طنز | خندوانه را کنترات به رائفی‌پور بدهید

«در کلیپی که از ایشان منتشر شده، استاد هر جمله‌ای که می‌گفتند، جمعیت حاضر یکصدا می‌خندیدند. تکلیف برنامه خندوانه هم که با جناب خان معلوم نیست به کجا رسیده. به نظر ما برنامه خندوانه را کنترات بدهند دست استاد که هم مردم شادتر شوند و هم بالاخره ما تحلیل آن شعر «دو وَ دوَ و دو» را از زبان یک عدد شناس واقعی بشنویم.»

روزنامه ایران نوشت: «ما وقتی وارد حوزه طنز‌نویسی شدیم، خیال‌مان راحت شده بود که هر چیزی دوست داریم می‌گوییم و کسی کاری به کارمان ندارد. اگر هم کسی به ما ایراد می‌گرفت، می‌گفتیم، شما درک درستی از طنز ندارید و قس علی‌ هذا. اما متأسفانه الان دست زیاد شده است.

مثلاً چند روز پیش یکی از دوستان، یک کلیپی برای ما فرستاد که اول فکر کردیم دور جدید مسابقه استندآپ کمدی «خنداننده شو» شروع شده و ما بی‌خبریم اما بعد فهمیدیم که یکی از استادان حرفه سخنوری، زوم‌اش را از بخش اعداد و علائم بیرون کشیده و رفته سراغ این که چرا اسطوره‌های ورزشی ما برای دوغ و خمیردندان تبلیغ می‌کنند.

با این تفاسیر، ما نشستیم فکر کردیم که استاد در چه حوزه‌های دیگری می‌توانند صاحب نظر باشند و به نتایج زیر رسیدیم:

الف) استاد قبلاً نشان داده بودند که در حوزه موسیقی هم دستی بر آتش دارند و از طرفداران پروپاقرصِ آقای «تتلو» به حساب می‌آیند. لذا فکر می‌کنیم ایشان می‌توانند به تفسیر ترانه‌های موسیقی هم بپردازند. مثلاً جواب این سؤال که «اگر یک آدمی «ول کنه» و بعد «بره و نمونه»، واقعاً شوخی است یا جدی فقط از عهده ایشان برمی‌آید.

ب) برنامه نود یک بخشی دارد که به تحلیل آماری تیم‌ها می‌پردازد. از طرف دیگر آرایش تیمی هم که خودش پر از مثلث و مربع است و راستِ کار استاد به حساب می‌آید. برای همین کارشناس ورزشی بلامنازع برنامه نود باید خودِ استاد داستان ما باشند. تازه ما شک نداریم با توجه به علقه ایشان به اعداد، در قسمت انتخاب عدد برای قرعه‌کشی، استاد به بالاترین سطح شادی و رضایت انسانی خواهند رسید.

ج) استاد در جایی از کلیپ جوری با عصبانیت از تبلیغ آقایان مهدوی‌کیا و باقری ایراد گرفتند که اگر کسی نداند انگاری آقا مهدی و آقا کریم با زیرآب‌زنی جای ‌ایشان را گرفته‌اند. با توجه به توانایی استاد، به نظر ما می‌توان پکیجِ معرفی این سامانه‌های پیامکی صداوسیما را دو دستی تقدیم‌شان کرد. علی‌القاعده در این حالت دیگر هواداران پرسپولیس نباید عدد شیطانی ۶۶ را ارسال کنند و باید برای‌شان دنبال عدد جدید گشت.

د) در کلیپی که از ایشان منتشر شده، استاد هر جمله‌ای که می‌گفتند، جمعیت حاضر یکصدا می‌خندیدند. تکلیف برنامه خندوانه هم که با جناب خان معلوم نیست به کجا رسیده. به نظر ما برنامه خندوانه را کنترات بدهند دست استاد که هم مردم شادتر شوند و هم بالاخره ما تحلیل آن شعر «دو وَ دوَ و دو» را از زبان یک عدد شناس واقعی بشنویم.»

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

 1. می دونید یکی از احادیث مهم اهل بیت تو حوضه ی دشمن شناسی چی بوده؟
  اینی که کسی که از همه بیش تر مسخره شد و فحش خورد و ادعا داشت که با ماست، با ماست.
  وقتی ماهواره و بی انصاف نیوز و صدا سیما و سایت ها و روزنامه ها دست به دست هم میدن مطمئنا یه خبراییه…
  مثل ماجرای یوزپلنگ مثل ماجرای تنظیم خانواده و کاهش جمعیت فاجعه بار
  مثل برجام
  مثل دکتر خاله شادونه که وسط جلسه ی سوال با خنده جواب پنج تا سوال مجلسیا رو می داد…

  3
  6
 2. البته گذشته از تمام تخصص‌های استاد از یاد تبریم که ایشان استاد بی‌بدیل توهم زدن است و در این وادی دست ژول ورن علیه الرحمه را هم از پشت بسته است. بنظرم اگر استاد بعنوان مشاور در خدمت نویسندگانی که داستان‌های تخیلی می‌نویسند، باشد خیلی بهتر است

  5
  7
 3. تا جایی که ما یادمون میاد هر جایی استاد سخنرانی دارن حتی روی سن هم حضار میشینن شما چقدر مخاطب داری بی انصاف نیوز؟

  6
  5
 4. شما نویسنده ی خوش ذوق فکر کنم شبها تو دبه ی خیارشور میخوابی که اینقدر بانمکی!!!! حداقل طنز هم میخوای بگی و یک نفر که هزاران نفر قبولش دارن رو تخریب کنی، یه کم حرفه ای کار کن… آخه اینطوری بدتر بالا میبریش و خودتو و دوستانت رو تحقیر میکنی نمکدون…!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن