عراقچی: پهپاد سرنگون شده توسط اسرائیل برای ارتش سوریه بود

سید عباس عراقچی تاکید کرد: اگر حضور ایران در سوریه نبود، داعش اکنون در دمشق، شاید بیروت و جاهای دیگر حضور داشت.

 به گزارش ایسنا، معاون وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با لیز دوست، خبرنگار ارشد سرویس بی بی سی جهانی در مورد حل بحران سوریه گفت: ایران به راه حل نظامی برای پایان دادن به بحران سوریه اعتقادی ندارد.

بر اساس آنچه که سایت بی بی سی از این مصاحبه منتشر کرده، معاون وزیر امور خارجه کشورمان در بخشی از این گفت وگو اعلام کرده است: ایران تماس‌هایی با سوریه، روسیه و ترکیه برای پایان دادن به بحران انسانی در غوطه شرقی برقرار کرده است.

عراقچی که برای شرکت در گفت‌وگو های سیاسی ایران و انگلیس به لندن سفر کرده است در این مصاحبه با بیان این که همه نگران این وضعیت هستند،اظهار کرد: اوضاع سوریه “بسیار پیچیده” است.

بر اساس این گزارش، این دیپلمات ارشد ایرانی گفته است که حضور ایران در سوریه برای ایجاد جبهه جدیدی علیه رژیم صهیونیستی نیست بلکه برای مقابله با تروریسم است.

وی در بخشی دیگری از صحبت‌های خود با بیان این که اگر حضور ایران در سوریه نبود، داعش اکنون در دمشق، شاید بیروت و جاهای دیگر حضور داشت در پاسخ به ادعاهای مقامات رژیم صهیونیستی مبنی بر این که  یک پهپاد متعلق به ایران را سرنگون و اهداف متعلق به ایران در سوریه را بمباران کرده‌اند، تصریح کرد: پهپاد سرنگون شده متعلق به ارتش سوریه بود.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن