سه نکته‌ای که باید «نتیجه امام خمینی» پاسخگو باشد

«احسان گلمحمدی» فعال رسانه‌ای در یادداشتی تلگرامی با تیتر «سه نکته‌ای که باید «نتیجه امام خمینی» پاسخگو باشد» درباره‌ی سیداحمد خمینی نوشت:

احمد خمینی بیاید و بگوید منظورش این نبوده که امام خمینی پاسخگوی مردم نبوده است!

در واکنش به سقوط هواپیما سید احمد خمینی (نتیجه‌ی امام خمینی(ره)) فرزند آیت الله سیدحسن خمینی در صفحه‌ی شخصی خود در اینستاگرام نوشت:

«بازهم مردم قربانی بی کفایتی شدند؛ کاش یک بار هم که شده مقصرشناسی کنیم و حداقل یکبار یک مسوول به مردم جواب پس بدهد.»

نتیجه‌ی بنیانگذار انقلاب اسلامی سه نکته را در این مطلب کوتاه به کار بردند که جای تامل دارد؛ اول اینکه ایشان می‌فرمایند: «مردم باز هم قربانی بی‌کفایتی شدند»؛ او در پست اشاره‌ای نمی‌کند که مردم از سال 68 به اینور تنها قربانی بی‌کفایتی‌ها می‌شوند یا قبل از این تاریخ هم این مردم با این موضوع دست به گریبان بودند!

او در ادامه می‌گوید «برای یکبار هم که شده مقصریابی کنیم»؛ سوال اینجاست که آیا قبل از سال 68 هم در حوادث و اتفاقات مقصرشناسی نشده بود که او درخواست می‌کند برای اولین بار مقصریابی شود؟

احمد خمینی در پایان نیز می‌گوید «حداقل یکبار یک مسوول به مردم جواب پس دهد»؛ فارغ از هم اکنون؛ آیا از این جمله‌ی «خمینی جوان» می‌توان نتیجه گرفت که در زمان امام خمینی هم هیچ مسوولی پاسخگو نبوده و انقلاب اسلامی تاکنون مدیر پاسخگو به خود ندیده است؟ این یعنی حتی شخص حضرت امام خمینی (ره) هم به مردم پاسخگو نبودند؟

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

 1. متاسفانه امثال اقای گل محمدی دلقک هایی هستند که منتظرند کلامی از دهان فردی ازبیت امام منتشر شود تا امام راحل را به پاسخگو نبودن محکوم کنند در لفا فه .ایشان به اندازه سنی که دارند ودوره ای که دیده اند صحبت کرده اند چه ربطی به68وماقبل ان دارد چطور ه که حضرت ادم را بی نصیب نذاریم برای خروج ازبهشت بیاید جواب بدهد.

  14
  9
 2. آقای گلمحمدی این سید احمد بینوا چرا باید جواب بده؟ میخواهی یه فتح بابی بکنی خوبه ولی برادر درب را نشکنی یه وقت! ایشان که با همین صحبتها مغضوب هم میشود دیگر بی انصافیست این محاکمه شما.

  3
  6
 3. کاملا درست است. پاسخگو نبودن مسئولان و برخوردهای امنیتی با مسائل جزئی از همان اول انقلاب بود.
  سیاست خارجی فاجعه بار ما و محدودیتهای اجتماعی بی مورد نیز از زمان امام خمینی آغاز شد.
  سیستم فعلی فقط میراث انقلاب را حفظ میکند
  مشکل فرهنگی که ما داریم اینست که همیشه میخواهیم همه تقصیر را به گردن دیگران بیندازیم

  9
  2
 4. آره
  مسئولین باس پاسخگو باشن
  بابای شماهم بابت محل هزینه هایی که واسه تو می کنه باید پاسخگو باشه
  واسه بودجه ای که از حلقوم مردم بیرون میکشن که تو بری باهاش پز لاکچری بودن بدی باید پاسخگو باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا