نورعلی تابنده: با عاملان حادثه‌ی خشونت‌بار اخير برخورد کنید

/ بیانیه‌ی تکمیلی درباره‌ی حوادث گلستان هفتم /

دکتر نورعلی تابنده در بیانیه‌ای تکمیلی با تسلیت به خانواده‌ی جان‌باختگان حوادث خیابان گلستان هفتم پاسداران، و تبری جویی از سایت‌هایی که به او منتسب است، تاکید کرد: «از مسوولان محترم هم می‌خواهم که با عاملان حادثه‌ی خشونت‌بار اخير، اعم از کسانی که به نام درویشی در وقوع آن دخالت داشتند، مطابق قانون و عدالت برخورد کنند».

به گزارش انصاف نیوز، متن بیانیه‌ی قطب دراویش گنابادی در پی می‌آید:

بسم الله الرحمن الرحيم. در پی بیانیه‌ای که دیروز نوشته بودم [لینک]، برخی نکات وجود داشت که باعث ایجاد ابهام و سوالاتی شد، لذا لازم دیدم مطالب ذیل را در تکمیل و توضیح آن بیانیه ذکر کنم.

أخيرا حوادثی تلخ و برخلاف اصول شرعی و عرفانی به بهانه‌های واهی از جمله صدور حکم دستگیری در اطراف منزل اینجانب رخ داد که موجب تأثر و تأسف شدید همه‌ی ما گردید.

محرک این غائله عمدتا غلبه‌ی احساسات، قضاوت اشتباه، نادانی و عدم رعایت دستورات مؤكد اینجانب توسط چند تن از دراویش، علیرغم میل و اراده‌ی من، و تذکراتی که چند بار داده و نصیحت کرده بودم، صورت گرفت که به هیچ وجه مورد تأیید نیست و این قبیل رفتارها را محکوم می‌کنم.

در این حوادث چند تن از ماموران نیروهای انتظامی، سپاه و بسیج و غیره جان خود را از دست دادند و من و دیگر فقرا را سوگوار کردند. بدین وسیله به خانواده‌ی آن مرحومان و بازماندگانشان تسلیت می‌گویم و آمرزش روح آنها را از درگاه الهی خواستارم.

برای من فرقی نمی‌کند درویش یا غیر درویش، اگر بی جا کشته شده باشد، متأثر می‌شوم. برای همه‌ی مجروحان نیز شفای عاجل مسالت دارم.

همچنین رفتار نادرست این منسوبان به درویشی، اسباب زحمت همسایگان و مسوولان ذیربط را فراهم آورد که از این بابت نیز معذورم.

در القای اشتباهات یا اغراضی که این واقعه را رقم زد بعضی سایت‌ها دخالت مستقیم داشتند. لازم می‌دانم صراحتا اعلام کنم که هیچ سایتی حتی اگر به عنوان من باشد یا خود را وابسته به من معرفی کند، مربوط به من نیست و من دخالتی در آن ندارم، لذا مطالب آن ربطی به من ندارد؛ چنانکه به همه‌ی فقرا توصیه‌ی اکید می‌کنم که صرفا از دستورات صريح من و نه آنچه به من در سایت‌ها نسبت داده می‌شود، تبعیت کنند.

این است که هر بار فقرا از من تقاضا می‌کنند که اجازه دهم با شرکت من جمعيت‌هایی تشکیل دهند، نمی‌پذیرم. اصولا هیچ یک از اعمال یا گفتار افراد یا جمعیتی که به نام درویشی خود را منتسب به من کنند، از جانب من نیست.

در پایان از همه‌ی برادران و خواهران ایمانی تقاضا می‌کنم که برای بازگشت آرامش و برقراری نظم مجدد تا اطلاع ثانوی از مسافرت به تهران به عنوان شرکت در مجالس فقری خودداری کنند و موقتأ جلسات روزهای مقرر برای ملاقات با من در منزل و دیگر مجالس فقری تهران برگزار نمی‌شود.

از مسوولان محترم هم می‌خواهم که با عاملان حادثه‌ی خشونت‌بار اخير، اعم از کسانی که به نام درویشی در وقوع آن دخالت داشتند، مطابق قانون و عدالت برخورد کنند.

امیدوارم خداوند به همه‌ی ما توفيق اظهار مهر و محبت را به یکدیگر عنایت فرماید. والسلام.

حاج دکتر نورعلی تابنده (مجذوبعلیشاه) ، دوم اسفند 1396

بیانیه‌ی نورعلی تابنده درباره‌ی اتفاقات اخیر

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. خیلی جالب است . آنها خود را فقیر خطاب می کنند ولی حاضر به دل کندن از القاب دنیوی دکتر و حاجی نیستند. این فقرا عمدتا در فرانسه و دانشگاه سوربون تحصیل کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا