«درباره هیچ موضوعی فراتر از برجام مذاکره نمی‌کنیم»

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه درباره هیچ موضوعی فراتر از برجام مذاکره نمی‌کنیم، تاکید کرد: انتشار اخبار بی‌ربط و انحرافی با هدف فضاسازی منفی صورت می‌پذیرد.

به گزارش ایلنا، بهرام قاسمی در پاسخ به پرسش خبرنگاران درخصوص اخبار منتشره از رسانه‌‌های خارجی به نقل از منابع دیپلماتیک ناشناس مبنی بر ارائه بسته جدید به ایران در قبال پذیرش توافق جدید گفت: چنین اخبار و ادعاهای بی‌‌‌ربط، ریشه در اتاق فکرهای رسانه‌‌‌ای صهیونیست‌‌ها و دیگر هرج و مرج‌‌‌طلبان بین‌‌‌المللی و بدخواهان ملت ایران دارد که با هدف فضاسازی منفی و منحرف کردن مسیر گفت‌وگوهای ایران و سایر طرف‌‌‌های برجام صورت می‌‌پذیرد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان طرف متعهد به برجام پس از خروج یکجانبه و غیرقانونی و مفتضحانه آمریکا از این توافق بین‌‌المللی و در پاسخ به درخواست سایر طرف‌‌ها برای ماندن جمهوری اسلامی ایران در این توافق به صراحت اعلام کرده است چنانچه سایر طرف‌‌‌ها بتوانند حقوق مصرح ایران در برجام را رعایت و به طور کامل بدان عمل کنند، در این توافق باقی می‌‌‌ماند و دیگر مسائل مطروحه بی‌‌پایه، انحرافی و غیرقابل اعتنا است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: آنچه مهم است اینکه آیا دیگر طرف‌‌‌ها می‌‌‌توانند به تعهدات خود ذیل برجام عمل کنند یا خیر که این موضوع طی مذاکرات فشرده آتی مشخص خواهد شد.

قاسمی اضافه کرد: بر اساس چارچوب‌‌های تعیین‌‌‌شده در اولین کمیسیون مشترک برجام بدون امریکا که روزهای آینده به پیشنهاد ایران برگزار می‌‌‌شود تنها موضوعات مرتبط با برجام میان جمهوری اسلامی ایران و سایر طرف‌‌‌ها بررسی خواهد شد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا