تعداد مسافران نوروزی از مرز ۱۳ میلیون نفر گذشت

بررسی جدول‌های آماری نشان می‌دهد از بیست و چهارم اسفند پارسال تا یازدهم فروردین ماه ۱۳ میلیون و ۳۲۶ هزار و ۷۰۶ نفر در بخش‌های جاده‌ای، ریلی، هوایی و دریایی جابجا شدند.

به گزارش ایرنا، بررسی خبرنگار اقتصادی ایرنا از جدول‌های آماری منتشر شده از سوی وزارت راه و شهرسازی حاکی از آن است که شش میلیون و ۷۸ هزار و ۳۳۱ نفر در تعطیلات نوروزی امسال در بخش جاده‌ای تردد کردند. تعداد سفر ثبت شده در این مدت ۵۸۶ هزار و ۹۰۳ مورد بود. این میزان نسبت به مدت مشابه دو سال گذشته کاهش یافته است.
در تعطیلات نوروزی ۹۵- ۱۳۹۴ (بیست و پنجم اسفندماه ۱۳۹۴ تا هشتم فروردین ۱۳۹۵) هشت میلیون و ۴۹۵ هزار و ۹۴۱ نفر مسافر در قالب ۷۰۸ هزار و ۳۳۰ سفر در جاده‌های کشور سیر کرده بودند.
این میزان در مدت مشابه پارسال (بیست و پنجم اسفندماه ۱۳۹۵ تا هشتم فروردین ۱۳۹۶) به هفت میلیون و ۹۷۱ هزار و ۶۲۲ نفر مسافر در قالب ۶۹۳ هزار و ۲۲۴ سفر در جاده‌ها رسیده بود.

ریلی
مسافران بخش ریلی از بیست و چهارم اسفند پارسال تا یازدهم فروردین ماه به یک میلیون و ۵۷۷ هزار و ۴۳ نفر رسید که ۴۵۶ هزار سفر را شامل می‌شود.
نوروز دو سال پیش این میزان شامل یک میلیون و ۷۴۴ هزار و ۷۹۷ نفر و چهار هزار و ۴۰ سفر بود که پارسال به یک میلیون و ۷۶۱ هزار و ۱۶۷ نفر و چهار هزار و ۲۵۰ سفر افزایش یافت. 

هوایی
از بیست و چهارم اسفند پارسال تا یازدهم فروردین ماه دو میلیون و ۶۲۲ هزار و ۵۴ مسافر با ۲۰ هزار و ۷۳۶ پرواز بین فرودگاه‌ها جابجا شدند.
این میزان در تعطیلات نوروزی ۹۵- ۱۳۹۴ سه میلیون و ۱۸۰ هزار و ۵۵ نفر با ۲۶ هزار و ۲۵۵ پرواز بود.
پارسال نیز سه میلیون و ۷۲۱ هزار و ۹۵۶ نفر از طریق هوایی جابجا شدند که این سفرها در ۳۰ هزار و ۲۵۳ نشست و برخاست هواپیما صورت گرفت.

دریایی
در بخش دریایی از بیست و چهارم اسفند پارسال تا یازدهم فروردین ماه دو میلیون و ۹۵۷ هزار و ۹۴۲ گردشگر و یک هزار و ۳۳۶ مسافر محلی بین بندرها تردد کردند.
در این مدت ورود و خروج شناورهای مسافری و تفریحی به ترتیب ۲۹ هزار و ۲۴۸ فروند و ۲۹۴ هزار و ۷۴۰ فروند ثبت شد.
شمار ورود و خروج مسافران و گردشگران دریایی در نوروز ۲ سال پیش به ترتیب چهار میلیون و ۳۸۵ هزار و ۲۲۰ نفر و سه میلیون و ۶۳ هزار و ۶۰ نفر بود.
پارسال این میزان در بخش مسافری به سه میلیون و ۹۶۹ هزار و ۵۳۰ نفر رسید و در مورد گردشگران، دو میلیون و ۲۱۴ هزار و ۸۹۶ نفر ثبت شد.

حوادث جاده‌ای
از بیست و چهارم اسفند پارسال تا یازدهم فروردین ماه بر پایه آمار پلیس راه که در جدول‌های وزارت راه و شهرسازی به آن استناد شده است، ۲۸۳ تصادف منجر به فوت ثبت شد که ۳۵۰ نفر در صحنه تصادف فوت کردند. دو هزار و ۸۵۲ تصادف جرحی نیز رخ داد. 
دو سال پیش ۲۸۲ تصادف فوتی و سه هزار و ۱۶ تصادف جرحی داشتیم که ۳۷۸ نفر در صحنه تصادف جان باختند.
پارسال شمار تصادف‌های فوتی و جرحی به ترتیب ۲۸۷ مورد و سه هزار و ۱۵۸ مورد ثبت شد و ۳۹۰ نیز در صحنه تصادف جان خود را از دست دادند.

انتهای پیام 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن