدان انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم و شهدای عرصه ی امنیت و خدمت در کشور و گرامیداشت یاد و میراث جاودان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و تجدید میثاق با آرمانهای امام راحل و شهداء ،  بیعت خود با مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) را تجدید و با دعوت از آحاد و اقشار مختلف ایرانیان انقلابی و زمان شناس برای شرکت پرشور، یکپارچه و تماشایی در راهپیمایی سراسری یوم الله ۲۲ بهمن سال ۹۶ مردم را اولویت اول برنامه های کشور فراتر از هرگونه شعار و تبلیغات دانسته و تأکید کرده است:  شکست های زنجیره ای آمریکا ، رژیم صهیونیستی و متحدان اروپایی و منطقه ای واشنگتن و تل آویو در عرصه جنگ های نیابتی و تروریسم تکفیری که برخلاف آرمان و اراده آنها رقم خورده است یادآور این واقعیت انکارناپذیر است که جمهوری اسلامی ایران به عنوان قدرت اول و بلامنازع غرب آسیا هرگز مرعوب فتنه های متکثّر و گسترده  گرگها و اهریمنان غربی نخواهد شد و با صیانت از استقلال همه جانبه کشور اجازه نزدیکی دشمن به دروازه‌های اقتدار دفاعی و توان بازدارنده موشکی و تضعیف سپر امنیت و دفاع ملی خود را نخواهد داد.

وزیر کشور: انقلاب اسلامی سازگاری «دین و سیاست» در حوزه عمل را اثبات کرد

وزیر کشور در پیامی تاکید کرد: انقلاب اسلامی با اثبات سازگاری «دین و سیاست» در حوزه عمل، ضمن نشان دادن امکان ایجاد یک نظام مردم‌سالار در چارچوب نظام معرفتی اسلام، با طرح گفتمان «مردم‌سالاری دینی»، الگویی جدید و متعالی را از ملازمت دین و سیاست و بسترهای رشد، تعالی و توسعۀ جامعه مبتنی بر ارزشهای دینی و اعتقادی را ارائه کرد.

به گزارش ایسنا، متن پیام عبدالرضا رحمانی فضلی به شرح زیر است:

«بسمه تعالی

اسلام و انقلاب اسلامی، دو عنصر ماندگار در تاریخ معاصر جامعه بشری است، که در مقاطع زمانی وقوع شان و یا حتی بعد از آن باعث تأثیرگذاری عمیق بر شرایط و مناسبات قدرت در نظام جهانی گردیده اند. انقلاب اسلامی با ترکیب چهار عنصرِ «ارزش، عقل، اراده و عمل» به منبع مهم خودآگاهی و بالندگی سیاسی و الگویی الهام بخش برای تمامی جنبش‌های عدالت طلبانه و آزادی خواه در جهان تبدیل گردید. بنحوی که، با وجود گذشت حدود چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، همچنان این انقلاب شکوهمند و تأثیرات بنیادین آن در سطوح جهانی و منطقه‌ای، محور تحرکات و آرایش سیاسی محافل و مجامع بین المللی است.

شکل‌گیری موج بیداری اسلامی، جنبش‌های آزادی خواه و ایستادگی دول استقلال طلب در برابر خواسته های استکبار جهانی را می توان نمود عینی انقلاب اسلامی در فضای سیاسی منطقه ای و جهانی دانست.

انقلاب اسلامی با اثبات سازگاری «دین و سیاست» در حوزه عمل، ضمن نشان دادن امکان ایجاد یک نظام مردم‌سالار در چارچوب نظام معرفتی اسلام، با طرح گفتمان «مردم سالاری دینی»، الگویی جدید و متعالی را از ملازمت دین و سیاست و بسترهای رشد، تعالی و توسعۀ جامعه مبتنی بر ارزشهای دینی و اعتقادی ارائه نمود.

اساساً انقلاب اسلامی در ذات خود حاوی این آموزۀ محوری است که سیاست بدون دین، عدالت و اخلاق؛ جامعۀ انسانی را در فردیت خویش غرق ساخته و از کمال و توسعۀ حقیقی باز می‌دارد. این آموزۀ بنیادی، ستون اصلی نظریۀ ماندگار سیاسی حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری (مدّظلّه العالی) است.

مطالعۀ عمیق گفتمان، روش و نظریۀ سیاسی حضرت امام و مقام معظم رهبری نشان می‌دهد که غایت اسلام و حکومت اسلامی و عامل قوام بخش آن، بسط قسط و عدالت از مجرای «ارزش محوری»، «عقلانیت» و «اخلاق مداری» است.

از منظر ایشان، تفاوت جوهری نظام مردم سالاری دینی با دیگر مدل‌های حکومتی در آن است که حکومت اسلامی از آغاز تاکنون، در جستجوی استقرار یک نظمِ سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی عادلانه در جامعه و نظام بین‌الملل بوده است.

این نگرشِ معیار، اصولی و جامعِ حضرت امام و مقام معظم رهبری، همواره یک مقدمۀ دیگر نیز داشته است و آن اینکه، استقرار عدالت پایدار و متوازنِ اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی در جامعه و نظام بین الملل بدون افزایش کارایی و کارآمدی نظام جمهوری اسلامی (به عنوان مدل و مظهر نظام مردم سالاری دینی) ممکن نیست.

این رویکرد، از یک سو نافی افراط و تفریط و یک‌سونگری است و از سوی دیگر، لزوم التزام به ارزش محوری، عقلانیت و اخلاق مداری در سیاست را مورد تاکید قرار می‌دهد. بدون تردید پایبندی عملی به این دیدگاهِ معیار، هم «استقلال، عزت، حکمت و مصلحت» را در پی دارد و هم زمینه ساز حرکت مستمر به سوی پویایی، رشد پایدار، پیشرفت متوازن و الهام بخشی بیشتر نظام جمهوری اسلامی به عنوان نماد نظام مردم سالاری دینی خواهد بود.

بر همین اساس، وزارت کشور به عنوان نهاد حاکمیتی متولی مدیریت داخلی و تأمین نظم و امنیت کشور مسئولیت خطیری در راستای حراست و صیانت از دستاوردهای انقلاب اسلامی دارد که از جمله مهمترین آنها؛ تلاش در جهت تحقق و توسعه آزادی‌های سیاسی و اجتماعی در چارچوب قانون اساسی، تأمین بستر لازم برای توسعه پایدار سیاسی و اجتماعی، ارتقاء سطح مشارکت عمومی و زمینه سازی برای فعالیت مطلوب احزاب و تشکلهای غیردولتی است و این وزارتخانه مصمم است در راه بالندگی هر چه بیشتر انقلاب اسلامی تمام توان و ظرفیت خود را مصروف ملت عزیز و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نماید.

ایّام دهه فجر برای ملت ایران، روزهای فراموش نشدنی است. یاد گرامی حضرت امام خمینی (ره) بعنوان معمار انقلاب اسلامی ایران و شهیدان و خاطره‌ دلاوری و پاکبازی آنان همیشه چون گوهری تابناک بر تارک نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد درخشید.

در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، ‌ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان و امام شهیدان با تقدیم مراتب تبریک و تهنیت به ملت رشید ایران که هماره دل در گِرو آزادی و آبادی این مرز پُرگوهر داشته و دارند، از همه ایرانیان دعوت می نمایم تا همانگونه که با شور و شعوری شگرف در تمامی نقاط عطف و عرصه های حسّاس، حضوری زنده و ارزنده داشته‌اند، یک بار دیگر در پاسداشت مجاهدات امام و شهدا و نگاهداشت ثمرات شجره طیبه انقلاب اسلامی در «راهپیمایی پرشکوه ۲۲ بهمن» امسال نیز حضوری وحدت آفرین داشته باشند.

عبدالرضا رحمانی فضلی/وزیر کشور»

دعوت مراجع تقلید و نهادهای حوزوی

آیت‌الله حسین نوری‌همدانی در دیدار جمعی از پاسداران دفتر نمایندگی سپاه سیدالشهدا استان تهران اظهار کرد: بندگان در قرآن به عبادت خدا و دوری از طاغوت فراخوانده شده و خداوند در کمین ستمکاران است.

وی خاطرنشان کرد: استکبار، صهیونیسم و منافقان نیز در برابر پیامبران و رهروان راه حق بودند و هیچ گاه چراغ خداوند خاموش نمی‌شود.

این مرجع تقلید با اشاره به اهمیت روز ۲۲ بهمن گفت: باید توجه داشت پیروزی انقلاب ادامه راه پیامبران خدا بود. مردم در برابر جباران قیام می‌کردند و آرزو داشتند نظامی بر اساس ارزش‌های اسلامی برقرار شود.

وی خاطرنشان کرد: فقها آرزو می‌کردند نظامی بر اساس ارزش‌های اسلامی حاکم باشد که در نهایت فردی مبارز و مجاهد به نام امام خمینی(ره) در میدان حضور پیدا کردند و پیروزی انقلاب را رقم زدند.

آیت‌الله نوری‌همدانی عنوان کرد: انقلاب اسلامی جهانی است و در صف مبارزه برای نجات مستمندان و حمایت از آنها قرار دارد. نمی‌توانیم در برابر جریان بحرین، یمن و سوریه بی‌تفاوت باشیم.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه امام خمینی(ره) چهره استکبار را به مردم شناساندند گفت: این استکبار همان است که به عربستان برای کشتن یمنی‌ها اسلحه می‌دهد. باید به این نکته توجه داشت که تمام جنایت‌ها از غرب سرچشمه می گیرد.

وی یادآور شد: انقلاب بیدارگری به وجود آورده و قله‌های جهان را درمی‌نوردد بنابراین امام خمینی(ره) می‌فرمایند قدر این انقلاب را بدانید تا به دست نامحرمان نیفتد.

آیت‌الله نوری‌همدانی ادامه داد: پیامبر اکرم(ص) و امام در رأس حکومت در اسلام قرار دارند و در غیبت امام معصوم باید فردی فقیه، شجاع، مدیر و مدبر اداره حکومت را بر عهده گیرد که اکنون آیت‌الله خامنه‌ای این ویژگی‌ها را دارند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه با پیروزی انقلاب زیرساخت‌ها تغییر کرد و بر این اساس فرهنگ و اقتصاد از خدا و رسول اکرم(ص) تبعیت می‌کند گفت: در چنین شرایطی وظیفه سنگین است؛ مسؤولان وظیفه دارند که به مردم خدمت داشته باشند. مردم جان و خون دادند تا اسلام پیاده شود در اسلام فقر، ظلم و جهل وجود ندارد.

وی با بیان اینکه بیکاری، گرانی و سختی معیشت بر خلاف اسلام است تأکید کرد: باید مردم زندگی مرفه داشته باشند و مسؤولان در این زمینه وظیفه سنگینی بر عهده دارند بنابراین باید سعی کنند برای مردم رفاه و اشتغال به وجود آورند.

آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه انقلاب ما دینی و مذهبی است که باید حفظ شود گفت: شرکت مردم در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن واجب است. مردم روز ۲۲  بهمن با جوش و خروش در صحنه حضور یافته و علیه استکبار و صهیونیست شعار سر می‌دهند.

ملت در ۲۲ بهمن دشمنان را مایوس می‌کنند

آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن دهه فجر و پیروزی انقلاب گفت:‌ در راهپیمایی‌ ۲۲ بهمن همه شرکت می‌کنند و به دشمن ضربه می‌زنند و مشخص می‌شود که مردم پس از ۴۰ سال هنوز به انقلاب علاقه دارند و دشمن مأیوس و ناامید می‌شود؛ این اغتشاشات امید کاذب برای آنها ایجاد کرده بنابراین با شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان دهیم این امید به ناامیدی منتهی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ما می‌دانیم که انقلاب ما با همه انقلاب‌ها تفاوت دارد. انقلاب‌های دیگر متکی به شرق یا غرب بوده و بدون مرکز اتکا نمی‌توانستند انقلاب خود را پیش ببرند ولی انقلاب اسلامی بدون تکیه بر هیچ کدام از این عوامل پیشرفت کرده است.

استاد حوزه علمیه قم یادآور شد: هشت سال جنگ به کشور تحمیل شد و ما در بدترین شرایط و دشمن در بهترین شرایط بود یعنی تمام دنیا به آنها کمک می‌کردند و حتی سلاح کشتار جمعی در اختیار آنها قرار می‌‌دادند ولی تحمل کردیم و دشمن نتوانست کاری کند و اکنون یک وجب از خاک ما در اختیار دشمن نیست.

وی با اشاره به عوامل پیروزی انقلاب گفت:‌ وحدت از جمله عوامل پیروزی بود که امروز شعار می‌دهیم ولی در عمل برخی خلاف آن گام برمی‌دارند. ‌اختلاف عامل شکست است و انسان عاقل به سراغ شکست نمی‌رود.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی خاطرنشان کرد: هنوز عده‌ای در حال صحبت در مورد انتخابات هستند و انتقام‌های انتخابات را می‌گیرند. جناح‌ها باید دست به دست یکدیگر دهند وانتقاد دوستانه داشته باشند.

وی عنوان کرد: آمریکا می‌خواهد با اروپا علیه ما متحد شود و به عوامل خود در شورای امنیت رشوه می‌دهد تا علیه ما متحد شوند بنابراین در چنین شرایطی اتحاد مهم است.

استاد حوزه علمیه قم خلوص نیت را از دیگر عوامل مهم ذکر کرد و افزود: ابتدای انقلاب همه به یکدیگر کمک می‌کردند و به فکر یکدیگر بودند؛ چنین خلوص نیتی باید وجود داشته باشد و همه باید با وحدت و خلوص نیت دست به دست یکدیگر دهند؛ بر این اساس انقلاب ۴۰ سال سهل است تا ظهور امام زمان(عج) باقی می‌ماند.

دعوت آیت الله جوادی آملی از مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن

آیت الله جوادی آملی در ادامه سلسله جلسات درس اخلاق با اشاره به راهپیمایی ۲۲ بهمن، از همه اقشار به ویژه بانوان برای حضور پررنگ در این راهپیمایی دعوت به عمل آورد و بیان کرد: زنان در مقابل این رفتار برخی از دختران ناآگاه که روسری خود را برداشتند باید همپای مردان در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور پیدا کنند.

وی تاکید کرد: «آبرو» غیر از مال و خون است، آبروی مومن مال خود او نیست بلکه نزد او امانت است، آبرو حق الله است و ما فقط امین الله هستیم بنا بر این هیچ کس حق ندارد عفت، آبرو، و عصمت خود را که حق الله است بریزد. همه زنان و مردان باید آبرومندانه از این حق صیانت کنند، نباید کاری کنیم که از عزت و جلال و شکوه ما کم شود.

این مرجع تقلید تاکید کرد: ضمن احترام به همه اصناف و اقشار جامعه، همه مردم با وجود برخی ایرادات و مشکلات که در کشور وجود دارد، در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کنند و عزت و شکوه اسلام و نظام اسلامی را بخواهند، دفاع ما از اصل انقلاب و نظام باشد، در صحنه به خوبی حضور داشته باشیم و به خصوص زنان با حضور خود عفاف و حجاب را بیش از پیش شکوفا کنند.

آرزوی دیرینه شیعیان در ۲۲ بهمن برآورده شد
آیت الله جعفر سبحانی هم در درس خارج فقه امروز خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد از عموم مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کرد و گفت: در ۲۲ بهمن ۵۷ خداوند متعال همه نعمت بزرگی را به مومنان و شیعیان داد و آرزوی دیرینه شیعیان و علما در این روز برآورده شد.
وی تاکید کرد: در چنین شرایطی مسؤولان نسبت به مردم وظیفه بسیار سنگینی دارند و همه باید همت داشته باشند که صرف نظر از خواسته‌های شخصی منافع انقلاب و مردم را در نظر بگیرند.

ملت حضوری فراتر از انتظار در صحنه خواهد داشت
آیت الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی از مراجع تقلید نیز ضمن دعوت از همگان برای حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن بیان کرد: مردم در همه عرصه‌های حساس نظام حضوری فراتر از انتظار در صحنه داشته‌اند.
وی با اشاره به اینکه باید قدردان ملت باشیم، گفت: ملت همیشه در عرصه دفاع از اسلام و انقلاب پیشتاز بوده و مردم ایران صاحبان اصلی این انقلاب به شمار می‌روند.
این مرجع تقلید با اشاره به اینکه حضور ملت در عرصه های مختلف از جمله انتخابات و راهپیمایی نشان دهنده دلسوزی ایشان نسبت به انقلاب و خون شهدا است، تاکید کرد: مردم در روز ۲۲ بهمن امسال بار درگیر وفاداری خود را نسبت به نظام اسلامی به رخ جهانیان خواهند کشید.
دعوت مجلس خبرگان از مردم برای شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن

مجلس خبرگان رهبری با صدور بیانیه‌ای ضمن تبریک ایام‌الله دهه مبارک فجر، از آحاد ملت شریف و بزرگوار ایران اسلامی برای شرکت باشکوه در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن دعوت به عمل آورد.

در بیانیه مجلس خبرگان رهبری آمده است: ملت انقلابی ایران در حالی گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی خود را جشن می‌گیرد که انقلابشان از متن توده‌های محروم نشأت گرفته و با رشادت و شهادت‌طلبی و پیروی از سلاله حسین (ع) بسیاری از معادلات جهان مدرن را دستخوش تغییرات بنیادین کرد و فروغ امید و گرمی حیات به کالبد سرد و افسرده مسلمانان و مستضعفان دمید و اندیشه و راه بنیانگذارش در سراسر جهان، مظهر آزادی، استقلال همراه با عدالتخواهی و تفکر مردم سالاری دینی، گردید.

در این بیانیه تصریح شده است: امروز با وجود خصومت‌ها و کینه‌ورزی‌های شیطان بزرگ و اذنابش، ملت رشید ایران، به برکت نظام جمهوری اسلامی و زعامت ولی فقیه از بلوغ سیاسی برخوردار شده است به نحوی که توطئه و مکر دشمنان را به خوبی تشخیص داده و با بصیرت خود اجازه تحقق خواست آنان در سرزمین اسلامی‌مان را نخواهند داد. مردم ما بر این نکته واقفند که همچنان مقاومت، هوشیاری، همبستگی و اتکال به خداوند، سرمایه بزرگی است که برای دستیابی به آینده‌ای روشن بدان نیازمندیم.

در این بیانیه آمده است: مجلس خبرگان رهبری، ضمن عرض تبریک ایام‌الله دهه مبارک فجر به ملت شریف، از آحاد مردم بزرگوار ایران برای شرکت باشکوه در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن، دعوت به عمل می آورد تا همانند گذشته حضوری پرشور و وحدت‌آفرین داشته، پیمان خویش را با امام راحل(ره)، شهیدان فجرآفرین و رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله‌العالی) تجدید کنند و با فریاد رسای خود مشت محکمی  بر دهان دشمنان انقلاب اسلامی به خصوص آمریکای جنایتکار بکوبند.

حضور ملت در راهپیمایی ۲۲ بهمن بیعت مجدد با ولایت فقیه و پاسداشت دستاوردهای نظام است

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور اطلاعیه ای به مناسبت یوم الله ۲۲ بهمن اعلام کرد: حضور پر شور و شعور ملت بزرگ ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن بیعتی مجدد با ولایت فقیه و پاسداشت دستاوردهای نظام اسلامی و ارزش‌های الهی و در حقیقت عرصه نمایش و مانور قدرت اسلام و انقلاب اسلامی است.

در اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آمده است: پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از الطاف و نصرت‌های الهی بود که خداوند نصیب ملت ایران کرد «ذلِکَ فَضلُ اللَّهِ یُؤتیهِ مَن یَشاءُ». این انقلاب بزرگ امروز در حالی وارد چهل سالگی خود می‌شود که مسیری پر عزت و سرشار از اقتدار را پیموده است. سربلندی امروز ما نتیجه و پاداش عهد و پیمانی است که با خدا و رسول خدا برای نصرت دین الهی بسته بودیم و پیروزی انقلاب اسلامی اجر عظیم الهی به وفا‌داری ملت مسلمان ایران است.

در این اطلاعیه تصریح شده است: علی‌رغم تمام دشمنی‌ها، کلمه‌ی طیّبه نظام جمهوری اسلامی هر روز ریشه‌دار‌تر و ثمر‌بخش‌تر می‌شود‌، اما توطئه دشمنان متوقف نشده و همچنان ادامه دارد. کمترین سستی و اهمالی می‌تواند دشمن غدّار را به طمع اندازد تا با حیله و ترفندی جدید و نقابی دیگر پایه‌های قدرت نظام را نشانه بگیرد. لذا لازم است با حفظ انگیزه‌های دینی و توجه به جوانان پُرانگیزه و مؤمن، به تقویت اقتدار درونی کشور بپردازیم و تا زمانی که ساخت درونی این نظام برپایه دین، مردم و ارزشهای الهی است، هیچ قدرتی توان ضربه زدن به این بنای پولادین را نخواهد داشت.اجرای احکام دین، عدالت خواهی و مبارزه با فقر و فساد و تبعیض از اهداف و شعار‌های ارزشمند انقلاب اسلامی بودند که برای حفظ انقلاب باید این شعار‌ها را حفظ کرد و نگذاشت هیچ‌گونه انحرافی از صراط مستقیم انقلاب اسلامی صورت بگیرد.

در این اطلاعیه آمده است: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی و مقام و منزلت بنیانگذار عظیم الشان انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(رحمة الله علیه) و شهدای گرانقدر نهضت اسلامی اعلام می‌دارد: مدیریت الهی و سکان‌داری امام راحل(ره) و پس از ایشان حضرت‌آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای‌«مدظله العالی» در ظلّ توجهات حضرت ولیعصر(عجل‌الله تعالی فرجه الشریف) قدرت حقیقی اسلام ناب را به صحنه آورده است. این نیروی قدرتمند همچنان برای مبارزه‌ای بی‌امان با استکبار جهانی در میدان حضور دارد و تا پایان ظلم و ستم به این مبارزه ادامه خواهد داد. عمر با عزت انقلاب اسلامی نشان می‌دهد ولایت فقیه چه نقش عظیمی در پیشبرد اهداف نظام اسلامی داشته است و رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای‌«مدظله العالی» در مدیریت بحران‌ها و چالش‌های پیش روی جمهوری اسلامی، اکنون ایران را به یک قطب قدرتمند و تاثیر‌گذار در تحولات جهانی تبدیل کرده است. شکست فتنه داعش در سوریه و عراق، نشر و گسترش گفتمان انقلاب اسلامی در بین مسلمانان و کشور‌های اسلامی،ودر داخل راهبرد‌های کلان و عمیق معظم‌له در پیشبرد اقتدار درونی‌، تقویت باور دینی‌، بصیرت انقلابی، عدالت‌، اقتصاد و معیشت مردم و در عرصه‌ی پیشرفت‌های علمی، فناوری، نظامی، دفاعی همه از ثمرات ولایت فقیه و نظام اسلامی است.

در بخش دیگری از این اطلاعیه تصریح شده است: حضور پر شور و شعور ملت بزرگ ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن بیعتی مجدد با ولایت فقیه و پاسداشت دستاوردهای نظام اسلامی و ارزش‌های الهی و در حقیقت عرصه نمایش و مانور قدرت اسلام و انقلاب اسلامی است. راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان خواهد داد‌، ملت ما آگاهانه چون همیشه همراه و پشتیبان نظام اسلامی و خاموش کننده آتش فتنه‌ها و آشوب‌ها در کشور است، لذا شایسته است مسئولان و مدیران نظام اسلامی قدرت و عظمت پایه‌های مردمی نظام اسلامی را درک کنند و عمیقاً و مجدّانه در مسیر خدمت به این مردم انقلابی گام بردارند و این ملت فداکار را در مسیر عزت و اقتدار همراهی کنند.

حضور آحاد ملت در راهپیمایی ۲۲ بهمن محاسبات خصمانه سران ظلم را بر هم می‌زند

مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: سران ظالم، سیاستمداران و تحلیل‌گران بین‌الملل، چشم به حضور آحاد ملت بزرگ ایران در راهپیمایی و گرامیداشت روز بیست و دوم بهمن ماه دوخته‌اند که بدون شک حضور گسترده در این همایش ملی، محاسبات خصمانه آنان را برهم خواهد زد.

در اطلاعیه مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آمده است: ایام الله دهه مبارک فجر یادآور قیام و انقلابی بزرگ در تاریخ ایران است که مردمانی مؤمن و فداکار با اتکا به عنایات خداوند منان، رهبری حکیمانه بنیانگذار جمهوری اسلامی، امام خمینی(قدس‌الله نفسه الزکیه)، ایثار و از خود گذشتگی بی‌مانند ملت شریف ایران و نثار خون هزاران شهید، تحولی شگرف در تاریخ ایران اسلامی، رقم زدند. انقلابی که از آغاز نهضت تا پیروزی با اهداف و آرمان‌های مقدس الهی و اسلامی همراه بوده که فطرت‌های پاک و قلوب مؤمنین و آزادگان جهان را جذب و هم‌چنان با صلابت راه کمال خود را تا فتح قله‌های افتخار و پیروزی با قدرت ادامه می‌دهد.

در این اطلاعیه تصریح شده است: گفتمان انقلاب اسلامی که برآمده از شرع و عقل است نگاه جهانیان را به این معجزه قرن هر روزه افزون‌تر می‌کند که در این میان آنچه بیش از همه مورد اعجاب و تحسین قرار می‌گیرد، پایداری و اصرار ملت عزیز ایران بر ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب است که همواره در مقابل مستبدین و مستکبرین و نقشه‌ها و فتنه‌های آنان با بصیرت و هوشمندی، ایستادگی کرده و هرگز پا از میدان مبارزه با ستمکاران و زورگویان عقب نگذاشته و تحریم‌ها، تهدیدها و ترورها هرگز خللی در عزم راسخ آنان، ایجاد نکرده و این همه نتیجه تصمیمی است که ملت غیور و بزرگ ایران بر اساس بینشی عمیق گرفته است.

در این اطلاعیه خاطرنشان شده است: پرواضح است که دشمنان ایران اسلامی هر روزه با حیله‌ای جدید درصدد آسیب رساندن به ارزش‌های انقلاب اسلامی، هستند که هربار با پاسخ محکم ملت عزیزمان روبرو گشته‌اند و اکنون که پیروزی انقلاب اسلامی ایران در آستانه چهل سالگی قرارگرفته، عظمت و شکوه ایران بیش از گذشته دوستان را امیدوار و دشمنان را مات و مبهوت ساخته است.

در این اطلاعیه افزوده شده است: به‌راستی چرا انقلاب اسلامی بدون تکیه بر کشور و یا ابرقدرتی و با وجود سخت‌ترین دشمنی‌ها این راه پر افتخار را چهل سال است که ادامه می‌دهد و خود تبدیل به قدرتی بزرگ و تأثیرگذار گشته و شرارت‌ها و مرارت‌ها در این مسیر سعادت‌بخش خللی در اهداف مقدس انقلاب شکوهمند اسلامی ایجاد نکرده است؟ وچرا دشمنان مأیوس‌تر از گذشته به نقش تأثیرگزار ایران در منطقه و بین‌الملل اعتراف می‌کنند؟ و چرا مظلومان جهان با نگاهی امیدوارانه، سیاست‌های ایران را دنبال می‌کنند؟ و چرا نقش قدرتمند ایران موجب شده که آمریکا و دیگر چپاول‌گران منابع و منافع کشورهای اسلامی و کشورهای سست اراده منطقه، با صرف هزینه‌های فراوان، در سردرگمی وجنون قرار گرفته‌اند؟ و چرا پس از چهل سال نسل جوان و مؤمن ایرانی با انگیزه‌ و شجاعتی بیشتر، اهداف انقلاب اسلامی را دنبال و حماسه‌سازان میدان‌های جهاد و پیشرفت در عرصه‌های مختلف قرار گرفته‌اند؟ و ده‌ها سؤال دیگر که همه برآمده از معجزه انقلاب اسلامی است.

در این اطلاعیه آمده است: آری! ملت شریف و بزرگ ایران با تبعیت از اصل اصیل ولایت فقیه و رهبری رهبر فرزانه و شجاع انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای قدر انقلاب خود را به خوبی می‌داند و در مقابل دشمنان خود را نیز شناخته و اعتماد بر آنها را هرگز نپذیرفته و راه پیشرفت را در وحدت و استقلال در سایه ایمان به خدا و باورهای انقلابی، می‌داند و رسیدن به افتخارات را با اتکا بر استعدادها و تلاش خود از جمله تولید علم و فناوری‌های پیشرفته، اقتصاد مقاومتی،‌ تجهیزات دفاعی و… تا آخر پیشه کار خود، می‌داند.

در این اطلاعیه تصریح شده است: ملت شریف و عزیز ایران! دشمنان قسم خورده ایران اسلامی پس از تجربه شکست‌های پی در پی در میدان‌های سخت مبارزه، امروزه با روی آوردن به فضای مخرب مجازی، جنگ نرم و ایجاد شبهات در اعتقادات و باورهای انقلابی و تغییر سبک زندگی اسلامی – ایرانی، در صدد پیاده کردن نیت‌های شوم خود هستند که هشدارهای مراجع عظام تقلید به‌ویژه مقام معظم رهبری در خطرات و آسیب‌های فضای مجازی، بر همین اساس است. از این‌رو بدخواهان و مستکبرین بدانند که این حربه آنان به‌واسطه هوشیاری ملت مؤمن ایران کارساز نخواهد بود و خواب آشفته آنان هرگز تعبیر نخواهد شد.

در این اطلاعیه خاطرنشان شده است: مردم غیور ایران! اکنون که ایام فاطمیه(سلام الله علیها) مصادف است با چهلمین سالروز پیروز انقلاب اسلامی، جهانیان مخصوصاً سران ظالم، سیاستمداران و تحلیل‌گران بین‌الملل، چشم به حضور آحاد ملت بزرگ ایران در راهپیمایی و گرامیداشت روز بیست و دوم بهمن ماه دوخته‌اند که بدون شک حضور گسترده در این همایش ملی، محاسبات خصمانه آنان را برهم خواهد زد و بار دیگر فریاد پیروزی ملت بصیر ایران اسلامی، امید معاندین و منافقین را به یأس تبدیل خواهد کرد.

در پایان این اطلاعیه آمده است: مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قــم ضمن گرامی‌داشت ایام الله دهه فجر به تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید(دامت برکاتهم)  وبا درک حساسیت‌های راهپیمایی بیست و دوم بهمن امسال همچون گذشته همراه با مردم موقعیت شناس کشور عزیزمان، در راهپیمایی شکوهمند روز پیروزی انقلاب اسلامی شرکت وهم‌نوا با آنان، فریاد عزت و عظمت اسلامی و انقلابی خود را به گوش جهانیان خواهد رساند.

حفظ و تقویت روحیه انقلابی نسخه کارآمد در استمرار خط نورانی انقلاب

مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه با صدور بیانیه‌ای ضمن دعوت از آحاد ملت شریف ایران برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن تاکید کرد: در برهه کنونی «حفظ و تقویت روحیه انقلابی» نسخه کارآمد ملت ایران در استمرار خط نورانی انقلاب اسلامی و پیگیری آرمان‌ها و اهداف بلند آن است.

در بیانیه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه آمده است: فجر انقلاب اسلامی در یوم الله ۲۲ بهمن ماه طلوع کرد و نقطه عطف تاریخ جهان معاصر شد، در آن ایام نورانی، ملت بلند آوازه و سربلند ایران اسلامی به رهبری امام و مقتدای خود حضرت امام خمینی عمیق ترین تحولات حماسه آفرین را بر محور ایمان به خدای یگانه رقم زد و با ایستادگی بر سر آرمان‌ها و ارزش‌های اسلام ناب، دست بیگانگان و مستکبران را از تعرض به کشور ولایتمدار خویش کوتاه کرد.

در این بیانیه بیان شده است: و اینک ۳۹ سال پس از پیروزی این انقلاب الهی ، “گفتمان منحصر به‌فرد انقلاب اسلامی”، جهانی شده است و نظام و ملت ایران تحت هدایت‌های مدبرانه رهبری معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای با عبور از گردنه‌های صعب و دشوار سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و مقابله با بحران‌ها و فتنه‌های “نظام سلطه و صهیونیسم” مهم‌ترین چالش قدرت‌های استکباری در هزاره سوم لقب گرفته است.

در این بیانیه افزوده شده است: این پدیده مبارک که الهام بخش حرکت‌ها و نهضت‌های فکری جهان تشنه عدالت و مهرورزی در زمان حاضربه شمار می‌رود با حضور هوشمندانه ی مردم هوشیار ایران اسلامی در صحنه‌های دفاع از اسلام و انقلاب و پیروی از رهنمودهای داهیانه رهبر فرزانه انقلاب، رقم خورد و صف آرایی دشمنان قسم خورده نظام اسلامی را در عرصه دشوار جنگ نرم و حمایت آنان از گروه‌های تندرو تروریستی و کشتار مسلمانان و ده‌ها برنامه حقیرانه و سخیف دیگر برهم زد و معادلات نامتعادل جهان استکبار را تغییر داد.

در بیانیه خاطرنشان شده است: در برهه کنونی “حفظ و تقویت روحیه انقلابی ” نسخه کارآمد ملت ایران دراستمرارخط نورانی انقلاب اسلامی و پیگیری آرمان‌ها و اهداف بلند آن است. انقلاب اسلامی و گفتمان آن در طول تاریخ درخشان خود نشان داد، ظرفیت و استعداد پاسخ به چالش‌ها و معضلات تاریخ معاصر را به ویژه رفتارهای خصومت‌آمیز دولت‌های استکباری، در راس آنان آمریکای جنایت پیشه را دارا بوده و مردم مسلمان ما با الهام از آموزه‌های اسلام ناب و پیروی از آرمان‌های بلند انقلاب و با حفظ وحدت کلمه توطئه‌های دشمن پلید را در همه زمینه‌ها خنثی کرده‌اند و راه روشن خود را که گلگون از خون شهیدان است به درستی می پیمایند.

در این بیانیه تصریح شده است: با تکریم و تعظیم به مقام شامخ شهدای همیشه جاوید انقلاب اسلامی، شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم وبا تبریک سی و نهمین فجر انقلاب به ملت شریف و بصیر ایران، بر ضرورت بازخوانی چرایی شکل گیری انقلاب اسلامی و تبیین دستاوردها و پیشرفت‌های کلان کشور تاکید کرده و از آحاد مردم فهیم و شریف ایران اسلامی برای شرکت در راهپیمایی غرورآفرین ۲۲ بهمن ماه، دعوت می‌کند.

در پایان این بیانیه آمده است: حوزویان ارجمند و روحانیون مکرم نیزهمگام با مردم آزاده ایران در این رهاورد بزرگ انقلاب شرکت کرده با آرمان‌های رهبر کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی(ره) و خلف صالح او، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای تجدید عهد و پیمان خواهد کرد.

حضور چشمگیر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن

امام جمعه قم نیز گفت: ملت ایران پای انقلاب ایستاده است و دشمنان از نقشه‌هایی که برای این ملت کشیدند، پشیمان خواهند شد.

آیت‌الله سید هاشم حسینی‌بوشهری در دیدار رئیس سازمان مدیریت بحران با اشاره به عناصر پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: انقلاب براساس سه عنصر، اسلام، رهبری و مردم به پیروزی رسید، مردم نسبت به اسلام در دوران رژیم طاغوت از طریق سخنگویان مذهبی آگاهی‌ داشتند.

وی ادامه داد: امام علی(ع) در خصوص اهداف خود از پذیرش مسؤولیت خلافت گفت که به دنبال قدرت طلبی نبودند، بلکه می خواستند که فساد در جامعه دینی ریشه کن شده و به جای آن پاکی و صداقت حاکم شود و امام علی(ع) می‌خواست احکام الهی در جامعه به جریان بیفتد.

امام جمعه قم افزود: امام خمینی(ره) آموزه‌های دینی را برای مردم تبیین کردند، حوزه علمیه در طول نهضت انقلاب اسلامی به حرکت افتاد و طلاب و اساتید حوزه براساس تکلیف الهی در خصوص انقلاب روشنگری کردند.

آیت‌الله حسینی‌بوشهری با اشاره به نقش مردم در پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: مردم پای اسلام و انقلاب ماندند و در این راه فداکاری‌های زیادی کردند، در دوران جنگ تحمیلی، فشارهای زیادی به کشور تحمیل شد، اما مردم مقاومت کردند و شهدای زیادی در دوران دفاع مقدس دادند.

وی ادامه داد: کشورمان با تحریم‌های اقتصادی و شبیخون‌های فرهنگی مواجه است، اما مردم با این وجود در صحنه هستند، در راهپیمایی ۲۲ بهمن شاهد حضور چشمگیر مردم علی رغم خواسته دشمنان خواهیم بود.

امام جمعه قم افزود: در هر حادثه ای که برای این کشور اتفاق افتاد، شاهد روح تعاون و همدلی بین مردم بودند، مردم مدیران کشور را با همدلی خود غافلگیر می‌کنند، این مساله وظیفه مدیران را سنگین تر می‌کند.
دعوت امام جمعه قم از مردم برای حضور باشکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه

امام جمعه قم با صدور پیامی به مناسبت ۲۲ بهمن‌ماه گفت: در صحنه بودن مردم به‌خصوص نسل‌های جدید در مواقع گوناگون به رهبری امام خامنه‌ای، علاوه بر آنکه موجب امیدواری دوستان انقلاب است، پاسخی کوبنده به فتنه‌انگیزان داخلی و دشمنان خارجی به‌شمار می‌رود.

در پیام آیت الله سیدمحمد سعیدی آمده است: انقلاب اسلامی ایران که با قیام بزرگ‌مرد تاریخ، امام خمینی رضوان‌الله تعالی علیه و حماسه ملت در ۲۲ بهمن‌ماه اولین ثمره‌ی خود را آشکار کرد، هرساله با حضور مردم، بر اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌افزاید.

در ادامه این پیام آمده است: در صحنه بودن مردم به‌خصوص نسل‌های جدید در مواقع گوناگون به رهبری امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، علاوه بر آنکه موجب امیدواری دوستان انقلاب است، پاسخی کوبنده به فتنه‌انگیزانداخلی و دشمنان خارجی به‌شمار رفته و تداوم حرکتی است که شهیدان، پرچم‌دار آن بوده‌اند.

در این پیام اضافه شده است: از آحاد مردم بصیر و ولایت‌مدار دعوت می‌کنم با حضور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن، پاسخی درخور به یاوه‌گویان معاند داده و عزت و اقتدار و همبستگی خود را به جهانیان نشان دهند و حماسه دیگری را به وجود آورند. به امید آنکه قلب مقدس حضرت ولی‌عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف از این حضور حماسی خشنود شود.

گزارش تصویری | راهپیمایی ۲۲ بهمن

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. زمان ثابت کرده که برای همه نیست. یه جریان سیاسی اقلیت همیشه حضور مردم رو به نام خود سند میزند و به معنی مهر تایید بر کردار و رفتار خود تفسیر میکنند. روزی که انقلاب به سمت اهداف اولیه اش که عدالت، آزادی، حق بیان، آزادی اندیشه و حق تعیین سرنوشت بدون نظارت های استصوابی و دخالت های نظامی برگرده من با کمال میل در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت خواهم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن