وزیر میلیاردر: همه‌ی رسانه‌ها بیمارند!

وزیر میلیاردر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که طرح تحول سلامت او در حال ورشکستگی است، گفت: هیچ کدام از بخش های جامعه در جهت صحیح عمل نمی‌کند، سلامت روان مردم کاملا مورد بی توجهی قرار گرفته است. همه رسانه ها هم بیمارند و طبیعی است که بیماری های روانی را پخش می کنند.

به گزارش انصاف نیوز به نقل از ایرنا، سید حسن هاشمی روز یکشنبه در همایش سفیران سلامت در بخش دیگری از سخنانش درباره علل بالا بودن آمار طلاق و آسیب های اجتماعی در کشور، اظهار کرد: یکی از علل مهم این گونه آسیب ها آن است که در مقطع مدرسه، رسانه ها و خانواده ها خوب عمل نمی کنند.

وی تاکید کرد: لازم است در اقدامات خود بازنگری کنیم و ریشه را درست کنیم.

هاشمی در ادامه سخنانش در دبیرستان نرجس خطاب به مسوولان آموزش و پرورش گفت: آنچه که برای دانش آموزان مهم است، درس و مهارت های زندگی است و اینکه آموزش و پرورش گام های اولیه را در جهت سلامت روحی – روانی جامعه بردارد.

*جامعه از چشم و هم چشمی رنج می برد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به چند آسیب اجتماعی که او آن را گرفتاری نامید، اشاره کرد و گفت: یکی از گرفتاری های ما حسادت، رقابت های منفی و چشم و هم چشمی است به گونه ای که برخی افراد ۹۰ ساله نیز در جامعه به همدیگر حسادت می کنند.

هاشمی اظهار کرد: این چشم و هم چشمی است که جامعه را رنج می دهد و اکثر ما به دنبال این هستیم که خانه را بزرگ تر کنیم یا وسایل گران تری بخریم.

وی ابراز امیدواری کرد که این قبیل آسیب ها به نسل دانش آموزان سرایت نکند و جامعه نیز از سنین پایین برای افراد جامعه آموزش های خوب زندگی کردن را ارائه دهد.

هاشمی به یک میلیون و ۷۰۰ هزار دانش آموزی اشاره کرد که تحت عنوان سفیر سلامت در کشور فعالیت می کنند و خطاب به آنها گفت: آنچه را که می خواهید به بقیه آموزش دهید و تاکید کنید باید در وهله اول خودتان به آن عمل کنید.

وی افزود: اگر دیگران را به تغذیه با نمک کمتر دعوت می کنید باید خودتان هم نمک کمتری استفاده کنید نه اینکه فست فود بخورید اما دیگران را از آن منع کنید.

* ایران آینده بسیار خوبی دارد

وی با تاکید بر اینکه ناامید کردن دیگران، روح و روان را آزار و کشور را در معرض خطر قرار می دهد به دانش آموزان سفیر سلامت گفت: از هر چیزی که به شما انرژی منفی بدهد، فرار کنید. این امور منفی می تواند در فضای مجازی یا در فضای حقیقی باشد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین اظهار کرد که باید روحیه پرنشاط در جامعه حفظ شود چرا که در سایه آن است که ایران عزیز ما آینده بسیار خوبی دارد.

*دانش آموزان در معرض آسیب های زیادی هستند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بخش دیگری از سخنانش به دانش آموزان گفت: شما – چه پسر و چه دختر -، در مقایسه با نسل ما، در معرض آسیب های زیادی هستید؛ هر چند در زمان حاضر احترام شما در خانواده بیشتر شده است و به نوعی فرزند سالاری وجود دارد اما زندگی در دنیای امروز سخت تر شده است و شما در معرض آسیب های روحی و روانی بسیاری هستید.

هاشمی به نسل خود اشاره کرد و افزود: در دوره ما خبری از ماهواره، تلویزیون و در بسیاری از مواقع رادیو نبود چه رسد به فضای مجازی که ما در آن فضا نبودیم.

* آپارتمان نشینی آسیب های جسمی را همراه آورده است

وی به زندگی آپارتمان نشینی در شهرها اشاره کرد و اینکه این نوع زندگی تحرک کمتر، تغذیه ناسالم تر و آسیب های جسمی بیشتری را همراه آورده است.

وی تصریح کرد: دانش آموزان به ویژه سفیران سلامت باید از سلامتی خود مراقبت کنند و بیشتر از خودشان مراقب اعضای خانواده از جمله سلامت مادران خود باشند. به عنوان نمونه، از نمک کمتری در غذاها استفاده کنند و یا اینکه مصرف شکر را کمتر کنند.

همایش سراسری سفیران سلامت دانش آموزی صبح امروز -یکشنبه- در دبیرستان نمونه دولتی دختران حضرت نرجس (س) با حضور وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

در این همایش، معاون تربیت بدنی وزیر آموزش و پرورش، مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران هم حضور داشتند.

وزیر بهداشت در این همایش از نمایشگاه غذاهای سالم که به همت دانش آموزان برگزار شده بود نیز بازدید کرد.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن