بیانیه‌ی گروه هفت علیه اقدامات تجاری ترامپ | پایگاه خبری تحلیلی انصاف نیوز بیانیه‌ی گروه هفت علیه اقدامات تجاری ترامپ | پایگاه خبری تحلیلی انصاف نیوز

بیانیه‌ی گروه هفت علیه اقدامات تجاری ترامپ

۶ کشور شریک آمریکا در گروه ۷ در بیانیه ای مشترک از اقدام های یکجانبه تجاری دولت ترامپ ابراز نگرانی کرده و خواستار اقدام قاطع در مقابل آن شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری سی ان ان، در پایان نشست وزیران اقتصاد گروه ۷ در کانادا، ۶ کشور عضو این گروه در بیانیه ای مشترک از سیاست های تجاری آمریکا انتقاد کردند.

وزیران اقتصاد آلمان، انگلیس، ایتالیا، ژاپن، فرانسه و کانادا در این بیانیه از اقدام های یکجانبه تجاری واشنتگن ابراز ناامیدی کرده و از استیو منوچین وزیر خزانه داری آمریکا خواستند مراتب نگرانی آنها را به رئیس جمهوری این کشور منتقل کند.
این بیانیه «اقدام قاطع» در قبال تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای اعمال تعرفه های جدید بر واردات فولاد و آلومینیوم را ضروری دانست.

وزیران این ۶ کشور با درخواست از منوچین برای انتقال «ناامیدی و نگرانی مشترک» آنها به ترامپ، خواستار تداوم گفت و گوها در این زمینه در نشست سران گروه ۷ در هفته آینده شدند.

همچنین خبرگزاری رویترز گزارش داد:در این نشست که چند روز پس از اعلام تصمیم ترامپ در زمینه تعرفه های گمرکی برگزار شد، آمریکا منزوی شده و آماج انتقاد همپیمانان اقتصادی خود قرار گرفت.
«برونو لومر» وزیر اقتصاد فرانسه گفت: متاسفانه ما گروه ۶ + ۱ شدیم که در آن آمریکا به تنهایی در مقابل همه ایستاده و خطر بروز بی ثباتی اقتصادی را ایجاد می کند.

«ویلبر راس» وزیر بازرگانی آمریکا روز جمعه ۴ خرداد تعرفه های جدیدی را بر تولیدات آلومینیوم و فولاد اتحادیه اروپا، کانادا و مکزیک اعمال کرد و گفت این تعرفه ها از اول ژوئن (۱۱ خرداد ) به اجرا در می آید.

اتحادیه اروپا نیز برای مقابله با اعمال تعرفه گمرکی آمریکا بر این فلزات، شکایتی را در این زمینه تسلیم سازمان تجارت جهانی (WTO) کرد.
این اتحادیه در گام بعدی قصد دارد تعرفه گمرکی ۲۵ درصدی بر ۲۰۰ کالای آمریکایی که سالانه ارزشی برابر با سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار دارند، وضع کند.

کانادا نیز در همین زمینه به سازمان تجارت جهانی (WTO) و کمیته توافق تجارت آزاد آمریکای شمالی (نفتا) شکایت کرده و مکزیک نیز وعده اقدام های متقابل داد.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن