حضور در لیست انتخاباتی اصلاح‎طلبان پولی است؟!

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان گفت: هیچ گونه ردوبدل مالی در بستن لیست انتخاباتی اصلاح طلبان وجود نداشت و این یک اتهام بزرگ است که قطعا آقای حدادعادل هم در این دنیا و هم در آن دنیا -اگر به آن باور دارد- باید پاسخگو باشد.

محمدجواد حق‌شناس در گفت‌وگو با خبرآنلاین در واکنش به اظهارات حدادعادل که گفته بود اصلاح طلبان برای قرار دادن اسامی افراد در لیست شورای شهر تهران از هر نفر دو میلیارد تومان گرفتند گفت: اگر آقای حدادعادل پیگیر حقیقت بود با طرح چنین ادعای واهی و غیرواقعی برای خودش مسئولیت شرعی و حقوقی ایجاد نمی کرد.

وی افزود: سخنان وی، یک اتهام و یک برچسب کاملا غلط و دور از حقیقت است. هیچ فرد اصلاح طلبی چه در انتخابات مجلس و چه در انتخابات خبرگان و چه در انتخابات شورای شهر سابقه ندارد و نداشته و نخواهد داشت که برای قرارگرفتن در لیست با پرداخت یک مابه ازای مادی بخواهد برای خود موقعیتی فراهم کند.

عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: مطمئنا این موضع آقای حدادعادل سخن ناروایی است و اگر ناشی از تجربه او نباشد، ریشه از عدم آگاهی او نسبت به آنچه در جریان اصلاحات می گذرد، دارد.

وی افزود: قطعا مردم بدانند در فهرست مجلس بیش از 150 نفر چهره های شاخص و توانمند، شناخته شده و پرسابقه اصلاح طلب که همه سوابق خدماتی درخشانی داشتند، توسط دوستان آقای حدادعادل در نهادنظارتی ردصلاحیت شدند و فهرستی که به مجلس دهم راه یافت، دقیقا بعد از آن ردصلاحیت های جمعی و غیرقابل قبول بود. در فضای انتخابات شوراها هم ما نزدیک به 700 نفر داوطلب داشتیم که براساس سیستم امتیازدهی تعداد آنها به 150 نفر کاهش یافت و طی دو مرحله بررسی لیست 42 نفره و نهایتا لیست 21 نفره حاصل شد.

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان یادآور شد: البته لیست اصلاح طلبان در شورای شهر می توانست به لحاظ کیفی بهتر باشد. شاید در برخی شاخص ها و گزینه ها دقت لازم نشد اما تنها موردی که قطعا می توان روی آن ادعا کرد، این است که هیچ گونه ردوبدل مسئله مالی در رابطه با شکل گیری لیست وجود نداشت و این یک اتهام بزرگی است که قطعا آقای حدادعادل هم در این دنیا و هم در آن دنیا -اگر به آن باور دارد- باید پاسخگو باشد.

وی درباره نحوه پاسخگویی حدادعادل در این دنیا نسبت به ادعایش افزود: افکارعمومی بهترین قضاوت را می کند، آقای حدادعادل با وجودی که سابقه ریاست مجلس را در کارنامه داشت وقتی در صدر فهرست انتخابات مجلس دهم قرار گرفت، آن فهرست سی برهیچ از فهرست رقیب شکست خورد! بنابراین پاسخ واقعی را همان موقع گرفتند. همچنین وقتی آقای حدادعادل از فهرستی 21 نفر در انتخابات شورای شهر تهران حمایت کرد و آن فهرست 21 بر هیچ به رقیب باخت پاسخ دوم محکمتری را دریافت کرد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی اظهار کرد: در مجموع آقای حداد به نظر من شخصیت محترمی است ولی در قبال نوع ورود به مسائل سیاسی باید تجدیدنظر کند.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا