پرسش تاج زاده در پی سخنان بروجردی در تلویزیون

در پی سخنان علاءالدین بروجردی، رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس در مصاحبه ای تلویزیونی درباره ی شرایط زندانی بودن سیدمصطفی تاج زاده، وی پرسش هایی را از بروجردی مطرح کرده است.
به گزارش انصاف نیوز، فخرالسادات محتشمی پور، همسر تاج زاده پس از ملاقات روز دوشنبه، پرسش های زیر را در صفحه ی شخصی خود نقل کرده است:
۱ – چرا روزی که آمدید زندان همه ی نمایندگان را رد کردید و فقط دو نماینده ی اصولگرا به دیدن من آمدید؟
۲ – چرا نگفتید که از طرف مجلس مأموریت دارید برای تحقیق؟
۳ – چرا مرا تا دیدید با تعجب گفتید چقدر لاغر شده ای و با پاسخ مرتضوی که گفت از روزی که زندان آمده همین طور بوده سکوت کردید؟
۴ – مگر نپرسیدید آیا ضرب و شتم در کار بوده و من پاسخ دادم سه جلسه بازجویی با ضرب و شتم همراه بوده است؟
۵ – مگر سوال نکردید بی احترامی نشده و من پاسخ دادم بازجو هرچه از دهانش درآمد گفته و فحاشی کرده است؟
۶ – آیا به شما نگفتم مرتضوی دو ماه است مرا به انفرادی انداخته و حالا می گوید باید مصاحبه کنی و حرف هایی که من می گویم بزنی وگرنه دو ماه دیگر هم در انفرادی خواهی ماند؟
بنا بر این گزارش، پس از برخی برخوردهای سال ۸۸، تاکنون سعید مرتضوی دادستان وقت تهران به همراه تعدادی دیگر از کسانی که متهم به برخوردهای خارج از چارچوب های قانونی بوده اند، کنار گذاشته شده اند.
بروجردی چه گفته بود؟
به گزارش فارس، رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس در بخشی از برنامه ی تلویزیونی شناسنامه در پاسخ به سوال مجری مبنی بر اینکه «شما جزو کمیته رایزنی در موضوعات مربوط به سال ۸۸ بودید، در این باره صحبت بفرمایید»، گفت: ما در هیات رئیسه کمیسیون نزد همه افراد مطرح رفتیم حتی از زندان اوین هم بازدید کردیم و بسیاری از اتهاماتی و شکنجه‌هایی که گفته می‌شد صحت نداشت.
علاءالدین بروجردی افزود: خانم تاج‌زاده و چند نفر دیگر به کمیسیون آمدند و گفتند وی کشته شده اما وقتی ما رفتیم تاج‌زاده و دیگران گفتند که حالمان خوب است.
بروجردی با بیان اینکه مهمترین ملاقات ما با آقای موسوی بود، گفت: در این دیدار ۵۰ دقیقه صحبت و استدلال کردیم مبنی بر اینکه نظام ما نظامی یک روزه نیست که بخواهد چنین اتفاقاتی در آن رخ دهد اما موسوی می‌گفت اگر تمام ۱۳ میلیون هم بگویند نشده من می‌گویم تقلب شده است و ما دیدیم که هیچ منطقی در صحبت‌های وی وجود ندارد با آقای کروبی هم صحبت‌هایی در این خصوص انجام دادیم.
رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره ادعای برخی مبنی بر شکنجه و تجاوز در وقایع انتخابات ۸۸ نیز گفت: کمیته ویژه‌ای را شورای امنیت ملی تشکیل داد و آقای سروری از طرف کمیسیون امنیت ملی در آن عضویت داشت شاید بیش از ۵۰ نفر از افرادی که چنین ادعایی درباره آنها بود با آنها صحبت کردند اما حتی یک مورد این مسئله را تائید نکرده بودند و در واقع ظلم بدی نسبت به نظام صورت گرفت.
بدیهی است که انصاف نیوز نمی تواند ادعاهای هیچ کدام از دو طرف را تایید کند و صرفا به انعکس آنها پرداخته است.
انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/lfACd

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن