توصیه های پلیس به مسافران در اماکن اقامتی

مدیرکل آموزش همگانی معاونت اجتماعی نیروی انتظامی به مسافران نوروزی مقیم در مسافرخانه ها یا هتل ها توصیه کرد: اگر زنگ اتاقتان در مسافرخانه یا هتل به صدا درآمد بدون شناسایی فرد پشت در، پاسخی ندهید.

«احمد کاهه»، روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار انتظامی ایرنا افزود: چنانچه اتاق شما مجهز به چشمی است از آن نگاه کنید، در صورتی که شخصی ادعا کرد مستخدم است، با پذیرش تماس بگیرید و در این خصوص، سووال کنید که آیا آنها کسی را به اتاق شما فرستاده اند، و اگر فرستاده اند به چه منظور این کار را کرده اند.
وی ادامه داد: در صورتی که دیر وقت به هتل باز می گردید سعی کنید که از ورودی اصلی وارد هتل شوید. هوشیار باشید و قبل از ورود به پارکینگ، اطراف خود را نگاه کنید.
کاهه اضافه کرد: هر وقت در اتاقتان هستید درها را بطور مطمئنی ببندید و از تمام قفل های موجود استفاده کنید.
مدیرکل آموزش همگانی معاونت اجتماعی نیروی انتظامی افزود: اطمینان حاصل کنید که تمام پنجره ها و درهای کشویی قفل هستند و همیشه هنگام شب نیز پرده ها را بکشید.
کاهه گفت: کلیدهای اتاقتان را بی جهت در معرض دید عموم قرار ندهید یا آنها را بی دقت روی میز رستوران یا سایر جاهایی که به راحتی دزدیده می شوند، رها نکنید.
وی ادامه داد: با نشان دادن مبالغ زیادی وجه نقد و یا جواهرات گران قیمت توجه دیگران را به خود جلب نکنید. زمانی که تنها هستید همراه افراد غریبه ای که از وجود آنها احساس ناامنی می کنید وارد آسانسور نشوید.
این مقام نیروی انتظامی گفت: هرگز وجه نقد یا اشیاء با ارزش را در اتاق خود رها نکنید، می تواند از قسمت پذیرش در خواست کنید که شما صندوق امانات بدهند.
کاهه خمچننی گفت وگوی خود با ایرنا را با دو توصیه مهم به مردم به پایان رسید و آن اینکه هرگز شماره اتاق خود را علنی نگویید و دیگر اینکه افراد ناآشنا را به اتاق خود دعوت نکنید.

انتهای پیام 

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/mvel6
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن