خبرنگار زندانی پاسخ داد!

«سعیده فتحی» یکی از خبرنگاران مدعی زندانی شدن در اتاق مدیر حراست سالن بسکتبال تبریز، به خبرنگار انصاف نیوز گفت: درست است که تماشاچی خانم نمی‌توانند به ورزشگاه برود ولی خبرنگارهای خانم می‌توانند و این اولین باری بود که به تبریز رفتم ولی نگذاشتند به داخل ورزشگاه برویم. وقتی قانونی است باید همه جا باشد.

سه روز پیش ویدیویی در فضای مجازی با عنوان «زندانی کردن زنان خبرنگار در سالن بسکتبال تبریز! حراست ورزش چه پاسخی دارد؟» منتشر شد.

خبرنگار انصاف نیوز در این باره با محمدزاده مسوول حراست سازمان ورزش و شهرداری تبریز مصاحبه کرد که به همراه ویدیویی منتشر شد.

سعیده فتحی دبیر ورزش روزنامه‌ی «آسمان آبی» که یکی از همین خبرنگاران بود، بعد از باخبر شدن از این ویدیو به خبرنگار ورزشی انصاف نیوز گفت:

«آن خانم‌های خبرنگاری که می‌گویند یکی از آنها من بودم. واقعاً متاسفم که اینطوری دارند کار اشتباه خودشان را توجیه می‌کنند. آنها اول گفتند قفل خراب بوده، بعد گفتند قفل از داخل قلق داشته و باز می‌شده، حالا کلاً منکر این شدند که قفل کردند و احتمالاً هم فردا می‌گویند اتاق سقف نداشته و روباز بوده!

او افزود: همین آقای حسینی که اسمی از ایشان آوردند وسط بازی آمد و هرکاری کرد در باز نشد، از پنجره با ما صحبت کرد، گفتیم هوا اینجا سرد است، رفت چایی آورد و از پنجره به ما داد! این آقا نمی‌توانست برود بگوید در به روی ما قفل است؟ حتی به دو خبرنگار تبریز هم که به ما زنگ زده بودند، قضیه را گفتیم ولی خبری نشد. بعد از بازی همه‌ی این آقایان از ما عذرخواهی کردند.

او ادامه داد: آقای نظمی مدیر کل تبریز گفت ببخشید کاری بیشتر از این از دست ما برنمیاید و دست ما نبود. من فقط تأسف می‌خورم و البته توقعی هم غیر از این نداشتیم که دست به هرکاری برای انکار بزنند ولی این حرف‌ها توجیه رفتار بد آنها با خبرنگارهای خانم نمی‌تواند باشد.

فتحی تصریح کرد: حتی به ما گفتند تا الان خانمی تو سالن تبریز نیامده اما برای من فیلمی فرستادند که هفته‌ی قبل سر بازی نیمه نهایی نفت و شهرداری تبریز تیم بانوان بسکتبال تبریز داخل سالن بودند و از نزدیک بازی را نگاه کردند. حالا من کاری به اتاق و رفتارهای زشت‌شان ندارم، بحث من این است که چرا باید از ورود خانم‌های خبرنگار جلوگیری شود؟

او در پایان گفت: خودم در ماهشهر، اردبیل، اصفهان، ارومیه و خیلی سالن‌های ورزشی رفتم و مشکلی نداشتم. درست است که تماشاچی خانم نمی‌توانند به ورزشگاه برود ولی خبرنگارهای خانم می‌توانند و این اولین باری بود که تبریز رفتم و نگذاشتند به داخل ورزشگاه برویم. همه جا، جا افتاده که خانم‌های خبرنگار به سالن‌های ورزشی می‌روند و وقتی قانونی است باید همه جا باشد.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/9X98t
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن