واکنش روزنامه‌ی «جوان» به مصاحبه‌ی غلامعلی رجایی

روزنامه‌ی اصولگرای «جوان» به مصاحبه‌ی «غلامعلی رجایی»، مشاور مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی با انصاف نیوز [لینک] در متنی با عنوان «راز نان‌آور مشاور غلامعلی رجایی» واکنش عجیبی نشان داد.

آیت الله هاشمی زمستان سال ۹۵ درگذشت. او پس از انقلاب مسوولیت‌های بسیاری داشت از جمله عضو شورای انقلاب، امام جمعه‌ی تهران، رییس جمهور، رییس مجلس، فرمانده جنگ، رییس مجلس خبرگان و رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده است.

رجایی که یکی از نزدیک‌ترین شخصیت‌ها به هاشمی در سال‌های پایانی عمر او بود، در مصاحبه با انصاف نیوز درباره‌ی درگذشت او به ادعاهای مطرح شده از سوی خانواده‌ی آن مرحوم اشاره کرده است.

متن روزنامه‌ی جوان، شماره‌ی ۲۰ خردادماه ۹۷:

راز نان‌آور مشاور غلامعلی رجایی

«مشاور سابق مرحوم هاشمی رفسنجانی که هنوز از آن هویت ارتزاق می‌کند که گم نشود، درباره فوت هاشمی گفته است: « من اشرافی بر چیزی از آنچه بچه‌ها گفته‌اند، ندارم. حتی اطلاعات آنها را هم ندارم، ولی می‌دانم اتفاقی افتاده است و آن اتفاق مرگ طبیعی و سکته نیست. نه من آدم امنیتی هستم که بتوانم جزییات واقعه را تجزیه و تحلیل کنم و نه اطلاعات لازم را دارم، تنها می‌دانم اتفاقی افتاده است. »
طرف می‌گوید اشراف ندارم، اطلاعات ندارم، امنیتی هم نیستم؛ اما صرفاً ادعا می‌کنم که اتفاق افتاده است !
مرحوم احمد خمینی هم که فوت شد، برخی اصلاح‌طلبان امروز مسئول فوتش را هاشمی اعلام کردند و جامعه را نیز پر کردند، اما هنوز روشن نشده است. گویا رازآلود کردن پدیده‌ها در جامعه ما خریدار دارد. خصوصاً کسانی که ارتزاق شخصیتی از جایی می‌کنند دوست دارند ابهام سازی نمایند. تا خود را نیز در ملا ببینند.
عجیب است که مدعی‌العموم درباره این ادعا و اعتراف به عدم اشراف و اطلاع ورود نمی‌کند. این مصداق تشویش اذهان عمومی نیست که خود طرف به بی‌اطلاعی اعتراف اما مدعی رازگونه باشد؟»

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

  1. به متولیان روزنامه جوان هم باید گفت شما هم بهتره در باره شخصیت عزیز و دوست داشتنی آیت الله هاشمی رفسنجانی رحمت الله علیه تعبیر محترمانه ای به کار ببرید. خیال می کنید وقتی می نویسید مرحوم هاشمی از شخصیت آن عزیز راحل کم می شود؟
    متاسفانه سایت ها و رسانه های اصول گرا اصرار دارند وقتی می خواهند از آیت الله هاشمی رفسنجانی نامی ببرند بدون رعایت ادب این کار را می کنند که لازم است به آن ها گوشزد شود این نوع رفتار ها از منزلت اجتماعی شما می کاهد نه از ارزش شخصیتی که امام بیشترین اعتماد را به او داشت.

  2. اگر جریان همفکر “جوان” قایل به هالو بودن همه ملت ایران غیر از خودشان نبودند حتما و قطعا استراتژی سیاسی و تبلیغاتیشان همواره و در تمام مسایل بر دو ستون “انکار و فرار به جلو” استوار نبود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا