واشنگتن پست: درگیری همزمان با ایران و کره‌شمالی، آمریکا را با چالش بی‌سابقه‌ مواجه می‌کند

واشنگتن‌ پست به هشدارهای پیاپی «جیمز ماتیس» وزیر دفاع ترامپ درباره درگیری آشکار در شبه جزیره کره و اینکه این درگیری به یک فاجعه و جنگی تبدیل خواهد شد که ارتش آمریکا تاکنون به چشم خود ندیده است اشاره کرد و نوشت: احتمال درگیری همزمان با ایران، سران پنتاگون را با چالش نفرات، تاکتیک و لجستیکی بی سابقه‌ای روبه رو خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، واشنگتن‌پست آمریکا، در یادداشتی با اشاره به شکست نشست مشترک آمریکا و کره شمالی و خروج این کشور از توافق هسته‌ای نوشت: «این دو اتفاق اذهان مقامات ارشد کشور را به سمت اقدامات نظامی منحرف کرده اما ورای این اتفاقات یک واقعیت تلخ وجود دارد؛ چیزی که بیشترین برنامه‌ریزان و استراتژیست‌ها در پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) به آن واقف هستند؛ اینکه در بدترین سناریوی ممکن اگر جنگ نظامی با ایران و کره شمالی به طور همزمان آغاز شود، ارتش آمریکا به تقلایی خواهد افتاد که بیشتر آمریکایی‌ها از آن اطلاعی ندارند.

این رسانه به هشدارهای پیاپی «جیمز ماتیس» وزیر دفاع ترامپ درباره درگیری آشکار در شبه جزیره کره و اینکه این درگیری به یک فاجعه و جنگی تبدیل خواهد شد که ارتش آمریکا تاکنون به چشم خود ندیده است، اشاره کرد و نوشت: « احتمال درگیری همزمان با ایران، سران پنتاگون را با چالش نفرات، تاکتیکی و لجستیکی بی‌سابقه‌‌ای روبه‌رو خواهد کرد.»

یک مقام ارشد پنتاگون به واشنگتن پست گفت که احتمال جنگ همزمان با ایران و کره شمالی بعید به نظر می‌رسد و می‌تواند آمریکا را تا سال‌ها در فضای بین جنگ‌های دیپلماتیک و تمام عیار معلق کند.

مدعی شد: «اگر این جنگ‌ها همزمان اتفاق بیفتد، شاهد چندین دهه برنامه‌ریزی تصادفی خواهیم بود که نیروهای آمریکایی را علی‌رغم پیروزی‌های نهایی با خطرات بزرگی مواجه خواهد کرد.»

«دیوید اوچمنک» استراتژیست سابق پنتاگون در دولت‌های اوباما و کلینتون گفت که هر دو جنگ بسیار هزینه‌بر است. در نهایت شما انتظار دارید آمریکا و متحدانش پیروز شوند اما هزینه‌های انسانی ناشی از این جنگ غیرقابل محاسبه است.

این رسانه گفت که یکی از موانع جنگ همزمان با ایران و کره‌شمالی توسط آمریکا هدر رفتن منابع اطلاعاتی و  دارایی‌های آمریکا نظیر پهپادهاست. نیروهای عملیات ویژه و جنگ الکترونیک و واحدهای حمایت هوایی هم آسیب خواهند دید. این در حالی است که همزمان با جلب توجه‌ها به سمت جنگ با ایران و کره شمالی، ترامپ بر تقویت ارتش آمریکا تاکید و اقدامات دولت در سرمایه‌گذاری برای نیروهای ارتش را ستایش می‌کند.

واشنگتن پست با اشاره به سخنرانی ترامپ در دانشکده نیروی دریایی آمریکایی نوشت: ترامپ هزینه‌های دفاعی کشور را تقویت کرده است این درحالی است که تاثیر افزایش بودجه تا مدت‌های مدیدی احساس نخواهد شد. ارتش امروز تاثیر جنگ‌های آمریکا درافغانستان و عراق را بعد از بیش از یک دهه احساس می‌کند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن