«نزدیک شدن به روسیه انتخاب بین بد و بدتر است»

 یک نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:در مقطع فعلی و شرایطی که داریم قطعا نزدیک شدن و تعامل داشتن با روسیه به نفع ما است و اگر روزی دیدیم که همان هم به ضرر ما است از آن هم خارج می شویم.

سید جواد حسینی کیا در گفت و گو با شفقنا اظهارکرد: در رابطه با روسیه هر احتمالی را باید داد اما مساله مهم این است که باید منافع کشور را دید و در هر مقطع و هر زمانی بر اساس مصالح خودمان کارانجام دهیم. یعنی امروز مصلحت ما این است که از برخی کشورها فاصله بگیریم اما شاید روز دیگر با اومراوده داشته باشیم لذا مصالح ما بستگی به مقطع زمان فعلی دارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نزدیک شدن به روسیه را به نفع جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: در مقطع فعلی و شرایطی که داریم قطعا نزدیک شدن و تعامل داشتن با روسیه به نفع ما است و اگر روزی دیدیم که همان هم به ضرر ما است از آن هم خارج می شویم.

حسینی کیا با تاکید بر اینکه نباید به مسایل مطلق نگاه کرد، خاطرنشان کرد: درست است که روسیه به قطعنامه‌هایی علیه ایران رأی داد اما باید طرف دیگر قضیه را هم دید. در شرایط قرار گرفتن بین بد و بدتر طبیعتا بد مقدم بر بدتر است. یا بین خوب و خوب تر مصلحتِ خوب تر بیشتر است و ما نباید مطلق ببینیم و اشکالی که شاید برجام هم داشت همین مطلق نگری بود.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/PQx9Y
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن