انقلاب در سایپا برای گرانی یا کیفیت؟

گران شدن محصولات خودروسازی سایپا در روزهای اخیر، واکنش‌های زیادی را به دنبال داشته است ولی مدیرعامل از این افزایش قیمت با اشاره به افزایش قیمت مواد اولیه دفاع می‌کند.

به گزارش انصاف نیوز، در میان انتقادها این افزایش قیمت از این لحاظ مورد اعتراض قرار گرفته که کیفیت محصولات خودرو به این نسبت افزایش پیدا نکرده است.

بخشی از حکم‌های صادر شده در نیمه‌ی دوم آذرماه در شرکت سایپا و شرکت‌های تابعه به انصاف نیوز ارسال شده که مربوط به یک ماه پس از انتصاب «محسن جهرودی»، مدیرعامل جدید این شرکت از سوی وزیر صنعت است.

5872768765768763

مدیرعامل سایپا: گرانی اخیر قانونی است

روز سه‌شنبه‌ی گذشته، تسنیم به نقل از مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا نوشت: تولید پراید متوقف نمی شود بلکه عرضه آن به بازارهای داخلی متوقف خواهد شد.

محسن جهرودی در جمع خبرنگاران در خصوص توقف تولید برخی محصولات این گروه صنعتی که استانداردهای اجباری را پاس نمی کنند گفت: ما در نظر داریم به زودی با فراهم کردن شرایط لازم، خودروی پراید را از رده خارج کنیم اما این به معنای توقف تولید خودروی پراید نیست.

وی با بیان اینکه پراید یکی از سودآورترین محصولات گروه سایپا در بازارهای صادراتی است افزود: ما بیش از سه میلیون تومان بر روی هر دستگاه پراید در بازارهای صادراتی سودآوری داریم بنابراین هرگز این محصولات پرسود را از رده خارج نخواهیم کرد اما عرضه آن در داخل متوقف خواهد شد.

وی در خصوص قیمت پراید در بازارهای صادراتی هم گفت: برغم آنچه در افکار عمومی در خصوص عرضه پراید با قیمت هایی بسیار نازلتر از قیمت داخلی گفته می شود، ما هر دستگاه پراید را به قیمت چهار هزار و ۲۵۰ دلار در بازارهای صادراتی به فروش می رسانیم که معادل ۱۸ میلیون تومان می شود.

مدیرعامل سایپا افزود: این قیمت در حالی است که هزینه های سرباری همچون ۹ درصد ارزش افزوده، حق بیمه، ۳ درصد عوارض شهرداری و آموزش و پرورش، حق نمایندگی ها و … به آن مترتب نمی شود ، بنابراین این محصول دستکم سه میلیون تومان برای ما سود دارد.

جهرودی در خصوص تعیین زمان قطعی برای توقف عرضه پراید در بازارهای داخلی هم گفت: امیدواریم با تولید یک خودروی جایگزین تا سه ماه اول سال آینده، عرضه پراید به بازارهای داخل متوقف شود.

مدیرعامل گروه سایپا در واکنش به برخی اخبار در خصوص اینکه افزایش قیمت محصولات گروه خودروسازی سایپا از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و شورای رقابت تأیید نشده است گفت: این افزایش قیمت با تأیید مراجع ذی صلاح انجام شده و قطعی است.

جهرودی با بیان اینکه خودرو سازان در سه سال گذشته افزایش قیمت آن چنانی نداشته اند افزود: از قبل عید، در کلان ترین مراجع تصمیم گیری صنعت خودروسازی کشور در خصوص افزایش قیمت خودروها بحث و تبادل نظر شد و در نهایت تصمیم بر این قرار گرفت تا افزایش قیمت ها به بعد از عید موکول شود.

وی با بیان اینکه خودروسازان در پایان فرآیند تولید قرار دارند گفت: ما مصرف کننده فولاد، پلیمر و دیگر مواد اولیه هستیم و وقتی مواد اولیه مثل پلیمر ۵۵ درصد افزایش قیمت می یابد یا فولاد با ۳۵ درصد افزایش قیمت مواجه می شود و همچنین حقوق و دستمزد نیز ۲۰ درصد افزایش می یابد، قطعاً ما نیز متأثر از این افزایش قیمت ها خواهیم بود و ناچاریم به دلیل بالا رفتن قیمت تمام شده قیمت فروش محصولاتمان را افزایش دهیم.

مدیرعامل گروه صنعتی سایپا با بیان اینکه ما نسبت به سهامداران خود متعهد هستیم افزود: ما نمی توانیم به سهامداران خود زیان متحمل کنیم بنابراین دولت را متقاعد کردیم تا با افزایش قیمت ها، از زیان وارد شده به سهامداران خود جلوگیری کنیم.

جهرودی در خصوص فروش محصولات سایپا با قیمت های جدید هم گفت: فروش فوق العاده گروه سایپا از نیمه شعبان با قیمت های جدید آغاز خواهد شد.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. شرمتان باد فرغون/تابوت سازاني که بجز به سود و جيب خود، به هيچ چيزي ديگري نمي انديشيد! آيا شايستگي مردم ايران اين است که سوار ارابه هاي مرگي شوند که شما بعنوان خودرو ، توليد ميکنيد!!؟ ارابه هائي که به قيمت خودروهاي استاندارد شده و ايمن اروپائي و ژاپني به خلق الله مي اندازيد! هرچند که قبل از شماها، مسئولين اين مملکت از صدر تا به ذيل بايستي شرمشان شود که البته هيهات! آيا عظما و ديگر مسئولين چشم ندارند ببينند جناياتي را که شماها در حق مردم ايران مرتکب ميشويد!؟ يا آنها فقط در فکر سهم خودشان هستند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن