رهنورد خبر حق رفت‌وآمد خود را تایید کرد

«زهرا رهنورد» تایید کرد: چند روز پیش ماموران وزارت اطلاعات با حضور در محل حصر به من اطلاع دادند که شما می‌توانید به خانه فرزندان و فامیل و به مشهد بروید.

به گزارش انصاف نیوز، وی که به گفته‌ی برخی از نمایندگان مجلس در حال گشایش وضعیت حصر قرار گرفته، البته گفته است: «من پرسیدم به دانشگاه و یا مراکز مشابه چطور و آیا می‌توانم فعالیت‌های هنری، سیاسی و اجتماعی یک شهروند آزاد را داشته باشم؟ مامور گفت: خیر. شما فقط می توانید تردد محدود داشته باشید و شما آزاد نشده‌اید. من اینک اعلام می‌کنم رفع حصری اعلام نشده و فقط همین حق رفت و آمد محدود با اطلاع است».

وضعیت میرحسین موسوی، همسر خانم رهنورد، و مهدی کروبی، که از بهمن ماه ۸۹ حصر خانگی شده بودند، در سال‌های اخیر در چند مرحله تغییراتی داشته است و از نیمه‌ی دوم سال گذشته با دیدارهای سه فعال سیاسی با مهدی کروبی، وارد فاز جدیدی شده است.

«اسماعیل دوستی» عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی که در شش ماه اخیر بارها با «مهدی کروبی»، دبیرکل این حزب بارها ملاقات کرده است، روز یکشنبه خبر داده بود: «با توجه به اینکه مشکل خانم رهنورد حل شده و از حصر بیرون آمده‌اند، رفت‌وآمد ایشان عادی شده و می‌توانند بروند و بیایند».

زهرا رهنورد به گفته‌ی دخترانش که از مدتی پیش به صورت روزانه امکان ملاقات با والدین خود را دارند، درباره‌ی گشایش در وضعیت رفت و آمدش با اعلام این که «رفع حصر نه به صورت شفاهی و نه کتبی به من اعلام نشده و من آزاد نشده‌ام»، گفته است که «با این همه قید و بند، موردی وجود ندارد که من از این حق تردد استفاده کنم».

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا