عارف کاندیدای ریاست شود ولی …

/ یادداشت /

انصاف نیوز، علی اصغر شفیعیان: امیدوارم عارف کاندیدای ریاست مجلس شود اما قول بدهد که اگر رییس نشد، از ریاست شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان هم بگذرد.

او حالا نماینده‌ی بخشی از اصلاح طلبان است که باید بروند و جا را برای بخشی تازه نفس باز بگذارند. عارف از جنس مدیران پیشینی است که ول‌کن نیست با این که نتیجه هم نمی‌گیرد.

محمدرضا عارف روز به روز بیشتر ثابت می‌کند که سال ۹۲ هم در مورد او برداشت اشتباه بزرگی شده بود؛ در حالی که پس از آن واقعاً فرصت‌های خوبی به او داده شد تا بلکه تکانی بخورد از سرلیست شدن در لیست امید انتخابات مجلس.

حالا هم شنیده‌ها حکایت از این دارد که همان بخش که ترمز اصلاحات است، دنبال کاندیداتوری عارف برای ریاست مجلس است.

این جریان در سال ۹۲ هم عارف را فقط چون وزیر آقای خاتمی بوده اصلاح طلب می‌دانست و روحانی را همچنان غیرخودی می‌خواند، مطهری را اصلاح طلب نمی‌داند، حتی با پزشکیان هم همین مشکل را دارد!

پزشکیان و مطهری از هر لحاظ با عارف قابل مقایسه نیستند و برای همین اعتبار آنها بود که در دو سال اخیر نایب رییس مجلس هستند و آقای عارف همان پیارسال با شکستی سنگین، نه تنها نتوانست رییس مجلس شود، بلکه نتوانست رییس مرکز پژوهش‌ها را بگیرد، حتی نتوانست رییس یک کمیسیون باشد.

اشتباه استراتژیک او این بود که به خاطر ضعف مدیریت، فراکسیون امید مجلس به فراکسیون کوچکی تبدیل شد که شامل اعضای لیست امید در کشور نبودند؛ اصلاح طلبان تنها بخشی از ائتلاف مهمی بودند که لیست امید را تشکیل می‌دادند. فراکسیون امید اگر فراکسیون همه‌ی نمایندگان عضو لیست امید بود، اقلیت نبود اکثریت بود.

ولی علی رغم این که توانایی آقای عارف چه در حرف و چه عمل آزمایش شده، پزشکیان و مطهری از سوی همان جریان برای ریاست فراکسیون امید در مجلس و همینطور شورای عالی سیاست گذاری نادیده گرفته می‌شوند!

زمان با سرعت در حال گذر است، فرصت‌ها در حال تمام شدن است، یک سال و نیم دیگر انتخابات مجلس است، اما اصرار بر یک انتخاب اشتباه همچنان ادامه دارد. اگر آقای عارف ظرفیتی بود تا حالا خود را نشان می‌داد که نداد.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. درود بر شما جناب شفيعيان . من هم معتقدم بهترين گزينه اى كه اصلاح طلبان مى توانند براى رياست مجلس كانديد كنند دكتر على مطهريست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن