سخنان تند ابراهیم حاتمی کیا در اختتامیه جشنواره فجر

ابراهیم حاتمی کیا در اختتامیه جشنواره فیلم فجر از رضا رشیدپور برای ساختن واژه‌هایی علیه فیلم «به وقت شام» و نپرداختن برنامه های شبکه دو و سه به این فیلم انتقاد کرد.

به گزارش خبرآنلاین، ابراهیم حاتمی کیا کارگردان فیلم سینمایی «به وقت شام» در مراسم اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی را به صورت مشترک به همراه بهرام توکلی برای فیلم «تنگه ابوقریب» دریافت کرد.

این کارگردان پس از دریافت جایزه با حضور روی صحنه، ضمن انتقاد از رویکرد تلویزیون و رضا رشیدپور در پرداختن به فیلم «به وقت شام» گفت: «من فیلمساز وابسته‌ام. من فیلمساز این نظامم. من ۳۰ سال است که روی این سن می‌آیم و می‌روم، بار اولم نیست. باید تقدیر کنم از سازمان اوج که واقعا سربازان گمنام هستند. افرادی مانند رشیدپور واژه‌هایی در این باره می‌سازند که مطرح می‌شود. من اعتراض می‌کنم به صداوسیما و از سبکه سه شکایت به خدا می‌برم.

حاج قاسم سلیمانی می‌گوید من برای «به وقت شام» گریه کردم اما اُف بر آن کسی که می‌گوید این فیلم کمدی است. من افتخار می‌کنم فیلمی درباره مدافعان حرم ساخته‌ام و افتخار می‌کنم بابت ساخت این فیلم از عزیزی مثل حاج قاسم سلیمانی هدیه گرفتم.»

او افزود: «افرادی مانند رشیدپور واژه‌هایی در این باره می‌سازند که مطرح می‌شود. من اعتراض می‌کنم به صداوسیما و از سبکه سه شکایت به خدا می‌برم. حاج قاسم سلیمانی می‌گوید من برای به وقت شام گریه کردم اما ااف بر کسانی که می‌گویند این فیلم کمدی است. افتخار می‌کنم فیلمی درباره مدافعان حرم ساخته‌ ام و افتخار می‌ کنم بابت ساخت این فیلم از عزیزی مثل حاج قاسم سلیمانی هدیه گرفتم.»

حاتمی کیا همچنین گفت: «من اعتراض مي كنم به تلويزيون. من از مسئولان شبكه ٣ و ٢ شكايتم را به خدا مى برم. اين لجبازي و نگاه زشت را به خدا شكايت مى برم.»

واکنش توییتری‌ها به داد‌وبیدادهای حاتمی‌کیا

واکنش قاسمخانی به حاتمی کیا

آقای حاتمی کیا! خیبری ساکته! دود نداره، سوز داره…

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/ug9eA
برچسب ها

نوشته های مشابه

2 Comments

 1. کارگردانی که همیشه تریبون داشته، پول داشته، امنیت داشته، امکانات حاکمیتی داشته، دغدغه!! داشته، انتقاد داشته، اوج!؟ داشته!
  درود می کنم به دوستداران و کاربلدان گمنام سینما، که هیچ گاه ادعایی نداشته و برخلاف سلیقه ی متفاوتشان، بایکوت شده اند! مرحوم کیارستمی که وقتی اسکار گرفت، از فرودگاه به خاطر یک عده کم شمار پرشعار، مظلومانه فراریش دادند و امروز افراد راحت اسکار می گیرند‌!
  افراد زیادی که کار می کنند و فیلم می سازند و توقعی هم ندارند و شکایتی! هم ندارند!؟
  امکانات حاکمیتی در اختیارشان قرار نمی گیرد و حرف های زیادی در حوزه ی هنر هفتم دارند.

 2. آقای حاتمی کیا دمتون گرم. دست مریزاد.
  هم مضمون و هم موضوع و هم از نظر فنی ، کارتون تک هست.
  مردم قدرتونو میدونند.
  مافیای سینما. داره میترکه. مه یک کارگردان چنین فیلمهای مطرح . ارزشی . متناسب با واقعیت ها و فرهنگ ایران میسازه

  1
  3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن