مهناز افشار و پرویز پرستویی چندبار افطاری رییس جمهور رفته‌اند؟

مهناز افشار و پرویز پرستویی چندبار تاکنون به افطاری رییس جمهور رفته‌اند؟ و امسال به چه دلیلی نمی‌روند؟

🔹از سال ۹۳ تا ۹۷، این پنجمین سال است که روحانی اصناف و‌ اقشار مختلف من جمله ایتام و کودکان بی‌سرپرست، جوانان، نخبگان، فرهنگیان و هنرمندان، اهالی رسانه، اساتید و دانشگاهیان، ورزشکاران، اعضای دولت، فعالان اقتصادی، خانواده شهدا و…. را به افطار دعوت می‌کند.

🔹هرساله چهره‌های سرشناسی در این ضیافت شرکت می‌کنند و البته برخی چهره‌ها هم شرکت نمی‌کنند که در این میان هنرمندان هم مستثنی نبوده‌اند.

🔹بازیگرانی همچون مهناز افشار و پرویز پرستویی، امسال به نوعی بیانیه دادند که به دلیل همسویی با آلام و دردهای جامعه، شرکت نمی‌کنند و بعضا انتظاراتی عجیب را از روحانی خواستار شدند. اما هردو بازیگر مذکور در سال‌های گذشته نیز به ضیافت افطار رئیس جمهور دعوت می‌شدند ولی هیچگاه شرکت نکرده‌اند. حال سوال اینجاست که امسال چه شده است که به فکر جنجال رسانه‌ای و تحریم افطاری که هیچوقت تا حالا نرفتند، افتاده‌اند؟!

🔹به‌راستی این افراد چقدر از دستمزدهای نجومی خود را به اقشار ضعیف جامعه اختصاص داده و به چه میزان از وسایل رفاهیِ تجملاتی خود چون خودروهای لوکس، لباس‌های مارک‌دار، تفریحات پرهزینه داخلی و خارجی، جشن‌ها و مهمانی‌های اشرافی و مانند آن، صرف نظر کرده و برای کمک به نیازمندان، قدم موثری برداشته‌اند؟!

🔹آری، ژست مردمی بودن و پز دردمندی کار آسانی است، ولی در عمل، عرصه سخت است و فرار بهتر از قرار. صد البته که موج سواری بر جنجال رسانه‌ها، بی‌هزینه و در عین حال پر سر و صداست و قهراً می‌توان خود را از این منظر مردمی جلوه نمود و محبوبیت بیشتری کسب کرد.

🔹و باید به این هنرمندان محترم یادآوری کرد که هزینه افطاری‌های رئیس جمهور توسط سازمان‌های مردم‌نهاد تأمین می‌شود و نه بودجه دولتی. حال اعتراض شما دقیقا به چیست؟

◀ برگرفته از نوشته علیرضا بروجردی و چندتن از هنرمندان

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

 1. یک انسان نباید پای یک شخص زنده را ببوسد! چه رسد به پای یک مرده !
  مگر آن شخص امام معصوم باشد آن هم بخاطر خدا پای امام معصوم را ببوسد.
  پرویز پرستویی نشان داد، که یک شخص تهی است !

  1
  1
 2. در تمام دنیا به بازیگران سینما ، بازیگر می گویند نه هنرمند!! که ترجمه صحیح کلمه Actor است.
  اما در کشور ما نام این افراد را هنرمند گذاشته ایم !!
  تمام زندگی این افراد بازی است. اینها در عالم واقعیت هم بازی می کنند. همیشه فکر می کنند در مقابل دوربین چشمان مردم هستند. دائم ژست انسان دوستی و..،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن