محمدمهدی میرباقری امام جمعه تهران می‌شود

فرید مدرسی، روزنامه نگار حوزه‌ی دین، خبر داده است که حجت الاسلام والمسلمین «محمدمهدی میرباقری» امام جمعه تهران می‌شود.

به گزارش انصاف نیوز، آقای مدرسی نوشته است:

۱⃣ سید محمدمهدی میرباقری امام جمعه تهران می‌شود؛ همانی که رئیس آکادمی علوم اسلامی در قم است. همانجایی که سال‌ها ریاست‌اش برعهده “منیرالدین هاشمی” بود و به‌دنبال آفرینش تمامی علوم بر اساس مِتُد اسلامی. پس از منیرالدین، این آکادمی به میرباقری به ارث رسیده و او به همراه حواریونش آن را سر پا نگاه داشته‌ است.

۲⃣ این آکادمی از آن جهت اهمیت دارد که روزگاری پس از زاویه گرفتن احمدی‌نژاد و دوست‌اش مشایی با موسسه محمدتقی مصباح یزدی، هواداران احمدی‌نژاد از مصباح‌یزدی به میرباقری تغییر جهت دادند؛ از استاد به شاگرد و سرآمدان این آکادمی شدند مغز تئوریک دولت دوم احمدی‌نژاد. همان دولتی که رئیس‌اش مدتی از نظام قهر کرد و مغضوب جماعتی از یارانِ دیروز شد. اما هنوز همه یاران از پیرامونش کوچ نکرده بودند و در قم به گرد محفلی می‌گشتند به نام آکادمی علوم اسلامی. اینان دشمنان مدرنیته هستند و منتقدان دولت‌های پیشین که در قالبی اسلامی، لباس چپ‌گرایانه بر تن دارند؛ البته بر منبر هم می‌نشینند و خطبه هم می‌خوانند.

۳⃣ آنگاه که احمدی‌نژاد پُز اپوزیسیون داد و به همه پشت کرد، ناگهان محفل آکادمی علوم اسلامی هم از او حذر کردند و شدند هم‌پیمانان اصولگرایان؛ هم‌پیمانانی که پیشینه همراهی در گذشته نداشتند. میرباقری که عضو جامعه مدرسین هم نبود، در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۶ به میتینگ تشکیلاتی جامعه مدرسین دعوت شد تا از “ابراهیم رئیسی” میزبانی کند و این بار نه بر فراز منبر، بلکه بر کرسی تبلیغات انتخاباتی در جمع اعضای جامعه مدرسین؛ بدون عضویت در این تشکیلات از رئیسی بگوید و خوبی‌هایش. اینگونه بود که رئیسی کاندیدای اصلح شد و میرباقری از مدافعان پر و پا قرص‌‌اش اما انتخابات نتیجه دیگری یافت و نشد آنچه میرباقری و آکادمی علوم اسلامی می‌خواستند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

 1. نمیدانم چرا انتصابات اینچنینی برایتان به نوعی شگفت اوراست حضرات هرگز هرگز انتظاری دیگر نباید داشته باشید قرار نیست رفتارها تغییر کنند …..

  8
  1
  1. حذف کنید این خبر مسخره و تحلیل مزخرفش را
   نه این خزعبلات به دانشمند فاضل و عالمی مثل آقای میرباقری می چسبه
   نه شما میتونید با چسبوندن احمدی نژاد به او و طرفداری به حق او او از رییسی ازین شخصیت با اخلاق و ولایتمدار و دین شناس انتقام بگیرید
   برید بساطتون رو برای اون که تو استخر مرد پهن کنید
   جای دییگه خریدار نداره

 2. بسیار با بی انصافی و سطحی نوشته شده. نشان می دهد سواد نویسنده اش در حد سیاست بازی و تمسخر و جو سازی است تا روشن گری و منصفانه نقادی کردن.
  قطعا اخبار را از چنین سایت بی محتوایی پی گیری نخواهم کرد.

 3. بسمه تعالی
  سلام علیکم
  حیف که شخصیت جلیل القدر و عزیزی همچو حضرت آیت الله میرباقری و حضرت علامه مصباح یزدی دام ظلهما را به خاطر سیاسی بازی ها مخشوش کنیم انشاء الله سعی کنیم که واقعیت را آنطور که هست ببینیم اللهم ارنی الاشیاء کما هی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن