واکنش توئیتری‌ها به قهرمانی دختران فوتسالیست | وقتی صداوسیما خواب بود!

قهرمانی تیم ملی فوتسال زنان ایران در آسیا که بازتاب نه چندان زیادی در صداوسیما داشت باعث واکنش‌های بسیاری در فضای مجازی شد.

به گزارش انصاف‌نیوز در واکنش‌های کابران فضای مجازی موضوعاتی مانند تشویق دختران فوتسالیست، اعتراض به عدم پخش مسابقات از صداوسیما و موضوع حجاب و محدودیت‌های ورزشکاران زن دیده می‌شد.

در ادامه بخشی از اظهارنظرهای کاربران توئیتر به بهانه‌ی قهرمانی مقتدرانه‌ی دختران فوتسالیست ایران در آسیا را می‌خوانید.

ضیاء نبوی: ‏دارم فکر می کنم چه خوب بود اگه صدا وسیما مسابقات فوتسال زنان آسیا رو پخش زنده میکرد و ما با دیدن بازیها هیجانزده می شدیم و تک تک بازیکنای کشورمون رو می شناختیم و با قهرمانی شون حس غرور و همدلی می کردیم! ای کاش می فهمیدیم همبستگی ملی چیز عجیبی نیست و به همین سادگی میشه تقویتش کرد.

علی عالی: ‏دختران فوتسال ایران؛ قهرمان آسیا. آینده درباره‌تان خواهند گفت چگونه برای پرچم سه رنگ این کشور تنه زدید، زمین خوردید، جنگیدید، تمرین کردید و گُل کاشتید اما اجازه پخش بازی‌، هنرنمایی‌ و افتخارآفرینی‌ها داده نشد. برای ما همیشه قهرمان خواهید بود چون برای یک ملت و یک پرچم مبارزه کردید.

محسن بیات زنجانی: ‏تیم “ملی” ‎#فوتسال‌بانوان قهرمان آسیا شد ولی رسانه “ملی” حاضر به پخش بازی منتهی به قهرمانی‌اش نشد! بدیهی‌ست جامعه چنین برداشت کند که یکی از این دو “ملی” نیست؛ یا فوتسال و یا رسانه!

مهدی ملکی: ‏علی ‎#کفاشیان به همراه مسئولین سفارت ایران در تایلند، بازی فینال فوتسال قهرمانی ‎#بانوان آسیا بین ایران و ژاپن را با حضور در سالن، تماشا کردند! سوالم اینه که بانوان ژاپنی واسه اینا ‎#محرم هستن و واسه مردم که از تلویزیون میخوان ببینن ‎#نامحرم؟!

علی قلهکی: ‏لطفی که بازیکنان ‎#فوتسال_بانوان در حق حجاب و بانوی مسلمان کردند، ۲۶ دستگاه متولی حجاب در جمهوری اسلامی، انجام ندادند!

شکوفه موسوی: ‏خنده‌ها وشادی نوش جونتون. این قهرمانی فقط و فقط متعلق به خودتونه، نه هیچ مسوول و مدیر فوتبالی. پیشاپیش از مسوولانی که در صفِ عکس یادگاری و مصادره قهرمانی ‎#فوتسال_زنان به نام خودشون ایستادن خواهشمندیم از صف خارج بشن! معمار این قهرمانی شهرزاد مظفر سرمربی تیم ملیه.

آمنه شیرافکن: ‏روز پیش با چند نماینده زن مجلس دهم تماس گرفتم که با ‎#صداوسیما مذاکره کنید تا دست کم فینال پخش شود. بندگان خدا از معاون پارلمانی ‎#سیمای_میلی گرفته تا خیلی نهادهای دیگر پیگیری کردند و به درهای بسته خوردند، اینکه به دلایل مسائل شرعی و …

آرش عاشوری‌نیا: ‏به جای تلویزیون ملی، صدا و سیمای ملی باید بگیم تلویزیون ۴۰ میلیون پسری؟

مسعود بهنود: ‏افتخار بر قهرمانان مظلوم فوتسال و يك بار ديگر ننگ بر نگاه متجرانى كه مانع از پخش اين افتخار از سيماى جمهورى اسلامى شدند و مشغول به پخش ورزشهاى مردانه

عطا: ‏از دید مسئولان صداوسیما مردم ایران ترجیح می‌دن مسابقه‌ی هاکی روی یخ بین سوئد و اسلواکی رو ببینن تا مسابقه‌ی فینال فوتسال قهرمانی زنان آسیا بین ایران و ژاپن! آفرین به این بصیرت‌تون. یعنی تا گردن بکننتون توی […] کم‌تونه! ایران ژاپن رو پنج یک برد و قهرمان شد. دم دخترهامون گرم.

صبا آذرپیک: ‏انشاءالله آقای علم الهدی از پیروزی تیم ‎#فوتسال_بانوان ناراحت نشن و مثل چند سال قبل از تریبون نماز جمعه توهین نکنند برعکس تبریک بگن.

علی نصری: ‏میتوان قهرمانی آسیا را به تیم ‎#فوتسال_زنان ایرانی تبریک گفت بدون اینکه حتماً جمله‌ای ترحم‌آمیز و دلسوزانه در مورد «دختران رنج‌دیدهء سرزمینم» به آن ضمیمه کرد. این دختران اگر روحیهء مظلوم و قربانی داشتند٬ امروز بر سکوی پیروزی جام قهرمانی را با افتخار بالای سرشان بلند نمیکردند.

نیلوفر حامدی: ‏اگر ‎#صداوسيما شبكه و برنامه و ساعتي براي نمايش درخشش شما ندارد، مشكل از شما نيست، مشكل از عدم شايستگي اين ‎#رسانه_ميلي است.

سیروس: ‏تیم ملی ‎#فوتسال_زنان قهرمان آسیا شد. سوال از خانم های محترم : تا جالا چند بار برای تشویق در مسابقات باشگاهیشون رفته بودید استادیوم؟

صادق نیکو: ‏ایران کشوری است که در آن برخی افراد تبریک قهرمانی تیم ملی فوتسال زنان را نشانه اعتراض مدنی به حاکمیت می‌دانند و خیلی باحال تشریف دارن!

امیرعباس کلهر: ‏موهایشان را قیچی کنید،تحقیرشان کنید،از جامعه حذفشان کنید،‎#گشت_ارشاد به جانشان بی اندازید و بازداشتشان کنید،در صداوسیما تصویر غیرواقعی از آن‌ها نشان دهید،اما آن‌ها با جنگ و ایستادگی راهشان را ادامه می‌دهند و چهره واقعی ‎#ایران را به دنیا نشان می‌دهند.

سهیل جان‌نثاری: ‏خیلی از توییت‌هایی که درباره قهرمانی تیم فوتسال زنان دیدم نه درباره زنانی برابر با مردان، که درباره موجوداتی ضعیف‌تر و قابل ترحم بود که با وجود همه مشکلات حالا مقامی هم آوردن.
«آخی، گناهی»طور. در واقع به اسم توجه به برابری، احتمالاً ناخواسته، بر برتری مردان تأکید میشه.

حبیب رضایی: ‏تبریک و‌تحسین به شما شیرزنانی که با هجوم انواع و اقسام محدودیت‌ها، نه فقط ادامه دادید که قهرمان شدید! تاج قهرمانی،حداقل پاداش این همت ناب شماست.خیلی‌ها به گرد پای شما هم نخواهند رسید. دمتون گرم و تعظیم به این قدرت بی‌مثال.

هنگامه شهیدی: ‏عجیبست که زمان بازی آبی و قرمز،قبل و بعد بازی این همه شور و استقبال در خیابانهاست؛اما خود زنان هم در خیابان برای پیروزی همجنسانشان به عنو‌ان ‎#قهرمان_آسیا در ‎#فوتسال_زنان شوری از خود نشان نمی دهند!این در حالیست که برای رفتن به ورزشگاه و تماشای فوتبال مردان (که حقشان است)مشتاقند!

محمد موحد: ‏امثال مریم شریعتمداری با روسری سر چوب کردن سعی دارند روشنفکر شوند و عده ای دیگر در عرصه های علمی و فرهنگی و هنری و ورزشی میدرخشند. آری وقتی هیچ هنری نداشته باشی برای معروف شدن باید لباست را درآوری.

پونز: ‏قابل توجه داداشايى كه موقع ياركشى فوتبال با توپ پلاستيكى تو محله ، آبجى هاتون بازى نميدادين! اينا همونا هستن، قهرمان شدن!

یک مماس: ‏ولی دو تا چیز توی قهرمانی ‎#فوتسال_زنان باعث تاسف بود، یکی رسانه‌ی میلی که بازی‌هاشون رو پخش نمیکرد[بابا شنا که نبود، پخش میکردید دیگه!]، یکی هم خود ما[خود من البته،شاید بقیه بدونن]که اسم بازیکن تیم لیگ سه‌ی مردا رو ممکنه بلد باشیم، ولی اسم این فوتسالیستای زن رو نه

احمد طاهری: ️در کشوری که زنان استادیوم نمی توانند بروند، زنانش قهرمان فوتسال یه قاره شدن!

آدم ابن حوا: ‏دم همه دخترای ورزشکار ایران گرم، نه تنها ثابت کردن تو فوتسال و کاراته و رشته‌های علمی درسطح جهان قهرمانن، بلکه برای بار هزارم ثابت کردن جمله «حجاب محدودیت میاره» مزخرفی بیش نیست

سیدهادی حسینی: ‏ای کاش دختران فوتسالیست را برای افتخارشون دوست داشته باشیم برای ایران دوست داشته باشیم نه برای مصادره کردن جریانی هر جریان فکری این عزیزان را به سمت خود کشیده و سعی دارد از این نمد کلاهی برای خود ببافد و آنها را از خود بداند. این دختران وابسته به ‎#ایران هستند.

خاطره کریمیان: ‏کاش می‌شد برای دنیا توضیح داد که؛ زن‌ باشی، تو ایران زندگی‌ کنی، فوتسال بازی کنی و تو آسیا قهرمان باشی دقیقا یعنی چی…

مهدی امیرپور: ‏در این قهرمانی لذت‌بخشِ ‎#زنان فوتسال، در آسیا یک اتفاق ویژه هم افتاد؛ ‎#علی_صانعی به عنوان مدیر فنی روی نیمکت تیم نشست و تا در کنار ‎#شهرزاد_مظفر به تیم کمک کند. حضور مربیان مرد در تیم‌های ورزشی زنان، در ایران ممنوع است اما صانعی چه این دوره چه دوره پیش ممنوعیت را دور زد.

علی‌اکبر گلقندشتی: ‏قهرمانی تیم ‎#فوتسال_زنان ایران مبارک همه باشه! تاثیر گذاری در سرنوشت کشور در قامت ‎#وزیر و ‎#رئیس_جمهور ،حق زن ایرانیه! امیدوارم مسئولین عالی رتبه با تبریک این قهرمانی، زنان را برای رسیدن به بقیه حقشون هم کمک کنن و بدونن ملت ایران با ‎#سانسور و ‎#فیلتر متوقف نمیشن.

سیدعلی مجتهدزاده: ‏حس غروری که ديدن موفقيت اين شير زنان عليرغم همه معاذير موجود به آدم‌ميده انصافا با گل خداداد به استراليا برابری ميکنه

نازنین: ‏‎#تیم_ملی_فوتسال_زنان کشورم ‎#ایران نماد واقعیِ اراده، انگیزه، امید، آزادی‌خواهی، و پیشرو در مسیر اصلاح و تغییر و دفاع از حقوق زنانِ سرزمینم‌اند. سال‌ها برای خواست و هدف‌شان تلاش کردند، ناامید نشدند، کم نیاوردند و برای دومین سالِ پیاپی قهرمان آسیا شدند. ایرانِ من با شما زیباتر است.

زهیر موسوی: ‏دختران فوتساليست سرافراز ايران با غلبه بر سانسور، كج سليقگي، محدوديت، صدا و سيماي ميلي و همچنين ژاپن بر بام قاره كهن ايستادند. قهرماني مباركتون و مباركمون باشه

علی فیض‌اللهی: ‏خب الآن تیم ‎#فوتسال_زنان رو با سلبریتی ها و ‎#دختران_خیابان_انقلاب مقایسه می‌کنید که چی؟ اون بیچاره‌ها هنر و برتری‌شون تو برهنگی و عرضه خودشونه دیگه، همه که نمی‌تونن با جذابیت های غیر جنسی‌شون بقیه رو وادار به تحسین کنن

نعیم: ‏هموطنان عزیز آیا میدانید چراشما نمیتوانید زنان تیم ملی وطنتان را در فینال فوتسال آسیا از تلویزیون مشاهده کنید؟چون چشمتون به زانوی نامحرم میخوره. اما جناب ‎#کفاشیان میتونه تو خود سالن حضور داشته باشه. ایشون با من و شما فرق داره به همه زنان آسیا مَحرمه

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/lsdoL
برچسب ها

نوشته های مشابه

6 Comments

 1. محسن بیات زنجانی و مهدی ملکی و شکوفه موسوی بيگ لايک. نحوه برخورد [برخی] با مسائل مربوط به زنان و مردان و جنسيت و محرم و نامحرم ، بگونه اي است که اگر فردي از بيرون به موضوع بنگرد، با خود خواهد گفت انگاري در [نگاه اینها]، ارتباطات و برخوردهاي زن و مرد صرفا فقط بمعني سکس است و در آن خلاصه ميشود!! کاش ميشد مغزمان را اندکي از اين چرت و پرت ها مي شستيم.

  1. برخی ها از بس نشان دادن ناموششان به این وآن عادی شده اینگونه بی پروا شدن و اظهار نظر میکنند..
   اگه قرار بود ناموس ملت با او لباسای چسبان ورزشی نمایش داده بشه نیازی نبود هنوز امثال حجی ها سرشون رو تو سوریه بدن…
   ۲۴ ساعت در حال تن نمایی در این گرام و اون گرام هستین دیگه بسه لااقل صدا و سیما رو به گند نکشید..
   وای به شما و افکار پلیدتون

   1
   1
 2. اگر جای مردان و زنان این مملکت عوض شده!
  اگر که زنان به پوشیدن این گونه لباس ها افتخارمیکنند!
  اگر به تبرج خود میان بیگانان علاقه مند هستند!
  به نظرم بهتر باشه، روسری ها و چادر و مانتوهاشون را به شوهران و مردان و پدران و برادرانشان بدهند… چون که از نگاه آنها، زن و مرد فرقی نداره… حالا که زنانشان، لباس آنها را می پوشند؛ بهتر است پدر و برادرانشان هم، روسر و مانتو و چادر این زنان به اصلاح شما قهرمان را بپوشند…. (البته اگه در حالت عادی، روسری و مانتو هم بپوشند!)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن