محمدمهدی میرباقری امام جمعه تهران می‌شود

فرید مدرسی، روزنامه نگار حوزه‌ی دین، خبر داده است که حجت الاسلام والمسلمین «محمدمهدی میرباقری» امام جمعه تهران می‌شود.

به گزارش انصاف نیوز، آقای مدرسی نوشته است:

۱⃣ سید محمدمهدی میرباقری امام جمعه تهران می‌شود؛ همانی که رئیس آکادمی علوم اسلامی در قم است. همانجایی که سال‌ها ریاست‌اش برعهده “منیرالدین هاشمی” بود و به‌دنبال آفرینش تمامی علوم بر اساس مِتُد اسلامی. پس از منیرالدین، این آکادمی به میرباقری به ارث رسیده و او به همراه حواریونش آن را سر پا نگاه داشته‌ است.

۲⃣ این آکادمی از آن جهت اهمیت دارد که روزگاری پس از زاویه گرفتن احمدی‌نژاد و دوست‌اش مشایی با موسسه محمدتقی مصباح یزدی، هواداران احمدی‌نژاد از مصباح‌یزدی به میرباقری تغییر جهت دادند؛ از استاد به شاگرد و سرآمدان این آکادمی شدند مغز تئوریک دولت دوم احمدی‌نژاد. همان دولتی که رئیس‌اش مدتی از نظام قهر کرد و مغضوب جماعتی از یارانِ دیروز شد. اما هنوز همه یاران از پیرامونش کوچ نکرده بودند و در قم به گرد محفلی می‌گشتند به نام آکادمی علوم اسلامی. اینان دشمنان مدرنیته هستند و منتقدان دولت‌های پیشین که در قالبی اسلامی، لباس چپ‌گرایانه بر تن دارند؛ البته بر منبر هم می‌نشینند و خطبه هم می‌خوانند.

۳⃣ آنگاه که احمدی‌نژاد پُز اپوزیسیون داد و به همه پشت کرد، ناگهان محفل آکادمی علوم اسلامی هم از او حذر کردند و شدند هم‌پیمانان اصولگرایان؛ هم‌پیمانانی که پیشینه همراهی در گذشته نداشتند. میرباقری که عضو جامعه مدرسین هم نبود، در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۶ به میتینگ تشکیلاتی جامعه مدرسین دعوت شد تا از “ابراهیم رئیسی” میزبانی کند و این بار نه بر فراز منبر، بلکه بر کرسی تبلیغات انتخاباتی در جمع اعضای جامعه مدرسین؛ بدون عضویت در این تشکیلات از رئیسی بگوید و خوبی‌هایش. اینگونه بود که رئیسی کاندیدای اصلح شد و میرباقری از مدافعان پر و پا قرص‌‌اش اما انتخابات نتیجه دیگری یافت و نشد آنچه میرباقری و آکادمی علوم اسلامی می‌خواستند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

5 thoughts on “محمدمهدی میرباقری امام جمعه تهران می‌شود”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *