آیا تاکنون از خدمات نئوبانک‌ها استفاده کرده‌اید؟

  • خیر (78%, 109 رای)
  • بله (22%, 31 رای)

جمع آرا: 140

Loading ... Loading ...

«نشر اطلاعات کذب در رابطه با پرونده ایرانشهر پیگرد قانونی دارد»

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: هر کسی با سوء نظر نشر اطلاعات کذب در رابطه با پرونده ایرانشهر در مجامع عمومی مطرح کند طبق قانون با او برخورد می شود.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام ابراهیم حمیدی در جمع خبرنگاران افزود: سال گذشته ۱۹۱ هزار و ۸۹۹ پرونده به دادگستری، دادسرا، دادگاه‌های بخش و تجدیدنظر وارد شد که ۱۸۷ هزار و ۱۲۳ پرونده مختومه و ۴۳ هزار پرونده هم در محاکم در نوبت رسیدگی است.

وی ادامه داد: فقط هشت درصد از پرونده‌هایی که در دادگاه‌های بدوی رسیدگی می شود، مورد اعتراض است که پایین ترین نرخ در کشور است و نشانه تمکین مردم استان از آرا است.

حمیدی درباره پرونده توهین به مقدسات اهل سنت از سوی یکی از استادان دانشگاه نیز گفت: پرونده در دادسرای زاهدان تکمیل شده و رو به اتمام است و در چند روز آینده کیفر خواست صادر و به دادگاه ارسال می شود که حکم لازم و قانونی برای آن صادر می شود.

رئیس کل دادگستری استان در ادامه خاطرنشان کرد: همزمان با این پرونده، فرد دیگری اقدام به توهین به مردم سیستان با عنوان مصرف گوشت حیوان حرام گوشت کرد، اگر چه کسی اعلام شکایت نکرد اما دادستان را به عنوان مدعی العموم موظف کردم و پرونده ای برای او تشکیل شد اما چون فرد توهین کننده در استان حضور نداشت هنوز دستگیر نشده است که نیابت قضایی انجام و با او هم برخورد می شود.

وی درباره پرونده خودرو کشیکور هم گفت: این پرونده ملی است و شاکیان زیادی از گلستان و تهران دارد اما در استان رسیدگی می شود. متهمان در مرکز استان هستند و در اولین قدم باید اموال آن ها را شناسایی و اموال مردم را مسترد می کردیم. این فرد ۷۰۰ میلیارد تومان بدهی دارد که کل اموال شناسایی شده او به سه میلیارد تومان هم نمی رسد. متهمان در زندان هستند شکایات مردم وصول شده است و اگر اموالی از آن ها شناسایی نشد مجبور به رسیدگی به پرونده و صدور حکم هستیم.

وی تصریح کرد: سال گذشته طرحی در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید که به این معنا نیست اعدام از مواد مخدر حذف شود، اما محدودیت هایی برای صدور حکم اعدام در نظر گرفته است. به عنوان مثال کشف تریاک کمتر از ۵۰ کیلوگرم که مسلحانه و باند مافیایی نباشد و از زن و کودک خردسال استفاده نشده باشد. برای مواد مخدر صنعتی، کشف کمتر از دو کیلوگرم است که تعدادی از پرونده ها رسیدگی و تخفیف مجازات شد.

حمیدی اظهار کرد: سال گذشته ۳۷ هزار و۲۷۲ پرونده به شورای حل اختلاف وارد و ۲۷ هزارو۱۲۰ پرونده مختومه شد و میزان صلح و سازش ۳۳ درصد بود.

وی در همین رابطه بیان کرد: عمده پرونده‌ها قتل عمد بود که حکم قصاص قطعی در استان صادر شد ۲۵ پرونده در این زمینه به صلح و سازش منجر شد.

حجت الاسلام حمیدی درباره پرونده هتک حرمت در ایرانشهر هم گفت: تنها ۳ خانم در این رابطه به دستگاه قضا شکایت کرده اند و با متخلفان با قاطعیت برخورد می شود و تا کنون ۲ نفر در ارتباط با این پرونده دستگیر شده‌اند.

رئیس کل دادگستری استان تاکید کرد: هر کسی با سوء نظر نشر اطلاعات کذب در رابطه با این پرونده در مجامع عمومی مطرح کند طبق قانون با او برخورد می شود.
انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا