آیا دیدار بعدی ترامپ با روحانی است؟!

سیدمحمد آل‌طاها، نویسنده و تحلیلگر مسائل خاورمیانه در صفحه‌ی توییتر خود نوشت:

«‏اگر برگردیم به گفته های یک ماه پیش ترامپ که اعلام کرده بود می‌خواهد نیروهایش را از سوریه برگرداند. ‏پیش شرط این عقب نشینی برای کشورهای عربی و در راس آنها عربستان بود، یا اینکه آنها نیروی جایگزین بفرستند یا پول ماندن نیروی های آمریکایی را بدهند یا هردو!
با این توضیح الان شاید بتوان علت دیدار ترامپ و اون را شرح داد!

مردی که ترامپ تا چند ماه قبل او را مرد موشکی کوچک ‏یا حیوان می‌دانست ترامپ حملات خود را سمت کره شمالی بشدت زیاد کرد تا زمینه ساز عقب نشینی نیروهای خود از کره جنوبی باشد !
در حقیقت ترامپ عقب نشینی ۳۰ هزار سرباز خود را در گرو موشک های بالستیک وکلاهک های هسته‌ای کره شمالی قرار داد!
و این وسط هزینه را باید کره‌جنوبی و ژاپن بدهند

‏خیلی از کارشناسان خارجی و عربی و حتی داخلی پیش بینی کردند که دیدار بعدی سنگاپور ترامپ با روحانی یا حتی رهبری باشد !
اما این پیش‌بینی یا مقایسه اصلا درست نیست
زیرا کره شمالی ایران نیست که اولین تهدید بزرگ اسرائیل باشد و از افغانستان تا لبنان و سوریه و عراق نفوذ داشته باشد

‏و‌ بال های نظامی مانند حزب الله و الحشد الشعبی و النجباء و الزینبیون و فاطمیون و…..را نیز ایران در اختیار دارد که حلقه محاصره اسرائیل را تنگ‌تر کرده است !

ترامپ در حقیقت با امضای یک توافق عجولانه و‌فاقد شروط حقوق بشری و خلع سلاح موشکی و…با کره شمالی فقط خواست ‏نگاه‌ها از شکست های خود با اروپا و‌کانادا و مکزیک …به سمت موفقیت خود با اون ببرد و این توافق را به نام خود در تاریخ آمریکا ثبت کند ،توافقی که بندهای آن کاملا گنگ و عمومی هستند!

‏نگاه‌ها از شکست های خود با اروپا و‌کانادا و مکزیک …به سمت موفقیت خود با اون ببرد و این توافق را به نام خود در تاریخ آمریکا ثبت کند ،توافقی که بندهای آن کاملا گنگ و عمومی هستند!

در دیدار سنگاپور چیزی جز یک توافق بسیار ضعیف دیده نمیشود که ترامپ میخواهد همه شکست های ‏سیاسی و پرونده های فساد جنسی و عدم توافق با جهان را با آن پاک کند و ذکر این نکته الزامی است که در انتخابات پاییز آمریکا نیز نیاز به رای دارد ،با این اوصاف میتوان دید بهتری به داستان سنگاپور داشت.»

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/BYozA
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن