واکنش زیباکلام به ناز سلبریتی‌ها: دیوار رییس جمهور کوتاه است

برخی از سلبریتی‌ها و بازیگرانی که در انتخابات 96 از رییس جمهور کنونی حمایت کرده بودند، دعوت رییس جمهور برای حضور در مراسم افطاری او را رد کرده و این رد دعوت را رسانه‌ای کردند. صادق زیباکلام ضمن تاکید بر اینکه آنها در پذیرش و رد هر دعوتی مختار هستند، گفت: «دیگر همه می‌دانند که دیوار ریاست جمهوری خیلی کوتاه است و به عنوان تنها نهاد انتخابی می‌شود قشنگ زد توی سرش. 09ولی آیا به نهادهای انتصابی هم می‌توانند با این جسارت و شهامت و افتخار نه بگویند؟»

صادق زیباکلامصادق زیباکلام، در گفت‌وگو با خبرنگار انصاف نیوز درباره‌ی رد دعوت رییس جمهور از سوی برخی هنرمندان گفت: نکته‌ی اول این است که این حق سلبریتی‌ها و هر فرد دیگری است که اگر او را به جایی دعوت کرده‌اند آن را بپذیرد و یا رد کند. بنابراین از باب نپذیرفتن دعوت هیچ ایرادی به این عزیزان سلبریتی وارد نیست. نکته‌ی دوم اینکه، اگر این سلبریتی‌ها را یکی از مقامات دیگر کشور دعوت کرده بود، آیا جرات می‌کردند، جسارت و شهامتش را داشتند که  به آن نهاد بگویند «نه ما نمی‌آییم» و نه گفتنشان و نیامدنشان را هم به این صورت اعلام کنند؟

وی افزود: نکته‌ی سوم اینکه، دیگر همه می‌دانند که دیوار ریاست جمهوری خیلی کوتاه است و به عنوان تنها نهاد انتخابی می‌شود قشنگ زد توی سرش. خب همه‌ هم می‌زنند، اشکالی هم ندارد و خیلی هم خوب است؛ ولی آیا به نهادهای انتصابی هم می‌توانند با این جسارت و شهامت و افتخار نه بگویند؟ و نه خود را علنی کنند. نکته‌ی چهارم اینکه به هرحال یک موج پشیمانی از رای داددن به آقای روحانی به وجود آمده و نخستین آثار و علایمی که به وجود آمد آنجا بود که ایشان از اهل سنت در دولتشان دعوت نکردند، از زنان در دولتشان دعوت نکردند، از کردها در دولتشان دعوت نکردند. به علاوه‌ی موضع‌گیری‌های دیگری که داشتند، و اینکه در مورد حصر و خیلی چیزهای دیگری که مورد انتظار بود، هیچ موضع‌گیری نکردند، باعث شد که یکجور سرخوردگی نسبت به ایشان به وجود آمده است.

زیباکلام در ادامه گفت: خود من هرجا که می‌روم با این انتقاد مواجه می‌شوم که «ما نمی‌خواستیم رای دهیم و تشویق و تاییدهای افرادی مثل شما باعث شد که برویم و به آقای روحانی رای دهیم و الان هم پشیمان هستیم.»

این فعال سیاسی اضافه کرد: نکته‌ی آخر این است که به هرحال مشکلات و مسایل جدی در کشور وجود دارد؛ از مشکلات سیاسی گرفته تا اقتصادی و اجتماعی. سوال اساسی از سلبریتی‌هایی که انقدر شجاعانه به دعوت آقای روحانی «نه» گفتند این است که اگر شما به واسطه‌ی وضع بد اقتصادی به ایشان نه گفتید، اگر شما به‌واسطه‌ی وضع بد سیاسی مملکت به ایشان نه گفتید، اگر شما به‌واسطه‌ی خیلی از مشکلات دیگر به ایشان نه گفتید و کاملا هم حق داشتید که به ایشان نه بگویید، اما سوالی که مطرح می‌شود این است که چقدر از آن نابسامانی‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی فقط متوجه دولت، به عنوان قوه‌ی مجریه است؟ یعنی سایر نهادها هیچ نقشی ندارند؟ علامت سوال بعدی این است که اگر فرض بگیریم که یکصد تومان کل درآمد کشور در سال گذشته بوده، چقدر از این یکصد تومان در اختیار رییس جمهور به عنوان رییس قوه مجریه بوده و چقدرش در اختیار نهادهای دیگری بوده که اصلا هم پاسخگو نیستند؟

زیباکلام در پاسخ به این سوال که «با توجه به اینکه برخی جریانات در تلاش هستند که دولت را ناکارآمد نشان دهند و تا حدودی نیز موفق بوده‌اند، آیا فکر می‌کند که سلبریتی‌ها اساسا متوجه تحرکات این جریانات نیستند و یا هستند و به عمد این موضوع را نادیده می‌گیرند؟» گفت: متوجهش هستند، منتها جرات نمی‌کنند که انتقادشان را متوجه بخش‌های دیگر بکنند. عرض کردم، از دیوار دولت، دیواری کوتاه‌تر نیست، بنابراین همه می‌توانند بر سر دولت بزنند ولی نهادهای دیگر را که نقششان در مصیبت‌هایی که کشور به آن دچار است کمتر از دولت نیست، جرات نمی‌کنند چپ نگاه کنند و یا دعوتشان را رد کنند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

 1. جناب زیباکلام همه کسانی که برای روحانی تلاش کردند امروز باید در مقابل مردم پاسخگو باشند. متاسفانه حلقه حول روحانی مخصوصا تیم اقتصادیش فهم درستی از مساله ندارد او حضور خودش را محصول کنش و واکنش سیاسی می داند نبنابراین بیشتر به دنبال دار ودسته درست کردن است تا حل مشکلات مردم. این بساط را روحانی با این مدیران پیر فرتوت فاقد قدرت تحلیل ادامه بدهد خسارتش به کل کشور خواهد بود. ببینید یه تلگرام را معاون محیط زیست را. اعضای کابینه کجان رفتن گل بچینن معادلات را برای معاملات بعدی ردیف کنند.

  14
  25
 2. سلام – آقای زیبا کلام – خرفها و تحلیلهای شما اصلا معتبر نیست. یک بار طرف آقای روحانی هستید یه کبار دیگه می خواهی ازش عبور کنی. َاین استقلال فکری را ندارید که خرفها و تحلیل هایت را علمی و منطقی بزنید و بیطرافانه باشد. اون اعانه 2 – 3 میلیارد برای زلزله زدگان چی شده؟؟

  7
  23
  1. شما برو از نهادهای مسئول بپرس برای زلزله زدگان چکار کردند؟ زیباکلام که به طور متناوب تمام مخاطبینش در شبکه های اجتماعی را در جریان ریز فعالیت هایش در دهکده امید می گذارد

 3. توی کتاب بیشعوری نوشته است اگر کسی اشتباهی کرد بعدش دنبال مقصر برای کوتاهی خودش گشت و یا انگشت اشاره رو به طرف بقیه گرفت آدم فوق العاده بیشور یا قالتاقی است. قالتاقی نامی است که نوسنده به جای بیشعوری بکار میبرد
  بگذریم الان که دارم ایران رو بعد شکست برجام میبینم یا حالا نگیم شکست با وعده های انجام نشده برجام میبینم خیلی جالبه حتی افراد فرهیخته هم به این صفت دچارند. قوای سه گانه مجریه و قضائییه و مقننه همه دست اندرکاران مسئول اداره کشور به گردن دیگری می اندازند. واقعا کی قراره به خودتون بیایید بیشعوری را کنار بگذارید و منطقی مشکلو حل کنید. نه اینکه دولت با لجبازی بگه راهی که رفتم درسته و ادامه اش میدم نه بقیه بگن مقصر همه اش تویی و هیچ راه حلی هم به دولت در گل مانده ندن.

  مدیران کشور چه دولتی و چه غیر دولتی مهم نیست مقصر کیست. بیایید درستش کنید نه با لجبازی نه با بیشعوری.
  فعالان سیاسی هر همه جناح ها الان وقت بیشعوری نیست. راه حل مناسب با مشاوره های منطقی نه تقلید کورکورانه از کتابها و تئوری های غربی و شرقی.
  گفتگوی دلسوزانه و منطقی و بعد ارائه راه حل و بعد انجام تمام.
  والا بیایید بیشعور نباشیم.

  4
  10
 4. اتفاقا این عزیزان خوب متوجه شدند فرق بین شعار وعمل را ، اگر آقای رییس جمهور بجای شعار دادن عمل می کردند تا سفره مردم هر روز کوچکتر نشود وجیب بعضی ها پرتر، امروز با عمل سلبریتی ها مواجه نمی شدند

  6
  21
 5. آقای زیبا کلام! سرت را مثل کبک زیر برف کردی برو بگرد . ایرانی گردی کامل کن از تمام شهرها و روستاهای دور و نزدیک و آن وقت جوابت ار از خود همین مردم خواهی گرفت!!

  5
  19
 6. آقای زیبا کلام خوبه که یه خطو بگیری و ادامه بدی شما همیشه یکی به میخ میزنی یکی به نعل هیچوقت معلوم نیست موضعتون چیه؟ انگار شما هم کم نمیترسی

  4
  17
 7. هیچ کس صادق تر از زیبا کلام نداریم. عزیزان رای دادند که هرکجا می خواهند اعتراض کنند و کسی معترضشان نشود. زیباکلام عزیز فقط روشنگری کرده و تلاش دولت را دیده، موضعش را گفته. ولی بدانید کسانی در این حاکمیت به راحتی اخلال می کنند و به هیچ کجا پاسخگو نیستند!!!؟

  10
  3
 8. جناب زيباکلام، مرگ يکبار، شيون يکبار. اگر روحاني نميتواند کاري يا حرکتي بکند، خيلي صريح و بي پروا دليلش را و علتش را به مردم بگويد. رهبري مگر نگفت ما چيز مخفي و پنهاني از مردم نداريم؟ خب روحاني هم اگر حقيقتا مانعي بر سر راهش دارد، به مردم بگويد و عيانش کند، ببينيد چگونه آن مانع مجبور ميشود بسرعت دمش را روي کولش بگذارد و از مانع تراشي خودداري کند.

 9. اقای زیبا کلام شما مارو احمق فرض کردی بقیه نهادها کین کسی جز شماها هنرپیشه هارو دعوت نمی کنه دوما اقای رییس جمهور وشماهاگه بجای حرف زدن ومتهم کردن بقیه کار میکردید وضع این نبود

  3
  9
 10. جالبه اصلاح طلبان از یک طرف دم از ازادی بیان و ازادی عقیده میزنند ولی تو این چند روز به این هنرمندان صرفا به خاطر اظهار عقیده شان به شدت حمله میکنند
  ،نمیدانم قسم حضرت عباس را قبول کنیم یا …….
  این رفتار خشن شماها از ذهن های ما پاک نخواهد شد !

  5
  8
 11. روحانی به بهانه نقض برجام حاضر به دیداربافرهنگیان نشد ولی برای هنرپیشه ها دعوتنامه فرستاد ایکاش می شد رأیم راپس بگیرم.

  7
  5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا