هشدار برنده جایزه نوبل نسبت به وقوع بحران اقتصادی در آمریکا

رابرت شیلر به ترامپ هشدار داد دست کشیدن کسب و کارها از فعالیت برای روشن شدن وضعیت می‌تواند منجر به رکود و بحران مالی در این کشور شود.

به گزارش ایسنا به نقل از سی ان بی سی، رابرت شیلر اقتصاددان و برنده جایزه نوبل می گوید تنش های تجاری جدید بین آمریکا و چین که به عقیده بسیاری از کارشناسان می تواند منجر به اعمال تعرفه های بیشتر از سوی دو طرف شود، می تواند سریعا منجر به پیدایش بحران اقتصادی جدیدی شود.

وی که در چین به سر می برد ترامپ را کسی خواند که بیشتر به انجام حرکات نمایشی علاقه دارد و رفتارهایش کاملا به دور از شان یک رییس جمهور است. وی هشدار داد شرکت های آمریکایی هنوز آمادگی قطع زنجیره تامین و مدل های تجاری از جانب چین را ندارند.

شیلر گفت: از آنجا که بنگاه ها به نیروی کار ماهر چینی و شیوه انجام کارها از طریق این کشور برای بلندمدت اتکا کرده اند و در صورت قطع واردات از چین باید به دنبال کشف کشورهای تازه جایگزین بود، تداوم جنگ تجاری منجر به رکود خواهد شد.

پکن جمعه گذشته اعلام کرد در پاسخ به اعمال تعرفه وارداتی بر روی فولاد و آلومینیوم توسط دولت ترامپ در نظر دارد ۱۲۸ تولیدکننده آمریکایی که از آن ها وارداتی معادل سه میلیارد دلار دارد را هدف قرار دهد.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن