حمایت ۳ انجمن علمی علامه از دانشجویان تربیت مدرس

به دنبال اعتراضات پی در پی دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس به مشکلات صنفی خود که در چند روز گذشته اتفاق افتاد. ۳ انجمن علمی دانشگاه علامه طباطبایی پشتیبانی خود را با صدور بیانیه‌ای از این دانشجویان اعلام کردند. در بخشی از این بیانیه آمده است که مطالبات دانشجویان این دانشگاه با توجه به بودجه سالانه اختصاص یافته به دانشگاه تربیت مدرس کاملا معقول و منطقی است، درحالی که مسوولان دانشگاه حاضر به پاسخگویی در این رابطه نیستند.

متن کامل این بیانیه در ادامه می آید:

هر آنکه تخم بدی کشت و چشم نیکی داشت
دماغ بیهده پخت و خیال باطل داشت
ز گوش پنبه برون آر و داد خلق بده
و گر تو نمی دهی داد روز دادی هست
محروم سازی دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس از امکانات رفاهی و برخورد بنگاه دارانه مسئولین این دانشگاه ادامه دارد. قضیه وقتی جالب‌تر می شود که به گفته دانشجویان معترض، بودجه سالانه اختصاص یافته به تربیت مدرس، در مقایسه با بسیاری دانشگاه‌های دیگر مبلغ قابل توجهی بوده است. در نتیجه این مطالبه کاملا معقولانه مطرح می‌شود که اعلام کنید این بودجه چگونه خرج شده است؟ مسئولین رده بالای دانشگاه تربیت مدرس حاضر به پاسخگویی نیستند اما احتمالا کمیته انضباطی طبق معمول بسیار کارآمد عمل می‌کند.

رییس دانشگاه تربیت مدرس بداند که این اعتراضات از دید دانشجویان آگاه سایر دانشگاه ها پنهان نیست و آنچه که می بینیم این است که ایشان دانشجویان تحت مدیریت خود را به پشیزی نمی‌گیرد.

در پایان، پشتیبانی خود را از خواسته های برحق دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس اعلام می کنیم.

-انجمن علمی مطالعات فرهنگی دانشگاه علامه‌طباطبایی
-انجمن علمی مطالعات اجتماعی-سیاسی دانشگاه علامه‌طباطبایی
-انجمن علمی تعاون و رفاه دانشگاه علامه‌طباطبایی

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/zjMfm

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن