اطلاعاتی درباره‌ی داور بازی ایران و مراکش

ایلنا درباره‌ی داور اولین دیدار تیم ملی در جام‌جهانی نوشت: چاکر! این نام را بیشتر خواهید شنید….۳۲ سال دارد و هجده سال است که سوت می زند. چاکر البته بعد از شش سال توانست نامش را به لیست داوران فیفا اضافه کند اما همواره نکات جدیدی درباره او به گوش می رسد. داور ترک تباری که آخرین بار در قامت قاضی دیدار رئال و بایرن، کانون جدید حواشی شد. تصمیمات او در دیدار رفت باعث شده بود تا موج انتقادات دوباره علیه رئال به راه بیفتد اما یوفا ضمن اعلام رضایت از داور خود، طی اقدامی رو به جلو حتی او را یک گزینه برای داوری در فینال چمپیونزلیگ اعلام کرد؛ دیداری که باز هم رئال یک پای آن بود!

چلسی-بارسلون، پاریس-بایرن و دوازده دربی مختلف (من جمله دوئل های فنرباغچه و گالاتاسرای) از تجربه های بزرگ اوست و بالطبع، با شرایط تحت فشار غریبه نیست، کما این که بارها به حمایت از بشیکتاش محکوم شده است.

او سال ها پیش نانی را در آخرین تجربه اروپایی فرگی اخراج کرد تا رئال برای حذف شیاطین سرخ کار سختی نداشته باشد. پس از آن رسانه ها او را به رفتار ضد انگلیسی متهم کردند و برای این حرف به اقدامات سابق او تکیه کردند. اخراج جان تری در دیدار برابر بارسلونا، اخراج کیهیل برابر کورینتیانس در جام باشگاه های جهان، اخراج بالوتلی در لیگ اروپا و حتی اخراج جرارد در دیدار تیم ملی مقابل اوکراین! همه این ها باعث شد تا تمامی رنگ های انگلیس برای انتقاد از چاکر متحد شوند اما او زیر بار نرفت.

موج تنفر از چاکر به جزیره محدود نمی شود. کارل هاینس رومینگه، رییس باشگاه بایرن بعد از انتخاب او به عنوان داور مسابقه گفته بود: خیلی عجیب است که چاکر این تعداد بازی را برای رئال سوت می زند. دفعه قبل احساس کردم به ما خیانت شد!

تنفر از چاکر، حتی در کشور خود کار را به جایی رسانده است که مردم ترکیه به کنایه می گویند: باشگاه رئال خود را از قبل پیش او بیمه کرده است. (اشاره به شغل او در اداره بیمه). آن ها همچنین در فضای مجازی اعلام کرده بودند که چاکر توانایی حضور در انتخابات مادرید را دارد. (سوت زدن متعدد به نفع رئال)

هرچند پس از بازی برگشت رئال برابر بایرن، گفته می شد به که پایانی بر دوره قضاوتش در بالاترین سطح اروپا رسیده است، اما جام جهانی فرصت بعدی اوست. علاوه بر آن چینی ها با پیشنهادی اغواکننده قصد دارند تا چاکر را برای داوری به کشور خود بکشانند. درحال حاضر نیز آخرین بازی های لیگ چین توسط داوران اروپایی قضاوت می شود اما این بار به نظر می رسد برنامه چینی ها برای تمام طول فصل است؛ چیزی شبیه به کاری که عربستان برای کلاتنبرگ انجام داد اما این بار قرارداد بین چین است و چاکر! داوری با مجموعِ ۵۳۷ کارت زرد و ۲۹ کارت قرمز!

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/DKCm9
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن