«اعظم جنگروی عضو مجمع زنان اصلاح طلب نبود»

یک عضو مجمع زنان اصلاح طلب عضویت «اعظم جنگروی» را در این مجمع رد کرد. اعظم جنگروی یکی از دختران معترض معروف به «دختران خیابان انقلاب» است که روز پنجشنبه در تقاطع خیابان وصال و خیابان انقلاب روسری خود را  به نشانه‌ی اعتراض به حجاب اجباری از سر درآورد.

زهرا صدراعظم نوری، در گفت‌وگو با انصاف نیوز، توضیح داد: جنگروی در انتخابات ۹۶ همان طور که همه‌ی جوانان حضور داشتند، حضور داشت و به نوعی با مجمع آشنا شد.

وی ادامه داد: اما به هر صورت نظر من بر این است که حرکت ایشان نوعی مطالبه‌ی اجتماعی است و باید به آن پاسخ داد. مادامی که مساله‌ی حجاب در کشور حل نشود و نادیده گرفته شود، شاهد این نوع حرکات خواهیم بود. این حرکات نوعی هنجار شکنی است و در صورت پاسخگو نبودن، اتفاق خواهد افتاد. ما اگر حق شهروندی را برای تمامی افراد قایل هستیم، زنان ما به عنوان شهروندان این کشور دارای حقوقی هستند. باید شرایط به نوعی در نظر گرفته شود که با حفظ حرمت‌ها و شئونات کشور همه‌ی زنان ما حق انتخاب داشته باشند. خواسته‌ی آنان باید مد نظر گرفته شود. البته در چارچوب رعایت حقوق شهروندی و حفظ ارزش‌های اسلامی.

این عضو شورای شهر تهران با تاکید بر«لزوم خروج مساله‌ی حجاب در کشور از وضعیت فعلی»، گفت: حجاب باید در کشور شکل درست و منطقی‌تری به خود بگیرد. ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که نسل جوان و تفکرات متفاوت بسیاری دارد. جوانان مسایل مختلفی دارند که باید آنان پاسخ داده شود. تمامی این گروه‌های متفاوت باید به رسمیت شناخته شوند. صرف پاک کردن صورت مساله نمی‌تواند راه حل مناسبی باشد.

وی ادامه داد: اینکه چگونه می‌شود خواسته‌ی دختران معروف به «دختران خیابان انقلاب» را در چارچوب ارزش‌های اسلامی که تاکید بر حجاب دارد، پاسخ داد؛ نیاز به گفت‌وگو ونشست‌های پی‌درپی دارد. اعتقاد خود من این است که این مساله باید در کشور حل شود. چراکه مادمی که این مساله نادیده گرفته می‌شود، هر اتفاقی در کشور امکان وقوعش وجود دارد؛ که خیلی قابل دفاع نخواهد بود و نمی‌شود با آن برخورد مناسبی کرد.

اعظم جنگروی آزاد شد

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن