تأثیر «اغتشاشات اخیر» بر راهپیمایی ۲۲ بهمن چگونه بود؟

«عبدالله گنجی» مدیر مسوول اصولگرای روزنامه‌ی «جوان» در یادداشتی تلگرامی با تیتر «تأثیر اغتشاشات اخیر بر راهپیمایی ۲۲ بهمن چگونه بود؟» نوشت:

بعد از اغتشاشات اخیر برخی افراد شناخته شده با ژست دلسوزی که ایها الناس انقلاب در خطر است کاری بکنید به میدان آمدند. آغاجری، علوی تبار و… سخن از نابودی کردند. البته همه گفتند کاری بکنید اما برخی مشکل را معیشت و اشتغال اما برخی بدون اشاره به موضوع مشخصی، اقدام غیر اقتصادی را خواستار شدند. برخی مانند روحانی بدون اینکه ایده‌ای ارائه دهند از شنیدن صدای مردم گفتند و تا رفراندوم پیش رفتند و غرب هم خوشش آمد. اما مردمی که مشکل و گلایه دارند همان کردند که رهبری با کلید واژه «تماشایی» از آن یاد کردند و وعده دادند.

بررسی کاشناسان نشان می‌دهد از ۴۱۵ شهرستان کشور فقط ۶ شهرستان نسبت به سال قبل رشد جمعیت نداشته‌اند و ۴۰۹ شهرستان حضور بیشتری از مردم را نسبت به سال گذشته شاهد بوده‌اند. البته در ۵۰۰ شهر (نه شهرستان) دیگر و هزاران روستا نیز راهپیمایی انجام شده است.

آمار برخی استانها و شهرها اینگونه است: (اگر بقیه استانها نیز دریافت شد اینجا قرار خواهد گرفت)

تهران ۱۵ درصد رشد

اراک ۱۰۰ درصد رشد

آبادان ۲۰ درصد

آذربایجان غربی ۳۰ درصد

آذربایجان شرقی ۲۰ درصد

کردستان ۳۰ درصد

مشهد ۴۰ درصد

قم ۳۰ درصد

اردبیل ۴۰ درصد

همدان ۲۵ درصد

کرمان ۱۵ درصد

کهگلویه و بویراحمد ۳۵ درصد

کاشان ۵۰ درصد

شهرهای شیراز و اهواز همانند سال گذشته بوده‌اند اما در هیچ شهری افت جمعیت نبوده است. اگر اینها مردم حساب می شوند – نه عوامل حکومت -لطفاً همه خود را با آنان تنظیم و به مشکلاتشان هم توجه کنند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن