اعتراف شبه‌نظامیان اخوان‌المسلمین به طرح‌ریزی ترور مسئولان ارشد مصر

مسئولان قضایی مصر می‌گویند دو گروه “لواء الثورة” و “حسم”، از شاخه‌های نظامی اخوان المسلمین اذعان کرده‌اند که به دنبال ترور یکی از نمایندگان برجسته پارلمان این کشور بوده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از الیوم السابع، ۵۲ تن از اعضای این دو گروه که بازداشت شده‌اند، در مقابل دادستان مصر اعتراف کرده‌اند که طی پنج سال اخیر به دنبال ترور مصطفی بکری، نماینده پارلمان این کشور در سال ۲۰۱۷ بودند و برخی از آنها در ترور نافرجام علی جمعه، مفتی سابق مصر در ژوئیه ۲۰۱۶ و کشتن یک قاضی در نوامبر سال میلادی مذکور دست داشتند.

بنا بر این گزارش همچنین متهمان اعتراف کرده‌اند که در ۱۲ عملیات تروریستی شامل هدف‌گیری افسران پلیس، بمب‌گذاری خودرو، رصد نهادهای عمومی و اقتصادی به منظور هدف گرفتن آنها دست داشتند.

دستگاه قضایی مصر مدعی است که متهمان اعتراف کرده‌اند که با نیروهای امنیتی مامور متفرق کردن اعتصاب میدان “رابعة العدویة” در اوت ۲۰۱۳، درگیری مسلحانه داشته و در راهپیمایی‌های مسلحانه و تجمع‌هایی که اخوان المسلیمن ترتیب داده بود از سلاح و بمب‌های صوتی استفاده کرده‌اند.

همچنین اعضای بازداشت شده دو گروه مذکور گفتند، با هدف گسترش آشوب و در نهایت براندازی دولت، دست به اقدامات خصمانه علیه سران کشور، شخصیت‌های مهم و قضایی، نیروهای مسلح و پلیس و هدف‌گیری نهادها و مراکز امنیتی زده‌اند.

آنها اعتراف کردند، تاسیسات برقی را در برخی استان‌ها و خودروهای انتقال زندانیان عضو گروه‌های تروریستی به ویژه زندانیانی که حکم اعدام و حکم‌های سنگین علیه آنها صادر شده را مورد هدف قرار می‌دادند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا