«از صدور حکم جلب مرتضوی و بازداشت بانوان در حاشیه دربی بی اطلاعم»

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: پرونده مرتضوی در دادسرا است اینکه پرونده برای اجرای حکم فرستاده و حکم جلب وی صادر شده است یا نه، بی اطلاعم.

غلامحسین اسماعیلی روز دوشنبه درباره آخرین وضعیت پرونده ناآرامی اخیر(دی ماه امسال) افزود: برای بیشتر این متهمان از طرف دادسرا اتهام اخلال در نظم و تخریب اموال عمومی صادر شده است.

وی در گفت وگو با ایرنا، ادامه داد: بخشی از پرونده افراد مرتبط با اغتشاشات دی ماه که برای آنان کیفرخواست صادر شده، به دادگاه‌ کیفری ۲ استان تهران و بخشی دیگر هم با عنوان اتهامی اقدام علیه امنیت ملی به دادگاه انقلاب ارجاع داده شده است.

اسماعیلی درپاسخ به این پرسش پرونده ها در کدام شعبه دادگاه کیفری ۲ و همچنین کدام شعبه انقلاب درحال رسیدگی است، گفت: رسیدگی به این پرونده ها در یک شعبه دادگاه انقلاب یا یک شعبه دادگاه کیفری انجام نمی شود بلکه هر کدام در چند شعبه درحال رسیدگی است.

وی ادامه داد: البته تعدادی پرونده هم هنوز در دادسرا باقی مانده که هنوز منجر به صدور کیفر خواست نشده است.

رئیس کل دادگستری استان تهران نسبت به خبر بازداشت تعدادی از بانوان که برای تماشای شهرآورد به ورزشگاه آزادی رفته بودند، اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: چون این پرونده ها در حوزه دادسرا هستند از دادسرا باید موضوع را جویا شد.

وی همچنین درباره خبر صادرشدن حکم جلب سعید مرتضوی گفت: این پرونده هم در دادسرا است اینکه پرونده برای اجرای حکم فرستاده و حکم جلب وی صادر شده است یا نه، بی اطلاعم.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن