تولید حدود ۲ میلیارد گوشی موبایل در چین

وزارت صنعت و فن آوری اطلاع رسانی چین گزارش کرد در سال ۲۰۱۷ میلادی این کشور یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون دستگاه گوشی موبایل تولید کرده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روزنامه مردم ارگان حزب حاکم چین، این وزارتخانه خاطر نشان کرده است میزان تولید این تلفن ها در مقایسه با یک سال قبل از آن ۱٫۶ درصد بیشتر شده است.

این گزارش می افزاید یک میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه از این تلفن ها از تلفن های هوشمند بوده اند که کاربردهای وسیعتری نسبت به تلفن های معمولی همراه دارند.

همزمان گزارش شده است چین قصد دارد فن آوری نسل پنجم پرسرعت اینترنت را توسعه دهد و تا سال ۲۰۲۰ میلادی در این زمینه فعالیت های بیشتری صورت خواهد گرفت.

این وزارتخانه افزوده است چین یکی از قوی ترین کشورها در عرصه تلفن همراه و اینترنت پرسرعت محسوب می شود و در آینده اقدامات بیشتری صورت خواهد گرفت.

میلیون ها نفر در چین مشترک تلفن های همراه و اینترنت پرسرعت هستند اگرچه این کشور به نسبت بسیاری از کشورهای دیگر جهان و حتی کشورهای همسایه آسیای جنوب شرقی، محدودیت های زیادی برای اینترنت و تلفن های همراه در نظر می گیرد.

در شرایطی که در اکثر کشورهای همسایه چین دسترسی به سایت هایی چون فیس بوک، توییتر، یوتیوب و تلگرام آزاد است، در چین چنین امکاناتی برای مشترکان وجود ندارد و آنها باید برای استفاده از این شبکه های مجازی هزینه هایی برای خرید فیلتر شکن انجام دهند.

چین در بخش سانسور اینترنتی عمدتا مورد انتقاد کشورهای دیگر قرار می گیرد اما ابزارهایی را در اختیار مشترکان قرار داده است که سهولت در زندگی آنها ایجاد می کند.

برای مثال امروز بسیاری از مردم چین اخبار کنترل شده دولت را بسرعت از روی تلفن های همراه دریافت می کنند و بسیاری از خریدهای خود را با تلفن های هوشمند انجام می دهند.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/JtICl
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن