عوامل حمله‌ی تروریستی به مجلس به اعدام محکوم شدند

رئیس دادگاه انقلاب در جمع خبرنگاران در خصوص حکم هشت داعشی متهم به حمله به مجلس و آرامگاه رهبر انقلاب گفت : هشت عنصر داعش مرتبط با حوادث تروریستی خرداد ۹۶ در تهران به اعدام محکوم شدند.

به گزارش ایلنا، غضنفر آبادی رئیس دادگاه انقلاب در جمع خبرنگاران در خصوص حکم هشت داعشی متهم به حمله به مجلس و حرم امام گفت: هشت عنصر داعش مرتبط با حوادث تروریستی خرداد ۹۶ در تهران به اعدام محکوم شدند.

عضنفرآبادی گفت: شکات یعنی خانواده معظم شهدا در این پرونده علیه آمریکا و عربستان شکایت‌هایی داشتند که به این شکای ها رسیدگی خواهد شد.

وی افزود: نسبت به سایر متهمان، پرونده مفتوح است و نسبت به ضرر و زیان شکات، خانواده شهدا،  درخواست‌هایی علیه آمریکا و عربستان داشتند که پرونده مفتوح است

رئیس دادگاه انقلاب گفت : حکم صادره ظرف ۲۰ روز قابل فرجام خواهی است.  بعد از اعلام دیوان عالی کشور و اگر دیوان حکم را تایید کرد، حکم اجرا می‌شود. البته با شرایطی که بعد از ابلاغ صورت می‌گیرد.

وی در خصوص دیگر متهمان پرونده گفت : ۱۸ نفر از متهمان دیگر باقی مانده‌اند کارهای مقدماتی در حال انجام است بعد از اینکه پرونده از دیوان عالی برگردد به اتهام  دیگر متهمان رسیدگی می‌شود

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا