اولین تقابل زمینی بین نیروهای سوری و آمریکا

جنگنده‌های ائتلاف آمریکا شب گذشته در پی اولین رویارویی زمینی میان ارتش سوریه و نیروهای آمریکایی بار دیگر مقر نظامی نیروهای سوری را در مرکز این کشور بمباران کردند که دست کم یک سرباز سوری کشته و هفت تن دیگر مجروح شدند.

به گزارش ایسنا، فرمانده میدانی ارتش سوریه به خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد، در بمباران ائتلاف آمریکایی به یک مقر نظامی ارتش سوریه در جبل الغراب در شرق شهر پالمیرا در حومه شرقی حمص و در ۱۵۰ کیلومتری نزدیک مرزهای عراق و سوریه یک سرباز سوری کشته و تعدادی زخمی شدند.

شبکه اسکای نیوز عربی نیز به نقل از دیده‌بان حقوق بشر سوریه وابسته به مخالفان این کشور اعلام کرد، انفجارهایی در جنوب شرق صحرای پالمیرا (تدمر) در ۵۰ کیلومتری شهر که خیلی از التنف در جنوب فاصله ندارد، رخ داد. التنف منطقه‌ای واقع در دورترین نقطه جنوب شرقی حمص در مرزهای سوریه، اردن و عراق است که ائتلاف نظامی آمریکا در آنجا پایگاه نظامی دارد.

به گزارش دیده بان حقوق بشر، نقطه نظامی که از سوی ائتلاف آمریکایی هدف گرفته شده تنها ۲۰ کیلومتر از منطقه التنف فاصله دارد.

این گروه افزود: همچنان امکان افزایش تعداد کشته‌ها وجود دارد چون حال زخمی‌ها وخیم گزارش شده است.

این حمله چهار روز بعد از حمله‌ای بود یکشنبه شب در شهرک الهری در استان دیر الزور در هم‌جواری مرزهای عراق رخ داد که موجب کشته شدن ۵۵ تن شد. از بین این ۵۵ تن ۱۶ تن از نیروهای هم‌پیمان ارتش سوریه بودند.

دمشق، ائتلاف آمریکایی را مسؤول این حمله دانست اما ائتلاف آمریکایی و وزارت دفاع آمریکا کاملا ارتباط خود با این حمله را تکذیب کردند.

منابع میدانی به اسپوتنیک اعلام کردند، بمباران آمریکا علیه مقر نظامی ارتش سوریه بعد از آن رخ داد که نیروهای سوری مانع پیشروی سه خودروی آمریکایی به سمت یکی از نقاط استقرار ارتش سوریه در منطقه الهلبه در جنوب شرق تدمر شدند و بعد از مقاومت ارتش سوریه در برابر خودروها و هدف گرفتن‌شان جنگنده‌های ائتلاف نقطه نظامی ارتش سوریه را بمباران کردند. این بمباران منجر به کشته شدن یک افسر و زخمی شدن تعدادی دیگر شد.

این اولین رویارویی زمینی در نوع خود بین ارتش سوریه و نیروهای آمریکایی است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا