۱۸ مدل مدرسه در کشور موجب رواج تبعیض در آموزش و پرورش

عضو هیات رییسه‌ی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان این که امروزه ۱۷لی ۱۸ نوع مدرسه در کشور داریم، گفت: نباید این تبعیض آشکار راهی در آموزش و پرورش داشته باشد.

به گزارش  خبرگزاری خانه ملت، «علیرضا سلیمی»، درباره‌ی وضعیت تحصیل رایگان در مدارس کشور،گفت: وزارت آموزش و پرورش نباید اجازه دهد آموزش‌های عمومی به سمت آموزش‌های پولی حرکت کند زیرا به این سوءظن دامن می‌زند که چرا باید افراد پولدارتر، خدمات آموزش بالاتری دریافت کنند.

نماینده محلات و دلیجان درمجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سوق دادن آموزش‌های عمومی کشور به پولی با موارد ذکرشده در قانون اساسی مغایرت دارد و این در حالی است که نباید این تبعیض آشکار راهی در آموزش و پرورش داشته باشد.

او ادامه داد: طبق قانون اساسی، تحصیلات در آموزش و پرورش باید برای عموم رایگان باشد تا بتوان از ایجاد تبعیض در حیطه آموزش و پرورش جلوگیری کرد.

عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه برای ایجاد عدالت آموزشی در مدارس کشور نباید شاهد تنوع مدارس به میزان ۱۸ الی ۱۹ در کشور باشیم، یادآورشد: حرکت آموزش‌های عمومی به سمت پولی آموزش را درگیر تبعیض می‌کند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا