گلچینی از روز نوشت‌های آیت الله منتظری در حصر

«مجتبی لطفی» مدیر دفتر آیت الله «منتظری»، در کانال تلگرامی خود قسمتی از روزنوشت‌های او را در حصر منتشر کرد. متن این روزنوشته‌ها در پی می‌آید:

چهارشنبه 18 اردیبهشت 1381

روزنامه «نوروز» تاریخ امروز صفحه 16 از قول «احمد قابل» پس از آزادی: «خانواده ما اوایل که من زنگ نزده بودم به دادسرای ویژه مراجعه کرده بودند. یکی از متولّیان دادسرای ویژه گفته بودند که احمد قابل در اوین است و آنها به اوین مراجعه کرده و سؤال کرده بودند و مسوولان گفته بودند که ما چنین شخصی نداریم باز خانواده من به دادسرای ویژه مراجعه کرده بودند و گفتند: که چنین شخصی در زندان اوین نگهداری نمی‌شود و ما نگران وی هستیم آنها در جواب گفتند: که تقصیر ما نیست اوین وی را ثبت نکرده. و روزی که من آمدم آزاد شوم مدارک را مأمورین دادسرای ویژه آوردند ومأمور زندان پرسید شما کی بازداشت شدید؟ گفتم: ۱۰/ ۱۰ / ۸۰ وی جواب داد اینجا چنین چیزی نوشته نشده تاریخ بازداشت ۱۵ / ۲/ ۸۱ است و آزادیتان هم در این روز است و از نظر ما شما 125 روز بازداشت نشدید.!»

پنجشنبه 19 اردیبهشت 1381

روزنامه «نوروز» شماره 321 به تاریخ امروز صفحه 13 از آقای «هاشمی شاهرودی» بیان مفصلی راجع به مسایل زندان نقل کرده است که بسیار جالب و خواندنی است ولی متأسفانه حرف زیاد است و عمل کم یا هیچ، پس چه باید کرد و کی باید اقدام کند؟!

سخنان آقای «محسن میردامادی» در رابطه با فلسطین نیز در صفحه 5 این روزنامه خواندنی است و سخنان حقّی است.

در صفحه 12 این روزنامه: «هر 23 دقیقه یک زندانی به زندانی‌های لرستان افزوده می‌شود… زندان‌های استان لرستان 7 برابر ظرفیت استاندارد زندانی در خود جای داده است…، 76 درصد زندانیان در بند زندان‌های لرستان بین 20 تا 46 سال سن دارند …، 47 درصد زندانیان این استان در ارتباط با مصرف مواد مخدّر و 31 درصد دیگر در ارتباط با تهیه و توزیع مواد مخدّر زندانی شده‌اند.»

سه شنبه 24 اردیبهشت 1381

هفته نامه «حریم» مورخه 24 اردیبهشت 1381 سال سوم شماره 31 صفحه 2: «کتابی درباره نظرات فرد ساده لوح و کلیه افراد گروهک نهضت آزادی درباره مرحوم آیة الله «طالقانی» به این نمایشگاه راه یافته». صفحه 3: «فرد ساده لوح که از سوی حضرت امام از دخالت در امور سیاسی کشور به شدّت نهی شده است ادّعا کرد که تحریم ماهواره و اینترنت عقب ماندگی است، بلکه می‌توان آنها رادرمسیر صحیح هدایت کرد». در صفحه 11: «فتاوای جدید شیخ ابوموسی اشعری: 1ـ  مذاکره با امریکا ازاوجب واجبات است. 2 ـ عملّیات استشهادی فلسطینیان یک عمل شنیع محسوب است. 3 ـ حکومت دینی خیانت است به اصول اومانیسم. 4 ـ شورای نگهبان حرام است. 5 ـ مجمع تشخیص مصلحت مکروه است. 6 ـ رفراندوم احتیاط واجب است. 7 ـ براندازی، ما در کل واجبات است. 8 ـ دروغ اگر از سوی دوستانمان باشد عین ثواب است. 9 ـ آمریکا قبله آمال همه ما است. 10 ـ شعارمرگ بر امریکا حرام است. 11 ـ راجع به صهیونیسم ما وارد سیاست نمی‌شویم. 12 ـ راجع به کشتار فلسطینیان ما دخالت در امور داخلی کشورها نمی‌کنیم. 13 ـ راجع به نان و آب مردم این همه روزنامه! هنوز مردم گرسنه‌اند؟…»

خداوندا! به تو پناه! درحوزه علمیه ازپول بیت المال از ناحیه یک عده روحانی چه سنخ دروغ‌هایی منتشر می‌شود.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا