سپنتا نیکنام درانتظارحکم کمیسیون قضایی

با پایان یافتن تعلیق شش ماهه‌ی سپنتا نیکنام، عضوزرتشتی شورای شهر یزد اما همچنان خبرها حاکی از این است که تغییری دروضعیت او ایجاد نشده است.

یک منبع آگاه به انصاف نیوزگفت: برای پرونده‌ی سپنتا نیکنام به موافقت دوکمیسیون سیاسی و قضایی نیاز است، که طبق شنیده‌ها کمیسیون سیاسی با تعلیق حکم سپنتا نیکنام موافقت کرده است اما کمیسون قضایی مخالف این امر است؛ اکنون این سوال مطرح است که  در این موارد، اگر کمیسیون‎ها نظرات مختلفی را مطرح کنند، تکلیف چه خواهد بود؟

وی افزود: از سوی دیگر درباره‌ی غیبت شش ماهه‌ی سپنتا نیکنام درجلسه‌های شورای نظرات مختلفی وجود دارد؛ از سویی شنیده می‌شود که اگرهرعضوی به هر دلیلی در جلسه‌ها شرکت نکند، تعلیق می‌شود؛ اما این موضوع مطرح نشده است که این قانون آیا حتی برای کسانی که به دستور شخصی دیگر تعلیق شده‌ و در جلسات غایب بوده‌اند هم صادق است یا خیر؟ البته بعضی دیگر نیز می‌گویند که اگر شخصی به دستور کسانی دیگر درجلسه شرکت نکند، از آن جایی که در حیطه‌ی قدرت وی نبوده است، تعلیق نمی شود.

سپنتا نیکنام دیروز ۱۸ فروردین‌ماه، در توییتی نوشته بود: برخی کانال‌ها و سایت‌های خبری اعلام کردند که من امروز در صحن شورای شهر یزد حضور یافتم و یا قرار است به شورا بروم. این خبر کذب است. من تا زمانی که تکلیف ماجرای عضویت اقلیت‌ها در دوره‌های بعد شورای شهر مشخص نشود به شورای شهر نمی‌روم. موضوع دیگر سـپنتا نیست، موضوع حقوق اقلیت‌های مذهبی در ایران است.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/72C7g
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن