تغییر موضع افشاگر املاک نجومی به نفع گزینه‌ی شهرداری؟

در حالی که یاشار سلطانی، معروف به افشاگر املاک نجومی تا چند روز پیش بارها علیه حسینی مکارم، یکی از گزینه‌های شهرداری تهران موضع گرفته بود، از روز گذشته تغییر موضع داد. شهردار تهران قرار است صبح یکشنبه در جلسه‌ی شورای شهر تهران انتخاب شود.

بیشتر بخوانید: افشانی با ۱۹ رای شهردار تهران شد

به گزارش انصاف نیوز، سایت اسکان نیوز که سلطانی سردبیر آن است، ضمن انتشار شایعاتی درباره‌ی محمدعلی افشانی و حامیان او، به صورتی ویژه از مکارم حسینی حمایت کرده و دیگر به ماجرای املاک نجومی اشاره نکرده است. مکارم در روزهای اخیر گفته است که ملک تحویل گرفته را پس داده و مشکلی در این پرونده نداشته است.

تغییر موضع این سایت احتمالا در پی آن بود که مکارم حسینی اعلام کرد «پیروز حناچی» گزینه‌ی مورد حمایت اسکان نیوز در دور قبل، در صورت شهردار شدن او، قائم مقام شهردار خواهد بود.

این در حالی است که سلطانی یک ماه پیش که مکارم به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب شد، در توییتی نوشته بود: «عدم معرفی دکتر حناچی بعنوان گزینه‌ی سرپرستی شهرداری تهران جای تاسف دارد. کاش بجای کسی که اسمش در پرونده املاک نجومی مطرح بود، ایشان که از مخالفین و موانع شهر فروشی توسط قالیباف بوده، بعنوان سرپرست منصوب می‌شد. زمانی که حناچی با قالیباف می‌جنگید، مکارم تخفیف۵۰٪ املاک نجومی می‌گرفت».

تعدادی از توییت‌های یاشار سلطانی درباره‌ی حسینی مکارم را تا پیش از این توافق در زیر می‌خوانید:

۱۵ شهریور ۹۶: توضیحی در خصوص ماجرای آقای حسینی مکارم و املاک نجومی. آقای مکارم اخیرا بعنوان معاون مالی آقای نجفی در شهرداری تهران منصوب شده است.

7984739872979847۱۶ شهریور ۹۶: طلق قانون شهرداری، اصل واگذاری املاك غیرقانونی بوده. انتظار افكار عمومی برگشت اموال به بیت المال است؛ حتی آقای مكارم كه مدعی دریافت نقدی است.

۱۸ شهریور ۹۶: واگذاری اموال شهرداری فقط از طریق مزایده قانونی است. ایجاد بیشتر تعاونی‌ها صوری بوده و برای باج دهی ایجاد شده و ساز و کارشان غیرقانونی است.

۲۱ فروردین ۹۷: عدم معرفی دکتر حناچی بعنوان گزینه‌ی سرپرستی شهرداری تهران جای تاسف دارد. کاش بجای کسی که اسمش در پرونده املاک نجومی مطرح بود، ایشان که از مخالفین و موانع شهر فروشی توسط قالیباف بوده، بعنوان سرپرست منصوب می‌شد. زمانی که حناچی با قالیباف می‌جنگید، #مکارم تخفیف۵۰٪ #املاک_نجومی می‌گرفت.

۱۵ اردیبهشت ۹۷: مکارم معاون شهردار و گزینه شهرداری که نامش در املاک نجومی بود فردی بنام […] را مدیرعامل املاک شهرداری منصوب کرد. او در این ۶ ماه ۲ آپارتمان لوكس از شهرداری گرفته و از جیب مردم مبله كرده. همچنین درحال تحمیل […] و […] از دوستان خود به هیات مدیر و هلدینگ بانک شهر است.

۱۶ اردیبهشت: عدم صداقت مکارم سرپرست شهردار تهران در پنهان كردن تخفیف ۵۰٪ آپارتمان دربند، نشان دهنده رانتی بودن آن است. اعتراض من به همین تخفیفات ۵۰٪ قالیباف بود، آیا همه‌ی ٦٠ هزار كارمند شهرداری تهران از این امتیاز برخوردار شده‌اند؟ علت حمایت و تغییر موضع برخی اعضا شورا طی چند روزه چه بوده؟

7984739872979848

افشانی با ۱۹ رای شهردار شد

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/Apdzf
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن