بله، همین آقا موسای خودمان!

حجت الاسلام محمدرضا زائری، فعال فرهنگی اصولگرا در یادداشتی تلگرامی درباره‌ی مصاحبه‌ی اخیر جلال الدین فارسی و موضع عجیب او درباره‌ی امام موسی صدر نوشت:

مصاحبه‌ی اخیر جلال الدین فارسی خیلی مهم بود زیرا می‌تواند رمزهای بسیاری را بگشاید. کسی که این گونه شفاف و صریح در باره‌ی قتل چهره‌ای برجسته و درخشان چون امام موسى صدر اعتراف می‌کند قطعا پشتش به برخی افراد و بعضی جاها گرم است و اتفاقا زمان بررسی این موضوع هم درست سالگرد پیروزی انقلاب و در آستانه‌ی چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی است. زمانی که خبرنگاران از امام خمینی پرسیدند که بعد از تشکیل حکومت جدید آیا کسی برای اداره‌ی این نظام جدید خواهید داشت؟ ایشان پاسخ دادند: بله، همین آقا موسای خودمان!

(و کسانی که از تاکید عجیب مرحوم امام خمینی بر ایرانی بودن آقای صدر در آن گفتگو تعجب می‌کنند حالا می توانند نیت و نقشه‌ی امام را درک کنند که بعدا در باره‌ی کاندیداتوری جلال الدین فارسی و شبهه‌ی غیر ایرانی بودنش چرا قاطعانه ایستاد)

حالا فقط کافی است آن جمهوری اسلامی را که با مدیریت امام موسى صدر آغاز می‌شد تصور کنید تا بفهمید ناپدید شدن ناگهانی او چه معنایی دارد و نام نورانی و مبارک او برای کارنامه‌ی چهل سالگی این انقلاب چه مفهومی می‌تواند داشته باشد!

فکر می‌کنم بعد از چهل سال دیگر وقتش شده باشد که نقش‌های پنهان و در سایه‌ی برای تخریب و انحراف این انقلاب بزرگ مورد مطالعه و بررسی قرار گیرد! و حداقل این نقل مشهور که شهید چمران در دهلاویه از پشت سر گلوله خورده بود، مورد مداقه قرار گیرد. می‌دانیم که چمران امام موسى صدر را با چه باور و ستایشی مرد خطاب قرار می‌داد و چه نقشی در روابط بین المللی داشت!

آیا اکنون وقتش نیست که برخی نقطه‌های پراکنده را برای واضح شدن تصویرهای مبهم به هم متصل کنیم؟

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

3 thoughts on “بله، همین آقا موسای خودمان!”

  1. یکی از شگفتی های تاریخ اشکار شده بسیاری از پنهان هاست این خطوط ظاهرا ناهمگون بالاخره در فرایند زمان بهم می پیوندند وظاهری کاملا گویاوهماهنگ می نمایانند جریان حزب زحمتکشان وبقایی و………که اخیرا مکاتبات شان با دولت ایزنهاور قبل وبعداز کودتا توسط وزارت خارجه امریکا را با جنب وجوش ان جریان وقضیه ایت وایضا وایضا وایضا وایضا
    3    0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *