مومیایی رضا شاه «با رعایت موازین شرعی دفن شد»

خبرگزاری خبرآنلاین در خبری به نقل از ایرنا با هشتگ «رضاخان پهلوی» درباره‌ی مومیایی منسوب به «رضا شاه» نوشت: فرماندار ویژه شهرستان ری از دفن بقایای جسد کشف شده در طرح توسعه حرم عبدالعظیم (ع) خبر داد.

هدایت الله جمالی پور درباره اخباری که اخیرا در شبکه های اجتماعی در مورد جسدی که چندی پیش در محوطه حرم عبدالعظیم (ع) کشف شد، اظهار کرد: مسئولیت دفن اجساد در اماکن عمومی با شهرداری ها و در اماکن متبرکه با هیات امنا و مسئولان این اماکن است و فرمانداری در این خصوص هیچگونه نقش و مسئولیت مستقیمی ندارد.

وی گفت: از آنجایی که جسد مورد نظر در محوطه حرم عبدالعظیم (ع) کشف شده است، مسئولیت دفن این جسد نیز با آستان مقدس است و ضرورتی به دخالت سایر دستگاه ها در این خصوص ندارد.

فرماندار ویژه شهرستان ری در خصوص چگونگی کشف این جسد نیز افزود: در طرح توسعه اماکن قدیمی و متبرکه، بقایایی از اجسادی در این اماکن که از گذشته های دور دفن شده اند، پیدا می شود که این اجساد با رعایت موازین شرعی در مکان های مناسب توسط متولیان امر دفن می شوند.

جمالی پور در پاسخ به این سوال که این جسد متعلق به چه کسی است و آیا صحت دارد که متعلق به پهلوی اول است، بیان کرد: من هم این اخبار را در فضای مجازی و درسطح جامعه شنیده ام، این سوال را باید کارشناسان ذیربط میراث فرهنگی پاسخ دهند.

او در پاسخ به این سوال آیا تایید می کند که جسد کشف شده مومیایی بوده یا خیر، افزود: باید دستگاه های مسئول و متخصصان فنی در این خصوص نظر دهند و من کارشناس این موضوع نیستم.

جمالی پور با گلایه از یکی از خبرگزاری ها، گفت: من جز خبرگزاری دانشجویان ایران با هیچ رسانه دیگری در این خصوص مصاحبه نداشته ام، اما متاسفانه در فضای مجازی به نقل از یکی از خبرگزاری ها خبری از زبان من مبنی بر جسد کشف شده در حرم عبدالعظیم (ع) نقل شده است که این کار خارج ازاخلاق حرفه ای است.

وی در پایان ادامه داد: انتظار این است که خبرنگاران و رسانه های جمعی اخلاق حرفه ای را در انتشار اخبار رعایت کنند و با هدف جلب مخاطب پا روی اخلاق اسلامی و حرفه ای نگذارند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن