توضیحات سخنگوی آتش‌نشانی در مورد حادثه مفقود شدن چند نفر در توچال

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با تکذیب خبر بهمن و مفقود شدن ده‌ها نفر در ارتفاعات توچال گفت که تنها چند اسکی‌باز هنگام برگشت راه را گم کرده بودند که دقایقی قبل پیدا شدند.

جلال ملکی در گفت و گو با ایسنا در مورد اخبار مربوط به مفقود شدن چند فرد در ارتفاعات توچال اظهار کرد: ساعت ۱۱:۰۷ امروز در پی انتشار خبری مبنی بر وقوع بهمن و مفقود شدن ده‌ها نفر در ارتفاعات توچال، دو تیم امداد و نجات سازمان آتش‌نشانی که در درکه و ایستگاه ۵ توچال مستقر هستند، به سمت ارتفاعات توچال حرکت کردند و همچنین تیم‌های ویژه کوهستان فدراسیون کوهنوردی،‌ عوامل حاضر در تله‌کابین توچال و یک تیم از هلال احمر نیز به سمت ارتفاعات حرکت کردند و مشخص شد که این خبر صحت ندارد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران ادامه داد: حادثه به این صورت بود که چند اسکی‌باز، به دلیل تغییرات جوی راه برگشت را گم کرده بودند و یکی از آنها که به پایین‌تر آمده بود این موضوع را اعلام کرده و گفته بود که مطمئن نیست همراهانش همچنان مفقود هستند یا اینکه مانند او به پایین آمده‌اند.

وی افزود: تمام تیم‌های حاضر با تجهیزات مخصوص مسیرها را بررسی کردند و خوشبختانه این افراد پیدا شدند و دقایقی قبل اعلام شد که دیگر فرد مفقودی وجود ندارد.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن