بیکاری ۷۰ تا ۸۰ هزار کولبر با انسداد مرزها

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس گفت: دولت در حالی شعار می دهد ۹۵۰ هزار شغل ایجاد کرده که به دلیل انسداد مرزها و ممنوعیت کولبری، ۷۰ تا ۸۰ هزار کولبر بیکار شده‌اند.

«رسول خضری» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اینکه بی‌برنامگی دولت در موضوع اشتغال مشهود است، با انتقاد از تهدید معیشت ۷۰ تا ۸۰ هزار کولبر در پی انسداد مرزها، افزود: متاسفانه دولت مصوبه ای را در پایان سال ۹۶ مبنی بر ممنوع شدن کولبری و انسداد مرزها تصویب کرد که بیکاری بیش از۷۰ تا ۸۰ هزار کولبر و ۶ میلیون کسبه، اصناف و بازاریان مرزنشین را به دنبال داشت.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بودجه ۹۷ اعتباری برای حمایت از کولبران پیش بینی شده است، ادامه داد: به طور قطع اگر آن مصوبه سریع‌تر لغو و معابر بازگشایی نشود تا ده ها سال تبعات منفی بیکاری مرزنشینان از بین نخواهد رفت و نمی توان مشکلات حاصل از این موضوع را جبران کرد.

خضری تصریح کرد: متاسفانه در حالی دولت شعار می دهد که ۹۵۰ هزار شغل ایجاد کرده ایم که آثار آن به هیچ وجه در جامعه مشهود نبوده و در عمل هزاران کولبر را در مرزها بیکار کرده است.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس دهم، با بیان اینکه نوار مرزی جزو خطوط قرمز نظام است و توجه به معیشت، اقتصاد و امنیت مرزنشینان باید در دستور کار قرار گیرد، گفت: متاسفانه با مصوبه هیات دولت و رییس جمهور این موضوع به بحران خطرناک و بمب ساعتی تبدیل شده است که هر لحظه امکان انفجار آن می رود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس دهم، ادامه داد: از دولت تقاضا داریم با ساماندهی کولبران بازگشایی مرزها را در دستور کار قرار  داده و همچنین با ایجاد بازارچه های مرزی وضعیت آنها را سامان دهد.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن