زورش به خر نمی‌رسد پالانش را می‌زند!

غلامحسین صدری افشار معتقد است برخورد با مؤسسه‌های پایان‌نامه‌نویسی هیچ فایده‌ای ندارد و خرید و فروش پایان‌نامه به دلیل ضعف دانشگاه‌های کشور رخ می‌دهد.
به گزارش انصاف نیوز، این نویسنده پیشکسوت در گفت‌وگو با ایسنا، با انتقاد از لایحه ممنوعیت خرید و فروش پایان‌نامه که طی آن با افراد یا بنگاه‌هایی که اقدام به خرید و فروش پایان‌نامه می‌کنند، برخورد خواهد شد، گفت: آقایان الآن یادشان افتاده بیایند مؤسساتی را که پایان‌نامه می‌نویسند جمع کنند. مرتب در مطبوعات می‌گویند دارند قانون می‌گذارند که این مؤسسات را ببندند. فکر نمی‌کنند این کارها چه فایده‌ای دارد.
او ادامه داد: این کار الآن در مؤسسه‌ها انجام می‌شود، وقتی مؤسسات را بستند، همین کار را در خانه‌ها انجام می‌دهند. به جای این کار، استاد باید ببیند تحقیقی که ارائه شده از دانشجویش برمی‌آید یا نه. در جلسه دفاع استادان می‌توانند با سؤالات اساسی که از دانشجو می‌پرسند، بفهمند آن دانشجو خودش کارش را انجام داده یا نه. در همه جای دنیا همین‌طور است.
صدری افشار همچنین با اشاره به وضعیت دانشگاه‌های کشور اظهار کرد: بستن دکان مشکلی را حل نمی‌کند. می‌گویند «زورش به خر نمی‌رسد پالانش را می‌زند» همین است. سیستم آموزشی و دانشگاه باید درست رسیدگی کند. همچنین استاد باید وقت بگذارد که این مسائل پیش نیاید. وقتی استادها کوپنی می‌شوند، همین است. وقتی استادان دکترای آن‌چنانی می‌گیرند،‌ نتیجه همین می‌شود که می‌بینید.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا