«شهید چمران پیرو خط امام و از اعضای ارشد نهضت آزادی بود»

محسن هاشمی می‌گوید: شهید چمران انقلابی آزاداندیش بود و با وجود آنکه به لحاظ تفکرات انقلابی مورد تایید و حمایت ویژه امام خمینی محسوب می‌شد اما از اعضای ارشد نهضت آزادی بود و در انقلابی‌گری و مبارزه با آزاداندیشی منافاتی نمی‌دید.

به گزارش ایلنا، محسن هاشمی (رئیس شورای شهر تهران) در ابتدای هفتادویکمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به مسابقه تیم ملی در برابر پرتغال گفت: جام جهانی روسیه تصویر قابل احترامی از فوتبال ایران در عرصه بین‌المللی ارائه کرد و موجب شد تا درهای ایستادیوم آزادی روی زنان گشوده شود و شهروندان تهرانی در محیطی سالم اوقات فراغت خود را کنار یکدیگر سپری کنند. امیدوارم این درها باز بماند.

وی ادامه داد: امیدواریم با امکان حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها، محیط ورزشگاه‌ها شاهد ناهنجاری‌ها و نقض اخلاق ورزشی و پهلوانی توسط برخی تماشاگران نباشد و پایش اخلاقی گردد.

رئیس شورای شهر در ادامه به سالگرد علی شریعتی و مصطفی چمران اشاره کرده و با بیان اینکه گفتمان آنها در ایجاد انگیزش و شور انقلاب تاثیر فراوان داشت، افزود: چمران؛ انقلابی آزاداندیش بود و با وجود آنکه به لحاظ تفکرات انقلابی مورد تایید و حمایت ویژه امام خمینی محسوب می‌شد اما از اعضای ارشد نهضت آزادی بود و در انقلابی‌گری و مبارزه با آزاداندیشی منافاتی نمی‌دید.

هاشمی با بیان اینکه مردم ایران از مسئولان انتظار دارند که فقط به شعار دادن اکتفا نکنند، افزود: مردم انتظار دارند مسئولان مسئولیت را وسیله و نردبانی برای بالا رفتن خود و کسب امتیازات مادی نکنند و به اسم ارزش آزادی و حقوق مردم را نقض نکنند و هر توصیه‌ای که به دیگران دارند خودشان اول به آن پایبند باشند.

رئیس شورای شهر با توجه به مطرح شدن مذاکره مستقیم با آمریکا از سوی برخی چهره‌های سیاسی از موضع سیدمحمد خاتمی (رئیس دولت اصلاحات) در رابطه با حفظ کرامت و ارزش‌های دینی دفاع کرده و گفت: حفظ شان و اقتدار ایران خط قرمز و خواسته همه دلسوزان کشور است همان گونه که جناب خاتمی تاکید کردند باید به گونه‌ای موضع بگیریم که در برابر زیاده‌خواهی و بدعهدی آمریکا و اسرائیل با اقتدار جلوه کنیم. باید در برابر بیگانگان صدای واحدی از ایران به گوش برسد.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن