۸۲ درصد ازدواج‌ زنان ایرانی با مردان خارجی پایدار است

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در برنامه‌ی «مناظره» که از شبکه‌ی یک سیما پخش و به موضوع ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی پرداخته شده بود، به تصورات اشتباهی که نسبت به مردان خارجی وجود دارد اشاره کرد.

به گزارش انصاف نیوز، «احمد میدری»، معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در بخشی از صحبت‌های مطرح شده در این باره گفت: معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری فیلمی را سفارش داده بود که به زنان ایرانی آگاهی و هشدار بدهند که با مردان غیر ایرانی ازدواج نکنید که رها می‌کنند و به کشور خودشان می‌روند.

بیشتر بخوانید:

بردگی ۸۰۰ دختر ایرانی که شوهران افغانی کرده‌اند؟!

حرف ابتکار به‌دلیل افزایش ازدواج با مردان خارجی است!

فرزندان بی هویت، در آرزوی شناسنامه

او افزود: وقتی به اواسط ساخت این فیلم می‌رسند، می‌بینند که خیلی از این‌ها، ازدواج موفقی دارند و خیلی از این­ها اصلا بچه گناهی نکرده است.

میدری در ادامه به ارایه‌ی آمارهایی از ازدواج زنان ایرانی که با مردان غیر ایرانی پرداخت و گفت: ۸۲ درصد این ازدواج‌ها پایدار است، حدود چهار و نیم درصد طلاق گرفتند و چهار و نیم درصد هم متارکه کردند. بنابراین تصورمان این است که این‌ها، مردانی فقیر هستند، خیال می‌کنیم که زنان ایرانی را رها می‌کنند و می‌روند که این‌ها واقعیت نیست.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/gQHS1
برچسب ها

نوشته های مشابه

2 Comments

 1. زن ایران غلط زیادی می کنه که همسر اتباع بیگانه خصوصا و خصوصا افغانی میشه که از نظر شکل و قیافه و فرهنگ هیچ سنخیتی با ایرانی نداره!
  آیا زنان ایرانی به مشکلات غیر قابل حل چنین ازدواج های احمقانه و جاهلانه ای فکر کرده اند.
  میلیون ها افغانی چهل ساله اومدن ایران و ول کن هم نیستن که برن وطن خودشون تازه هوس ازدواج با زنان ایرانی را هم دارند که شاید بتونند اینجا برای همیشه بمونند. اما هرگز نمی تونن و ایرانی ها خاطرات تلخی از حضور افغانی تو ایران دارند که هیچگاه از ذهن شان پاک نخواهد شد.

  4
  4
  1. چقدر طرز فکرت شبیه چینی های نژادپرسته که مردم کره شمالی را بر می گردونن به کشور بدشون.

   با تشکر از آقای احمد میدری به خاطر عدالتشون و خوشخالم که ایشون معاون رفاه اجتماعی شدند.

   4
   1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن