«دفتر خاتمی نه هبه است نه هدیه»

مدیرعامل بنیاد باران درباره‌ی ماجرای دفتر خاتمی می‌گوید: دفتر سید محمد خاتمی نه خانه و محل سکونت خاتمی است و نه دفتر شخصی او و نه رییس دولت اصلاحات مالكيتي خاصی بر آن دارد.

جواد امام در گفت‌وگو با رویداد۲۴ گفت: اخیرا در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، مجموعه‌ای از ابهامات و سوالات و شبهه‌افکنی‌هایی مطرح شده مبنی بر غصب سی‌ساله غیرشرعی و غیرقانونی کاخ آقای اقبال!؟ توسط سیدمحمد خاتمی. مثل همیشه، خراب کردن، ساده‌تر از درست کردن است. با یک جمله و یک خبر کوتاه می‌توان تخریب کرد، ولی طبیعی است اصلاح آن و تنویر افکار، بیش از اینها وقت و اطلاعات می‌طلبد که بخشی از آنها را می‌گویم و اگر لازم باشد و سوالاتی برای جویندگان واقعی واقعیت، نه غوغاسالاران مجازی و واقعی، در این باره باقی ماند، مطالب دیگری نیز خواهم گفت.

بیشتر بخوانید: ماجرای دفتر خاتمی چیست؟

مدیر عامل بنیاد باران اینگونه ادامه داده است که آقای خاتمی بعد از دوران ریاست‌جمهوری‌شان (نه سی سال) و آن هم زمانی که برخلاف قوانین و مقررات مرسوم در ایران و اغلب کشورها، ابتدا نسبت به قطع تلفن، آب و برق و ايجاد محدوديت در رفت و آمد دفترشان را گرفتند، به دعوت متوليان موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام (ره) و بنا به مسوولیتی که به ایشان واگذار شده بود، قسمتي از این ساختمان بحث‌برانگیز كه از ابتداي انقلاب در اختيار نهادهاي عمومي و انقلابي قرار داشته و كماكان بخش‌هايي از آن را در اختيار دارند را به ایشان واگذار کرده تا جایی برای انجام امور مربوطه داشته باشند.

جواد امام اینگونه توضیحات خود را ادامه می‌دهد: مسوولیت آقای خاتمی برگزاری کنگره‌های بین‌المللی امام خمینی كه مسلتزم فعاليت‌هاي پژوهشي و انتشاراتي است برقرار مي‌باشد علی‌القاعده آقای خاتمی نمی‌توانست در خانه شخصیشان برای هماهنگی امور و ارتباط با نخبگان و اندیشمندان در این خصوص اقدام کند.

از محل مورد نظر به عنوان دفتر شخصی استفاده نمی‌شود

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: محل مورد بحث، نه خانه و محل سکونت‌شان هست و نه دفتر شخصیشان، نه هيچ مالكيتي داشته، نه هدیه و هبه است و نه طرف معامله و اجاره با نهاد و مرکز خاصی قرار دارند. ایشان برای انجام پروژه و وظیفه‌ای خاص و مشخص و ساعات خاصي در هفته (حدود ١٥ساعت)، در ساختمانی مستقر شدند و طبیعتا برخی از کارهای شخصی و دیدارهایشان را در همین ساختمان انجام می‌دهند. کدام یک از این اتفاقات، غیرعرفی و غیرشرعی محسوب می‌شود که آقای خاتمی باید پاسخگو باشد؟

او ادامه داد: وقتی شما با موسسه‌ای همكاري می‌کنید و آن موسسه دفتر و ساختمانی در اختیار شما قرار می‌دهد، آیا شما هیچ قرار و دیداری -شخصی و کاری- در این مجموعه تنظیم نمی‌کنید و اگر چنین کنید، شما باید مستوجب سرزنش و تخریب دیگران باشید؟

خاتمی بعد از دوران ریاست جمهوری پیشنهادی قبول نکرد

جواد امام افزود: آنهایی که امروز واقعیت جویانه یا غوغاسالارانه آقای خاتمی را متهم به کاخ‌طلبی می‌کنند، باید پاسخ دهند که ایشان اگر به کاخ و ساختمان‌های مجلل و غصبی علاقمند بود، چرا بعد از دوران ریاست‌ جمهوری‌شان علیرغم پیشنهادهای متعددی که داشتند از همه مسوولیت‌ها و مناصب حکومتی فاصله گرفتند؟ مناصبی که همگی‌شان یک یا چند کاخ و ساختمان همراه‌شان هست و می‌شد بی هیچ دردسری از آنها بهره‌مند شد.

دل‌مشغولی خاتمی در قالب بنیاد باران پیگیری می‌شود

مدیر عامل بنیاد باران گفت: آقای خاتمی دل‌مشغولی فرهنگی و پژوهشی خود را در قالب بنیاد باران پیگیری می‌کنند و به لحاظ حقوقی ایشان ریاست این بنیاد را به عهده دارند. ساختمان این مرکز نیز یک خانه دو طبقه اجاره‌ای است که با یک جستجوی ساده می‌توان از موقعیت آن مطلع شد و دید این ساختمان ساده است یا مجلل؟

خانه خاتمی آپارتمان شخصی است

جواد امام تاکید کرد: حالا که قرار است همه سکونت‌گاه‌های آقای خاتمی زیر ذره بین قرار گیرد، (چه خوب و امید که این اتفاق برای سایرین هم باشد و به خاتمی ختم نشود) بد نیست بدانید خانه آقای خاتمی هم مستقر در یک آپارتمان شخصی است که متعلق به هیچ سازمان و نهاد دولتی نیست و از هیچ نهادی به ایشان واگذار نشده است.

مدیر عامل بنیاد باران افزود: اولا خود، ثانیا طرفداران اصلاحات و آقای خاتمی و در نهایت همه مخالفان اعم از اپوزیسیون داخلی و برانداز توصیه می‌کنم به فکر فردای ایران و کشورمان هم باشیم.

سرمایه‌های کشور را با شایعه نابود نکنیم

جواد امام تصریح کرد: اگر همه را بی‌دلیل و مغرضانه بزنیم و تخریب کنیم، چیزی نمی‌ماند و از تاک و تاک‌نشان چیزی باقی نمی‌ماند که کسی بخواهد از آن به نفع خود بهره‌برداری کند. ایران را با همه داشته‌های مادی و معنوی‌اش نگاه داریم و باور بفرمایید در موقعیتی نیستیم که بخواهیم سرمایه‌های خود را با شایعات و موهومات، هدر بدهیم. امثال آقای خاتمی از سرمایه‌های کشور هستند که ما هم در ایجادش نقش داشتیم و موثر بودیم، لذا سرمایه‌های خود را نابود نکنیم و نگذاریم عده‌ای به هر دلیلی تخریب کنند.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/SOyrt
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن