گزارش جشن 24 خرداد در کرمان

معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت : گام های دولت تدبیر وامید با فکر و اندیشه برداشته می شود وگام اول دولت درعرصه سیاست خارجی وداخلی با موفقیت همراه بوده است.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام مجید انصاری شامگاه جمعه درهمایش امید وانتظار نکوداشت حماسه 24 خرداد در کرمان افزود : هنوز از کار دولت تدبیر وامید 8 ماه نگذشته وبا وجود آن که گام های بلندی برداشته است به انواع شیوه ها و بداخلاقی های سیاسی تلاش می کنند ذهن مردم را مشوش کنند و نقاط قوت دولت را نادیده گیرند.
وی بیان کرد: از روز اول رییس جمهوری و دولت احساس کرد اقتصاد بشدت آسیب دیده کشور را که من جایی تعبیر کردم دولت در این چند ماه درعرصه اقتصاد مشغول آوار برداری از ویرانه های ناشی اززلزله سهمگین درعرصه اقتصادی بوده است واین سخن گزافی نیست باید اقتصاد فرو رفته در رکود تورمی را نجات دهد وعوامل این رکود و تورم را شناسایی و با آنها مبارزه کند. 
وی گفت: دولت می بایست افزایش عنان گسیخته نقدینگی، افزایش روزافزون بودجه عمومی، ساختار نامتوازن بودجه، رکود و سرکوب تولید و به هم ریختن سیاست های پولی و مالی کشور را سامان دهد.
معاون پارلمانی رییس جمهوری افزود: شخص رییس جمهوری وارد این میدان شد، شورای اقتصاد را فعال کرد، شوراهای بالادستی وپایین دستی دستگاه ها را درحوزه اقتصاد فعال کرد و به شخصه هفته ای دو روز دو جلسه چهار ساعته با دولتمردان اقتصادی و بعضا با مشورت های تنگاتنگ با مجلس شورای اسلامی وچهره های اقتصادی مجلس ودانشگاه ها و سایر مراکز گام های بلندی برداشتند.
وی گفت: با آنکه چیزی در اختیار این دولت نبود دولتمردان توانستند سیر شتابان تورم عنان گسیخته را از 44 درصد مهار کنند که این معنای به کاهش قیمت نیست بلکه مهار رشد تورم است وبا آنکه تصورش دشوار بود وقتی رییس جمهوری گفتند ولی خوشبختانه به این موضوع رسیدیم.
انصاری اظهارکرد: با بسته حمایتی از تولید و دستورات صریحی که به سیستم بانکی داده شده و تخصیص هایی که هرچند ناچیز اما از محل منابع هدفمندی یارانه ها و گام های دیگر از جمله امیددادن به سرمایه گذاران در داخل و خارج کشور و مهمتر این که سرمایه گذاری به عنوان امر مقدس و واجب کفایی ذکر کردن و تشویق کردن آهنگ حرکت و تولید آرام آرام شکل می گیرد گرچه در آغاز راه هستیم.
وی ادامه داد: دولت یازدهم در عرصه سیاست خارجی احساس کرد باید شجاعانه به میدان رفت اما سیاست جهانی عرصه رجز خوانی تنها، درشت گویی واهانت به دیگران نیست بلکه جامعه جهانی یک دهکده است که باید با هم زندگی کنیم و مگر می شود ما انتظار احترام داشته باشیم اما به هیچ کسی احترام نگذاریم، انتظار همراهی داشته باشیم اما آهنگ ناهمراهی بزنیم.
معاون رییس جمهوری گفت: دولت با طرح مساله مبارزه با خشونت و تروریسم توسط ریس جمهوری در سازمان ملل و تصویب به اجماع سازمان ملل، حضور در داووس ،غبارزدایی از چهره ملت و انقلاب و اطمینان دادن به جامعه جهانی که ایران اهل ترور، زورگویی و تجاوز نیست شجاعانه مردان قوی را وارد عرصه کارزار مذاکرات هسته ای کردند.
وی مذاکرات هسته ای را کاری سنگین، دشوار و نفس گیر ارزیابی کرد و افزود: گام اول با موفقیت پیش رفت اگرچه دولت همه دستاوردهای گام اول را مصلحت نمی داند بیان کند که دیگران تصور کنند ما از این مسائل ذوق زده شدیم اما در همین مدت کوتاه و مذاکرات دیوار تحریم ها شکسته و برخی تحریم ها برداشته شده است.
وی گفت : سیستم بانکی ازحالت خفگی بیرون آمده است ومساله تولید وفروش نفت ما که هر دو در خطر بالا قرار گرفته بودند بهبود یافت.
حجت الاسلام انصاری ادامه داد : نقشه آمریکایی ها این بود که فروش نفت را در حد 500 هزار بشکه درروز کاهش دهند یعنی به اندازه مواد غذایی و دارویی و تولید نفت به دلیل عدم سرمایه گذاری در سال های گذشته به یک میلیون بشکه کاهش یافته بود که در همین مدت توان تولید نفت ما به نقطه قبل از تحریم ها رسید وزیر نفت در گزارشی که به مجلس داد اعلام کرد کشور آماده می شود توان تولید را در روز به 5 و نیم میلیون بشکه برساند و این کار را به سرعت تعقیب می کند.
وی گفت: امروز فروش نفت ما خوب است و مشتری های پایداری پیدا کرده ایم ضمن این که مذاکرات رییس جمهوری با کشورهای دیگر مانند چین و روسیه در این زمینه بسیار مثبت و ثمربخش بوده است.
وی اضافه کرد: سعی می کنند دل مردم را خالی کنند که کاری نشده است در حالی که در عرصه سیاست خارجی مردم ایران محترم تر از گذشته هستند و امروز سران کشورهای که دیروز حاضر نبودند مدیرکل شان را به ایران بفرستند در نوبت آمدن به ایران می باشند و از رییس جمهوری و مقامات ما دعوت می کنند. 
معاون رییس جمهوری گفت: اگرچه مذاکرات ما دشوار است اما به پشتیبانی ملت و براساس نقشه راهی که رهبر معظم انقلاب تنظیم کرده اند تحریم های ظالمانه را از سر ملت برخواهیم داشت.
وی بیان کرد: دولت درعرصه سیاست داخلی احساس کرد باید پا به میدان بگذارد و بسته سلامت را به عنوان یک اولویت قرار داد چرا کسانی که شب و روز در رسانه ها، سایت ها و بولتن ها فقط منفی می بافند و دل مردم را خالی می کنند نمی گویند اولین بار در شرایطی که این دولت هنوز برای تامین پرداخت نقدی یارانه ها که میراث نادرست گذاشته بود با مشکل مواجه بود در اسرع وقت پرداخت و هزینه جاری کشور را به بیش از چهار برابر سال 84 افزایش یافته پرداخت کند ما با پولی که از هدفمندی یارانه ها بدست آورده حدود 5 هزار میلیارد تومان به بسته سلامت تخصیص دادیم.
وی گفت: برای اولین بار روستاییان 5 درصد هزینه ها و در شهرها 10 درصد هزینه را پرداخت می کنند و دولت در شرایطی به میدان آمد که پول بادآورده گذشته را نداشت و با صرفه جویی در هزینه ها گام اول را در تامین سلامت مردم برداشت.
حجت الاسلام انصاری ادامه داد: نگرانی هایی در عرصه فرهنگی بیان می کنند و هر روز دامن می زنند اما آیا در این دولت مساله بدحجابی بدتر شده یا این دولت مشوق فرهنگ غربی بوده است.
وی بیان کرد: در ترکیه که نظام سیاسی آن لائیک است به دلیل جاذبه اسلام که بدون تحمیل عرضه شود 75 درصد زنان ترکی حجاب اسلامی می پوشند.
معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: دولت و ملت باید حریمدار و پاسدار ارزش ها و حجاب باشند اما دولت گفته که جاده تعامل دولت و ملت دوطرفه است و مردم می دانند در عرصه فرهنگ چگونه کمک کنند.
وی اضافه کرد: خوش انصاف ها نمی گویند برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از روز اول دکتر روحانی با وجود سختی و دشواری کار و مشغله زیاد اما سرزدن به خانواده شهیدان و سرکشی از جانبازان را در برنامه کاری ثابت گذاشته اند.
وی گفت: در زمینه علما و مراجع که در گذشته قهر بودند اما اکنون تمامی وزرا و مسوولان خدمت علما و مراجع می روند و از راهنمایی مراجع استفاده می کنند و ارتباط خوبی بین دولت، علما و ائمه جمعه برقرار است.
حجت الاسلام انصاری تصریح کرد: در عرصه سیاست داخلی دعوای دولت و مجلس از یک نطق نماینده مجلس و پاسخ استاندار گذشته بود و دعوا در راس هرم قدرت بین دو رییس قوه پشت تریبون مجلس با آن فضاحتی که پیش آمد.
وی گفت: دولت و رییس جمهوری از روز اول کاری حداکثر تعامل با مجلس را در دستور کار قرار داد و سعی شده سه قوه با هم حرکت کنند و با هم باشند و دعواها جمع شود.
معاون رییس جمهوری بیان کرد: البته رقابت سیاسی طبیعی است و گروه ها و جریان ها با قواعد بازی با هم رقابت و مردم داوری کنند اما این که یک جناح پیروز جناح دیگر را کافر بداند و جناح دیگر را بطور اعم کنار بگذارد دولت تدبیر و امید این برنامه را نداشته و در انتخاب وزرا و استانداران و سایر مسوولان سعی کرده تعادل را حفظ کند.
وی گفت: طبیعی است کسانی که در سیاست داخلی با رییس جمهوری همراه و پیش قدم بوده اند ارزشمند هستند اما به کسانی هم که به میدان آمده اند باید خوشامد بگوییم و همه در کنار هم بنشینیم.
وی تاکید کرد: در کشور ما با وجود تبلیغات مسمومی که انجام می شود، اصولگرایان و اصلاح طلبان متدین، معتدل وانقلابی هر دو جناح از شاگردان مکتب سیاسی امام بودند و امروز هم هستند و باید دست در دست هم بگذارند و بی جهت هم را متهم به ضدیت با ولایت فقیه نکنند.
حجت الاسلام انصاری گفت : همان طور که رییس جمهوری گفت یک جناح ولایت فقیه را منحصر به خود نکند ومن این نوع رفتار را توهین به ولایت فقیه ومردم ایران می دانم زیرا مردم ایران همه ولایت فقیه را قبول دارند ورهبری را در قانون اساسی وشرع پذیرفتند و سه قوه زیر نظر ولی فقیه انجام وظیفه می کنند وهمه مایل هستند رهبری عزتمند و کشورشان قدرتمند باشد و این کار را انجام داده اند و انجام می دهند.
وی ادامه داد: دراستان کرمان با محوریت امام جمعه و با تدبیر ارزشمند استاندار که سابقه جبهه و جهاد هم دارند وفاقی ایجاد شده است البته هر گروه و جریانی ممکن است توقعات بیشتری داشته باشد که تامین همه توقعات امکانپذیر نیست و باید همه بطور نسبی راضی باشیم و این نسبیت در استان در حد قابل قبول و بیش از حد قابل قبول است.
وی گفت: گام های بعدی را باید استوارتر برداریم و استاندار برنامه های خوبی برای توسعه استان دارد و اکثر نمایندگان استان هم همکاری خوبی با دولت در سطح کلان و استاندار و مسوولان استان دارند که امیدواریم این همکاری به تغییر همه جانبه چهره استان به لحاظ رشد و توسعه بینجامد.
معاون رییس جمهوری اضافه کرد: اگر می خواهیم به امام زمان و رهبری و امام راحل کمک کنیم راهی جز ساختن این کشور نیست و با وجود فقر، بیکاری، اعتیاد، بیسوادی، بداخلاقی سیاسی، تهمت و دروغ نمی توان گفت جامعه امام زمانی هستیم و این مظاهر باید برچیده شود و راهکار آن کار و تلاش جهادی است.
وی همچنین با تجلیل ازامام جمعه کرمان گفت:انصاف، عدالت واعتدال نه در دولت تدبیر وامید بلکه از 47 سال قبل که در مدرسه معصومیه طلبه جوان بودم وایشان استاد بودند درسیما، گفتار و رفتار آیت الله جعفری می دیدیم.
وی افزود: به عنوان خدمتگزار شما در دولت تدبیر و امید صمیمانه از سکانداری اعتدال و انصاف توسط امام جمعه کرمان در35 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی سپاسگذاری می کنم. 
وی در ادامه سخنانش گفت: موعود جهان در همه مکتب های آسمانی بوده و آیات متعدد حکایت از همین حقیقت دارد ولی تفاوت اساسی مساله انتظار که مکتب اسلام و در زبان پیام آور اسلام و ائمه اطهار (ع) دارد این است که انتظار صرف یک وعده مبهم و تاریک برای آرزوی دور دست نیست. 
حجت الاسلام انصاری گفت: انتظار در مکتب اسلام بویژه در مکتب شیعه، مکتب امید، آماده باش، سازندگی و بیدارباش است البته استعمار و کج اندیشان و متهجران در طول تاریخ سعی کردند مفاهیم بلند دینی از جمله انتظار را به عامل تخدیری و افیونی تبدیل کنند و انجمن های سیاسی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی شکل گرفت که بگویند درخانه بنشینید وتسبیح بچرخانید و ذکر بگویید تا آقا خود بیاید وجهان را اصلاح کند وبدتر ازاین عده ای گفتند رژیم شاه را خرده نگیرید هرچه فساد دورتر وگسترده تر شود مقدمات فرج فراهم تر می شود وبه موضوع انتظار توهین کردند.
وی ادامه داد: سپس استناد کردند به ذیل یک روایت که جهان باید از ظلم وجور پر شود تا رهبر عدل بیاید واین برداشت نادرستی ازمکتب انتظار بود اما مکتب انتظار را بزرگمردان عرصه آگاهی وعلم همچون شهید اول وشهید ثانی وقبل ازآن بزرگان علم و فقاهت و در دوران معاصر ما شهید مطهری ومرحوم استاد شریعتی و دیگر بزرگان حوزه و دانشگاه که نگاهی به عمق اسلام داشتند از چهره انتظار غبارزدایی کردند.
وی گفت: مهمتر از همه امام بود که در قول، تبیین وعمل به میدان انتظار آمد که ای منتظران به پا خیزید وانتظار نشستن نیست که ایستادن است، انتظار سکوت دربرابر ظلم وظالمان نیست که فریاد کشیدن است، انتظار تن دادن به استبداد نیست که پنجه در پنجه مستبدان و مستکبران انداختن است.
معاون رییس جمهوری بیان کرد: اگر انتظار برای جامعه گشایشی ایجاد نکند آن انتظار مهدوی نیست بلکه انتظار شیطانی و افیونی است و بنابراین ما امروز در مکتب انتظار خود را آماده می کنیم و جهان را آماده می کنیم تا او بیاید همان گونه که امام با مکتب انتظار این کار کرد و همه ملت ایران انتظار فرج می کشید و امام فرمود روزها می گذرد حادثه ها می آید انتظار فرج از نیمه خرداد کشم و نفرمود انتظار فرج از حجره فیضیه کشم یا انتظار فرج از کنج خلوت خانه ذکر و ورد کشم.
وی گفت : امام با تکیه بر مکتب انتظار؛ 15 خرداد توانست ملت ایران و جوانان را بسازد و با این مکتب انقلاب را پیروز کرد و با مکتب انتظار فرج، دفاع مقدس شکل گرفت و توطئه های دشمنان برطرف شد و نظام جمهوری اسلامی مستقر شد و پایگاهی برای بیان مفاهیم مهدویت در جهان بوجود آمد.
وی تاکید کرد: فرج امام زمان در پرتو آمادگی و آگاهی ملت ها و داوطلبی آنها برای یک رهبر بزرگ است نه خموده ملت ها و سلطه ستمگران و این یک انحراف تاریخی است که در مکتب انتظار بوجود آمده است. 
حجت الاسلام انصاری گفت : براساس آیات و روایات و تحقیقات انجام شده دولت آینده و انتظاری که برای آن قائل هستیم انتظاری است که هم چشم انداز نهایی آن مشخص است که عرصه جهان ازهمه بت ها وبت تراش ها وقدرت ها پاک شود تا انسان ها در فضای آزاد و داوطلبانه خدا را با وحدانیت پرستش کنند و سیاست های کلی و نقشه راه حضرت مهدی هم مشخص است ونقشه راه او مبارزه با جهل، خرافات، تهجر، فقر، بیکاری ویرانی است.
وی ادامه داد: امروز پیکره جهان اسلام از توطئه های بسیار عمیقی خونین است و این توطئه به دو نقطه محوری؛ نبود اتحاد وانسجام درجهان اسلام ونبود یک رهبری شایسته در کشورهای اسلامی بر می گردد و درست نقطه قوتی که در ایران بوجود آمد و به پیروزی رسید وتا امروز اگر این ملت نشکسته واین انقلاب شکست نخورده است، قدرت های جهانی در برابر این ملت به زانو در آمده اند و ناگزیرند عظمت ایران را بپذیرند در پرتو این دو عامل کلید و طلایی وحدت و انسجام ملی و برخورداری از رهبری شایسته است.
وی گفت: چرا انقلاب شکوهمند شهید داده ملت مصر مجددا در لعابی از دمکراسی آمریکایی در دست نظامیان افتاد، چرا همچنان چهره شهرهای سوریه خونبار است و چرا در عراق تکفیری های آدمکش و وحشی که کمتر در تاریخ مانند آنها سراغ داریم به وحشی گری می پردازند که به محض تسلط بر موصل فرزندان مسلمان و جوانان را مانند گوسفند سر بریدند و با آنها عکس یادگاری می گیرند.
معاون رییس جمهوری افزود : این اسلام اموی است و این اسلام به سیاهی پرچم این گروه منحرف وبه همان سیاهی است وهیچ ربطی به اسلام ندارد زیرا اسلام پیامبر(ص)، اسلام رحمت است، اسلام مدارا با دشمن و دوستی با یکدیگر است. 
وی بیان کرد: اینها آمریکا، اسراییل، انگلیس قدار و کفر را رها کرده اند و براساس آموزه های آخوندهای درباری جهنمی خود هر مسلمانی که غیر آنچه آنها بگوید از شیعه و سنی را کافر و قتل آنها را واجب می دانند و خطرات بزرگی ایجاد کرده اند.
وی گفت: ایران بزرگ ما در حلقه ای از این توطئه ها در منطقه خاورمیانه به لطف خداوند متعال با پرچمی که به نام اعتدال و امید بلند شده است ما امید را از مکتب انتظار و اعتدال را از مکتب رسول الله و امیرالمومنین (ع) گرفته ایم که فرمود اعتدال ومیانه روی پوشش مسلمان با تقوی است ومایه شگفتی است فردی پشت تریبونی ازتریبون های رسمی نظام گرچه این فرد و همفکرانشان دلواپسان درحد اعلای اقلیت هستند اما بگوید حکومت علی قربانی تن دادن به اعتدال ومذاکره شد. 
معاون رییس جمهوری افزود : حکومت علی قربانی حماقت تندروانی شد که شمشیر را بر گلوی مالک درلحظه تعیین سرنوشت گذاشتند وگفتند یا برگرد علی را وادار به پذیرش حکمیت کن یا سر تو و علی یکجا بریده خواهد شد.
وی اظهارکرد: ایران میدان تکفیری ها نخواهد شد ولی هشدار می دهم جریاناتی درصدد هستند بذر تکفیری گری را با اختلاف افکنی بین شیعه وسنی با تحریک افراد بیفشنانند تا خدای ناکرده در ایران انسجام را بر هم زنند لذا معماری که امام انجام دادند این بود که در این کشور مردم صاحب حق هستند وهمه قدرت ها ومقامات از رای مردم سرچشمه می گیرند.
وی گفت : این سخن را امام بارها فرمودند ودر35 سال گذشته یاران ونزدیکان امام و مفسران مکتب سیاسی امام بارها گفتند البته عده ای این طرف وآن طرف گفتند امام درفضای رو در بایستی جهان ودرفضای خبرنگاران پاریس بنا به ملاحظاتی فرمودند نظام ما جمهوری است و گرنه نظام اسلامی حکومتی یک طرفه ازبالا به پایین است که این حرف را برخی به صراحت گفتند ودراین چند سال ما درگیر این اندیشه بودیم ومی گفتیم وچوب زیادی ازاین بابت خوردیم.
حجت الاسلام انصاری ادامه داد : درحالی که روشن بود این سخن 180 درجه با مکتب امام فاصله وبا مکتب نهج البلاغه وسیره قولی وعملی پیامبر (ص)و امیرالمومنین (ع)و با سخنان رهبر معظم انقلاب درجاهای مختلف فاصله دارد وخوشبختانه امسال برای چندمین بار ایشان با صراحت وتبیین هرچه تمامتر درسالگرد 14 خرداد درحرم امام فرمودند همه مقامات در ایران از رهبری تا رییس جمهوری تا نمایندگان مجلس هرصاحب قدرت عمده شرعا مستقیم یا غیر مستقیم قدرتش برگرفته از اراده و رای و انتخاب مردم است. 
وی گفت : سپس کلید طلایی سخن رهبری این بود امامی که ما می شناسیم امامی نبود که اگر چیزی در متن اسلام و قرآن نباشد از کسی رو دربایستی کند وبترسد و چیز دیگری بگوید این سخن خیلی بلندی بود و من به سهم خود از ایشان به عنوان شهروند و یک طلبه عاشق امام و انقلاب تشکر می کنم وهمانجا فرمودند دولت برآمده ازرای آزاد این مردم دولت مورد احترام و تایید است وسنگ اندازی در برابر منتخب مردم این خود فتنه است.
این آیین با حضور نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه کرمان، معاونان استاندار و جمعی از مدیران اجرایی استان، شماری از نمایندگان مردم استان درمجلس شورای اسلامی و قشرهای مختلف مردم برگزار شد.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا